Novinky Microsoft pro školství – květen 2015


cid:image001.png@01D00345.149F5F00
Vážení kolegové ucitelé, reditelé a pracovníci ve školství,
nejen, že mesíc kveten láká k vycházkám do rozkvetlé prírody, ale predznamenává konec školního roku a blížící se období prázdnin, které je nejvhodnejší pro realizaci zmen v oblasti informacních technologií školy. Najdete si chvilku, abyste si vy, vedení školy ve spolupráci s IT správcem i uciteli, stanovili plán inovací, které chcete v dobe „školy bez detí“ uskutecnit. Ucitelé si mohou vyzkoušet nové aplikace (nové tipy prinášíme opet v tomto newsletteru) a reditelé zvážit výhody, které plynou z pronájmu licencí spolecnosti Microsoft pro žáky a zamestnance jako jsou licence pro domácí použití zdarma. No a správci pocítacu a sítí se mohou seznámit s možnostmi jednodušší správy tabletu, které si škola porídila (treba v rámci Výzvy 51) prostrednictvím služby Intune.
Následující clánky a tipy vám pomohou se v možnostech zorientovat a budete-li potrebovat pomocnou ruku a radu, neváhejte nás kontaktovat.
 
 

 
 
 
Letní škola moderních ucitelu
Týden nabitý inspirací, tipy pro výuku a inovativními výukovými aktivitami, které mužete snadno využít v hodinách v novém školním roce – to je Letní škola moderních ucitelu. Krome toho si vyzkoušíte moderní technologie pro výuku v praxi, setkáte se s inspirativními osobnostmi a budete mít možnost sdílet zkušenosti s ceskými a slovenskými aktivními uciteli. Tak na co ješte cekáte? Registrujte se ješte dnes!
Vzdelávací akce je akreditovaná a úcastnický poplatek je možno hradit z prostredku DVPP.
cid:image010.png@01D08C3E.3B09E6B0
 
 
 
 
 

 
 
 
cid:image012.png@01D08C3E.3B09E6B0
cid:image004.png@01D00345.149F5F00
Ceští ucitelé slavili úspech na Globálním Foru Microsoft in Education
10.rocník této významné vzdelávací konference probehl v samém srdci Microsoftu, v celosvetové centrále spolecnosti v americkém Redmondu.
Mezi 250-ti uciteli z celého sveta se ho zúcastnili ctyri ceští pedagogové, kterí zde nacerpali spoustu inspiraci a mezinárodních kontaktu. Dekujeme za jejich skvelou reprezentaci Ceské republiky a obzvlášt blahoprejeme Janu Vodovi, rediteli ZŠ Magic Hill, Rícany, ke skvelému ocenení, které pro Cesko získal.
 
 

 
 
 
 
cid:image017.png@01D08C39.CEAEC890
 
Gratulujeme vítezum souteže Prezentiáda+
V dubnu probehla krajská kola a cesko-slovenské finále souteže Prezentiáda+, která vznikla spojením souteží Prezentiáda a Office Arena. Soutežící predvedli nejen skvelé prezentacní dovednosti, ale i znalost práce s aplikacemi Microsoft Office, rešení reálných projektových úloh v praxi, získali mnoho užitecných zkušeností a samozrejme i pekné ceny.
Výsledky souteže najdete na www.prezentiada.cz  
 
 

 
 

http://www.microsoft.com/cze/education/vzdelavameprobudoucnost/img/banner_vzdelavame_pro_budoucnost_small.jpg
 
Roadshow pro školy – jaro 2015 – je úspešne za námi. Jaká byla?
Roadshow Vzdeláváme pro budoucnost behem uplynulých týdnu navštívila 8 krajských mest a oslovila více než 700 z vás. Co Roadshow prinesla a co jste se dozvedeli?
 
