10. Globální Forum Microsoft in Education přineslo mnoho inspirace a českých úspěchů


Global Forum Microsoft in Education je významná vzdelávací konference organizovaná spolecností Microsoft pro inovativní ucitele z celého sveta jako platforma pro nacerpání inspirace a sdílení zkušeností napríc hranicemi. Letos se konal již 10. rocník této akce a tentokrát v samém srdci technologické inovace – v campusu celosvetové centrály spolecnosti Microsoft, v americkém Redmondu.

Zúcastnilo se jí 250 ucitelu z 87 zemí sveta a mezi nimi také ctyri reprezentanti z Ceské republiky. K úcasti na Globálním Foru byli pro svuj inovativní prístup k výuce a zapojení moderních technologií vybráni tito ceští ucitelé:

-          Jan Voda, reditel, ZŠ s rozšírenou výukou jazyku Magic Hill, Rícany

-          Miroslav Dvorák, ucitel dejepisu, ZŠ Cervený vrch, Praha 6

-          Irena Ulucay, ucitelka ICT, SŠ informatiky, poštovnictví a financnictví Cichnova, Brno

-          Miroslav Kotlas, ucitel ICT, Gymnázium Ceská, Ceské Budejovice

Z prubehu 10. Globálního Fora Microsoft in Education (tentokrát nazvaného E2 – Educator Exchange) Vám, pro priblížení atmosféry, prinášíme fotoreportáž.

1) Ceští ucitelé se chystají k 13-hodinovému letu za novou životní zkušeností. Zleva: Miroslav Kotlas, Miroslav Dvorák, Irena Ulucay, Jan Voda.

2) Ano, skutecne jsme v USA! Aneb první obed ve Spojených Státech nemohl být nic jiného než tradicní hamburger a bezedná sklenice Coca-Coly 🙂

3)První seznámení se Seattlem..

4)..mezi jehož dominanty patrí vyhlídková vež Space Needle (alias Vesmírná jehla), známá mimo jiné z filmu Samotár ze Seattlu.

5)Výhled ze Space Needle je úchvatný!

6)Skupina ceských odvážlivcu na samé špicce Space Needle.

7)Návštevní kniha je zde pochopitelne elektronická. Až sem príšte pojedete, všechny nás v ní najdete 🙂

8)Chvíle zaslouženého odpocinku u more.

9)Je nacase pustit se do práce. Miroslav Dvorák byl vybrán mezi hrstkou vyvolených pedagogu pro natocení profesionálního videa „smart tips from teachers to teachers“. Mirkovo video na téma použití OneNote ve výuce bude již brzy k dispozici online pro ucitele z celého sveta.

10) Oficiální zahájení 10. Globálního Fora Microsoft in Education probehlo na námestí v samém srdci rozsáhlého campusu Microsoft, které nekterí z nás znají z úvodního obrázku do Office365. Do té správné nálady nás uvedla svižná hudba v podání studentské dechové kapely.

11) a 12) Spolecné bubnování všech 250-ti úcastníku v africkém rytmu udávaném kapelou Drum Café bylo energizujícím a neopakovatelným zážitkem.

13) Globální Forum neboli Educator Exchange #MSFTEduE2 jako již tradicne zahájil dynamický a inspirativní Anthony Salcito, Vicepresident pro vzdelávání, Microsoft.

14) Zlatý hreb prvního dne: TeachMeet - veletrh vzdelávacích inspirací a nápadu, kdy si úcastníci navzájem predstavovali své osvedcené výukové aktivity. Jejich spolecným rysem byla inovace a efektivní využití technologií ve výuce. Neco jako Burza nápadu, kterou znají ceští úcastníci Letní školy moderních ucitelu – jen v mnohem vetším a mezinárodním merítku.

15) – 17) Ceští ucitelé sdílení své inovativní výukové projekty a získávají inspiraci z celého sveta.

18) Den druhý zacal obrovskou dávkou inspirace a duševní síly, kterou úcastníkum predával známý pákistánský bojovník za právo detí na vzdelání, Ziauddin Yousafzai. Pred nucenou emigrací ze své domoviny byl reditelem školy, která poskytovala vzdelání i pákistánským dívkám a tím se znelíbil Talibanu. Jeho dcera, Malala, za své presvedcení, že všechny dívky mají právo na vzdelání, málem položila život, ale po zotavení ve svém boji pokracuje s ješte vetší silou. Až si príšte postežujeme, že život je težký, meli bychom si pripomenout tyhle dva.

19) Úcastníci byli rozdeleni do mezinárodních týmu a dostali zadání: pripravte inovativní výukový projekt s využitím ICT, který rozvíjí v detech dovednosti 21.století a je postaven na téma z dnešního rána, bravery (tedy statecnost).

20) Výzvou tretího dne bylo inovativní projekty odprezentovat a presvedcit o nich porotu (zde prezentuje tým Jana Vody).

21) Trešnickou na dortu Globálního Fora bylo inspirativní setkání se CEO spolecnosti Microsoft, Satyou Nadellou. Neformální rozhovor s ním vedla Toni Townes-Whitley, Vicepresidentka pro Verejnou správu, Microsoft.

22) Slavnostní gala vecere na zakoncení 10.Globálního Fora se konala v originálních prostorách muzea moderní hudby „Project EMP“.

23) – 25) Letos se podarilo získat medaili i pro Ceskou republiku – soutežní tým Jana Vody získal ocenení v souteži Global Team Challenge, za jejich inovativní výukový projekt. Radost byla veliká a sdílená!

26) Po skoncení oficiální cásti bylo muzeum hudby k dispozici úcastníkum, kterí si zde na památku mohli nahrát vlastní hudbu v profesionálním nahrávacím studiu.

27) Co ríci na záver? 10. Globální Forum Microsoft in Education se velmi povedlo. Prineslo spoustu inspirace, nových nápadu pro výuku, kontaktu na aktivní ucitele z celého sveta a nezapomenutelných zážitku.

Kde se bude konat Forum Microsoft in Education 2016, to zatím nevíme. Ale pokud byste i vy chteli zažít neopakovatelnou atmosféru této akce, prihlaste se do ceského kola souteže pro aktivní ucitele, Microsoft Innovative Educator Expert (MIEE), která bude vyhlášena v prubehu príštího školního roku. Svuj predbežný zájem mužete zaregistrovat na janak@microsoft.com   

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Vážení kolegové učitelé , ředitelé a pracovníci ve školství

Skip to main content