Fotoreportáž o MOS World Championship 2015


Naše cesta zacala 8. srpna v ranních hodinách (5:00), když jsme se sešli na letišti Václava Havla. Každý prišel s doprovodem a tak jsme chvíli rešili organizacní veci, poté prišel cas loucení a šli jsme na pasovou kontrolu. Byla cítit lehká nervozita, ale i obrovské nadšení.


Naše první letecká zastávka byla v Londýne. Letište Heathrow je obrovské, naštestí jsme meli 2 hodiny cas na prestup, ale díky dlouhým frontám a otázkám amerických úredníku, jsme nakonec byli rádi, že jsme to stihli.

Cestou do Dallasu jsme meli ješte jednu zastávku v Raleigh, která probehla bez problému. Po príletu do Dallasu jsme cekali na polskou delegaci, která mela dlouhé 4 hodinové zpoždení, predevším díky tomu, že celé letadlo ztratilo kufry.Po príjezdu do hotelu, jsme padli do pohodlných postelí a tešili se na další den.

Oficiální zacátek souteže byl v nedeli 9. srpna v odpoledních hodinách a vše zacalo registrací a výberem klávesnic.


Cestou k registraci jsme videli, jak obrovský hotel je. Má okolo 1500 pokoju a celkovou plochu 37 000 m2. I presto, že je uprostred poušte, je celý klimatizován na 20°C. Americani si obecne na klimatizaci hodne potrpí, asi to nejak souvisí s cenami za energie… Bonus k registraci bylo i poznávání ostatních finalistu z ruzných zemí. Kluci se po chvíli rozkoukali a zacali s povídáním.

Byl i prostor na to si projít hotel a jeho blízké okolí, ale vedro bylo opravdu obrovské.

Pondelí bylo zamereno na slavností zahájení a soutež studentu. Jak se ríká „V Texasu je všechno vetší“, tak u slavnostního zahájení to platilo dvojnásob. Zahájením nás provázel Craig Bushman (Vice president Certiport Marketing), který se snažil všechny namotivovat a to se mu také darilo.


Byli predstaveni i další zastupitelé v cele s CEO a presidentem Pearson VUE Bob Whelan. Nechybeli prední zástupci Adobe, protože se soutežilo v produktech od Adobe a zástupci Microsoft. Nejvetším prekvapením byla možnost diskuze s vývojári produktu Microsoft Office. Získali radu pripomínek od studentu, které slíbili zahrnout v dalších Officech, tak snad dostojí svému slovu. Nechybely vlajky jednotlivých soutežích zemí, samozrejme soutežící si privezli své vlajky, které náležite ukazovali. V odpoledních hodinách zacala soutež. Celkem se nominovala 900 000 studentu ze 150 zemí, do finále se jich dostalo 150. O to je vetší úspech 10. místo Jakuba Janouše v takové konkurenci.

 


Jakub Janouš a Martin Strouhal šli na radu v poslední skupine. I presto, že se na nich podepsala únava a casový posun, dali do testu maximum.


Po souteži jako takové následoval zasloužený odpocinek, studenti si mohli odpocinout a trošku se zbavit stresu. Pripravovali se na soutež tvrde a jejich výkon je zameren do jediné hodiny.

 

Úterý bylo ve znamení poznávání Texasu. Jeli jsme do aquaparku Six Flags Hurricane Harbor. Studenti meli možnost se ochladit behem 45°C veder.

Vecer byl ve znamení pravého divokého západu. Byla usporádána událost na texaském ranci, 

kde jsme meli možnost videt naživo rodeo, zkusit si lasování a mnoho dalšího.

 

 Zároven akce sloužila k sociálnímu poznávání. Meli jsme možnost se soutežícími z ruzných koutu zeme napr.: Thajsko, Kambodža, Ghana, Korea a mnoho dalších. Zjistili jsme jejich motivaci a ocekávání a pomery z jejich domoviny. 

Poslední den probíhalo slavností vyhlášení – záznam je k videní na http://bit.ly/1KTjrF5. Jak se dalo cekat, atmosféra se dala krájet. Skoro jsem nedýchal, když se vyhlašovalo umístení v našich kategoriích. Bohužel se vyhlašovaly jen první tri místa, ale umístení Jakuba Janouše jsme poté dohledali v aktualitách Certiportu. Meli jsme možnost si udelat fotky z predstaviteli Certiportu.

 


Comments (0)

Skip to main content