 

 
 

cid:image016.jpg@01D08C3E.3B09E6B0
 
Cloudové úložište Azure pro ukládání a správu dat

Neustále narustající množství dat a nárocnost jejich správy je problém, který zacíná sužovat stále více subjektu, a který se možná týká i Vaší školy. Cloudové úložište Azure je vysoce škálovatelné a umožnuje ukládání a nacítání velkého množství dat, jako jsou napríklad dokumenty nebo soubory médií. Následne je možné data analyzovat pomocí analytických služeb Azure a získat tak cenné pohledy na výsledky žáku, hospodarení školy a další zajímavé informace.

 

Více se o této službe mužete dozvedet na našich Azure stránkách.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
cid:image012.jpg@01D091A8.4FB3A190
 
Akademie programování - stovky ceských detí se ucí programovat
Zapojte se i vy do zajímavého projektu Akademie programování. Cílem je motivovat žáky již od základních škol k rozvoji v oblasti informacních technologií, ukázat jim, že programování nemusí být díky moderním nástrojum vubec složité a muže se jim v budoucnu opravdu hodit. V tuto chvíli se do projektu zapojilo již 25 škol a více než 700 detí, které projdou 10-ti hodinami bezplatných workshopu zamerených na predstavení programování zábavnou formou. Zpetná vazba z rad detí i vedení škol škol je jednoznacne pozitivní, deti jsou nadšené.
V rámci Akademie programování vzniklo i zajímavé video: https://youtu.be/OEJaVl4B2FM.
Více informací naleznete na www.akademieprogramovani.cz. Pokud máte zájem se zapojit, napište na a-mapola@microsoft.com.
 
 
 
 
 

 
 
http://i268.photobucket.com/albums/jj20/imdavidlee1983/microsoft-virtual-academy.png
 
Nadcházející akce a kurzy pro IT odborníky

18.6.2015 IoT Dev Camp (Praha)

28.5.2015 ALM Camp (Praha)

28.5. IT Camp: Azure a hybridní cloud Brno


online kurzy:
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

http://2.bp.blogspot.com/-sU29bEPmaM0/VVEJAjhHNmI/AAAAAAAADvk/2xTtiE6IF14/s320/1.png
 
Windows aplikace (nejen) pro školství – 15. díl
Ubehl další mesíc a my jsme pro vás opet otestovali vybrané aplikace z katalogu Windows Store, které mužete použít v rámci (nejen) tabletové výuky. Tentokrát se naucíme napr. hodiny a jako vždy, trochu matematiky.
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Cloudová správa pomocí Intune
Premýšlíte o tom, jakým zpusobem spravovat napr. tablety, které nejsou ve vaší síti tak casto a presto je chcete mít pod kontrolou? Vyzkoušejte službu Microsoft Intune.
Outlook pro Android ve finální verzi

Behem posledních mesícu byla testována mj. i aplikace Outlook pro systém Android. Testování bylo nyní dokonceno a tak je možné si stáhnout Outlook pro Android ve finální verzi, vcetne ceštiny.

Odkaz ke stažení

Office Sway jako soucást Office 365
Zajímavá prezentacní cloudová služba Sway se behem nekolika týdnu stane soucástí služby Office 365. Je to jeden z mnoha dalších skvelých nástroju, které vám bezplatná služba Office 365 nabízí.
 
 
 
 
 

 
 
 
 
Co nabízí Vaší škole naše Vzdelávací centrum Microsoft Partneri ve vzdelávání?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Budte s námi v kontaktu:
 
 
 
 
 
cid:image011.jpg@01D00345.149F5F00

© 2015 MICROSOFT s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tento dokument slouží pouze k informativním úcelum. MICROSOFT s.r.o. neposkytuje na informace uvedené v tomto dokumentu žádné výslovne uvedené ani implicitne predpokládané záruky.
Pokud od nás v budoucnu nechcete dostávat informace o produktech, službách a akcích spolecnosti Microsoft Corporation, odepište na tento email s "NEZASÍLAT" v predmetu emailu.

 
 
 
 
       
 

Comments (0)

Skip to main content