Zapojte se do Skype-a-Thonu a navštivte celý svět


Ucitelé a studenti z celého sveta se ve dnech 3. a 4. prosince 2015 úcastní celosvetové akce Skype-a-Thon, díky které se mužete propojit a podívat do školy na druhé strane sveta.

 

Skype in the classroom je jedna z nejrychleji rostoucích vzdelávacích aktivit na svete do které patrí napr. tyto možnosti využití:

Mystery Skype – jedná se o možnost si zavolat se školou dle vašeho výberu a nechat studenty hádat na základe otázek typu ano/ne, kam se vlastne dovolali. Skvele se Mystery Skype dá využít napríklad pri výuce zemepisu nebo cizích jazyku.

Virtuální prednáška – pokud chcete svým studentum doprát zajímavou prednášku nekterého z odborníku zapojených do tohoto programu, pak je tato aktivita presne pro Vás. Stací si jen vybrat, zda chcete, aby Vám prednášku udelal správce národního parku v USA nebo chovatel žraloku, výber je jen na Vás

Virtuální návšteva – v prípade, že by Vám nestacila forma virtuální prednášky, je možné využít virtuální návštevu. V ní si prohlédnete detailne místo, které byste s celou trídou navštívili asi velice težce. Opet, za doprovodu odborníku z daného oboru.

[View:https://youtu.be/rGXzwDxrjNA:0:0]

Pro zapojení do Skype-a-thonu postupujte takto:

  1. Zaregistrujte se na adrese https://education.microsoft.com/skypeathon a vyberte si mezi Mystery Skype, Virtuální prednáškou nebo Virtuální návštevou
  2. Vyfotte s Vaší trídou, jakou vzdálenost (v mílích) jste díky Skypu uskutecnili, vystavte fotku na Twitteru nebo Instagramu s hashtagem #SkypeaThon a pomozte všem školám dosáhnout stanoveného cíle 1 000 000 procestovaných virtuálních mil.


Comments (0)

Skip to main content