Windows aplikace (nejen) pro školství – 15. díl


Znalost vyjadrování hodin muže být pro nekoho pri výuce anglického jazyka velkou výzvou. Aby tomu tak nebylo, zkuste si z Windows Store stáhnout aplikaci Telling The Time. Díky ní se vše potrebné naucíte snadno a rychle a navíc ve forme postupného odemykání úrovní, což ciní z této aplikace velice zábavnou formu výuky „škola hrou“.

Aplikací ve Windows Store jsou statisíce a tak máte u témer každé oblasti zájmu na výber z více aplikací. Podobne je tomu i u výuky casu. V této aplikaci máte mnoho ruzných cástí, ve kterých si mužete vybrat, zda chcete zacít s výukou hodin, nebo si již rovnou troufnete na ctvrthodiny nebo minuty. Soucástí je i výuka digitálních hodin nebo procvicování pomocí pohybu rucicek na správnou pozici.

Ackoliv je matematika univerzální jazyk a pro její procvicování najdete v katalogu Windows Store tisíce aplikací, zejména pro menší žáky je vhodnejší, pokud je celá aplikace v ceštine. Tato aplikace, urcena pro žáky 1. stupne ZŠ vás provede formou logických her ruznými zákoutími matematiky a to vcetne cesky mluveného komentáre.

Procvicování anglických císlovek formou zábavnou formou – to je presne to, co tato aplikace umí. Vaším úkolem je umístit císla na správnou pozici, nekdy i ve forme základních pocetních operací. Pro každém pohybu ci oznacení císla je slyšet i jejich anglická výslovnost a celkem na vás ceká více jak 100 úrovní.

Po procvicení anglických císlovek je cas se podívat na anglická slovícka. Podobne jako u Endless Numbers se po každém oznacení písmene ozve jeho spellování a po složení celého slova máte možnost si složit z vybraných slov celou vetu. Jedná se o velice zábavnou výuku anglictiny, která se dá využít v mnoha formách výuky.


Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Vážení kolegové učitelé , ředitelé a pracovníci ve školství

Skip to main content