Spouštíme soutěž MIXathon o nejlepší interaktivní materiál


V rámci globální aktivity Microsoft Education Days byla ve 32 evropských zemích spuštena soutež MIXathon. Možná si ríkáte, proc zrovna MIXathon a odpoved je velice snadná – jedná se o soutež interaktivních  výukových materiálu vytvorených za pomoci doplnku Office Mix.

Pokud náhodou Office Mix neznáte, tak se jedná o skvelý doplnek pro PowerPoint ve verzi 2016 a 2013 a to prímo od spolecnosti Microsoft. Byl vytvoren na základe požadavku a diskuzí ucitelu s vývojovým týmem v Microsoftu a prináší tolik požadované funkce pro vetší využití PowerPointu ve školství.

Doplnek si mužete stáhnout na adrese mix.office.com a po jeho instalaci se Vám v pásu karet zobrazí nová karta Mix, na které najdete mnoho nových príkazu. Napríklad je možné vytváret interaktivní prezentace vcetne záznamu kresby do prezentace ci vkládání vlastního audio nebo video komentáre do prezentace, což je ideální napr. pro tvorbu výukových materiálu pro vzdelávání na dálku.

Tou funkcí, kterou ale zcela jiste každý ucitel privítá, je možnost tvorby testu, hlasování, kvízu a podobných typu otázek a to práve prímo v PowerPointu díky Office Mix.

Trešnickou na dortu je pak fakt, že takto vytvorené prezentace je možné sdílet ve vašem MIX prostoru a sdílet je s kýmkoliv nezávisle na typu zarízení ci operacním systému. Ucitelé si tak mohou snadno a rychle vytvorit interaktivní prezentace vcetne testu, nahrát je na web a žáci a studenti se ze svých zarízení mohou vzdelávat a testovat. Samozrejmostí je pak podrobný pohled na výsledky jednotlivých žáku.

Jakmile máte takový materiál vytvoren, byla by škoda se o nej nepodelit s ostatními a neprihlásit jej do souteže Office Mix. Své materiály mužete prihlásit na stránce MIXathon.org a to do 31.12.2015. Autori nejlepších materiálu získají mnoho hodnotných dárku jako jsou predplatné IT Academy pro celou svou školu, tablety, telefony, úcast na Letní škole moderních ucitelu 2016 a také možnost úcastnit se Educator Exchange Global Forum 2016.

Tak neváhejte, vytvárejte vlastní MIXy a prihlaste je do souteže MIXathon na stránce MIXathon.org

[View:https://youtu.be/K08gLjwzNsA:0:0]

 

Karel Klatovský

Manažer vzdelávacích programu, Microsoft.


Comments (0)

Skip to main content