Dva pohledy na Office Mix


První pohled

K prezentování úžasných projektu nepotrebujete drahý projektor se speciální tabulí. Stací, když použijete užitecnou službu Office Mix. Nevíte, o co jde? Nevadí, pojdme si ji predstavit.
Office Mix je doplnek programu PowerPoint, který nám znacne rozširuje možnosti prezentování. Všechno, co k tomu budeme potrebovat, je pocítac s nainstalovanou sadou Microsoft Office 2013 (pokud tuto verzi nemáte, Microsoft ji nabízí ke stažení jako 180-denní zkušební verzi), pripojení k internetu (potrebné k odeslání prezentace na portál mix.office.com) a doplnek Office Mix (ke stažení volne na stejné webové adrese).                                                                                                                                              


Rozhraní add-inu Office Mix

Samotný Office Mix slouží ke sdílení myšlenek ci informací pres internet. Po jeho stažení vám pribude další karta v nabídce karet – pochopitelne karta MIX. Po rozkliknutí této karty máte k dispozici nekolik možností – vložení zvukové stopy nebo videonahrávky, vložení screenshotu, nahrávky obrazovky, nebo experimentální funkce v podobe kvízu, grafu… To podstatné ale zacíná až po kliknutí na Start recording – v této chvíli tedy spustíte nahrávání daného snímku – mužete zde mluvit, sdílet své poznámky, kreslit na snímek podobne jako na tabuli nebo prezentovat svuj projekt za pomocí webkamery. Takto si jednoduše mužete vytvorit svou prezentaci. Jakmile máte hotovo, stací nahrát na portál mix.office.com , poslat odkaz svým studentum, pomocí kterého prezentaci vytvorí, a doufat, že se bude líbit a neco si zapamatují. A nemusí to být pouze ucební pomucka – napríklad sportovci ji mohou využít pri vytvárení strategie ve fotbalu. Jednoduché, ne?

Martin Šenovský (Martin.Senovsky@studenstc.cz)

 

Druhý pohled

Office Mix je online služba, které mohou využívat uživatelé Office. Jedná se o cloudovou službu, kam mužete nahrát své prezentace obohacené o audiovizuální obsah prípadne o kontrolní otázky. Poté je umístit na sociální síte nebo na web v podobe „embeded framu“.

Výhody

Nespornou výhodou Office Mix je místo pro vaše prezentace. Z internetu se nikam neztratí, krome toho nemusíte rešit problém s kompatibilitou se staršími verzemi Office. Prezentace v Office Mixu se dá bez problému spustit v intuitivním webovém rozhraní. Nefunguje pouze jako video, lze bez problému prepínat mezi snímky a odpovídat na kontrolní otázky, aniž by jste opustili webový prohlížec.

Z Office Mixu lze bez problému sdílet prezentace na sociální síte, prípadne si prezentaci vložit na vlastní webovou stránku pomocí framu. Již není treba žádných odkazu.

Jak se zaregistrovat

K registraci není nutné vytváret úcet ani si pamatovat nové a složité heslo. Lze se prihlásit s temito úcty:

  • Microsoft
  • Facebook
  • Office 365
  • Google+

Neváhejte a zaregistrujte se zde

 

Jan Skála l-JanSkala@icstic.cz

 


Comments (0)

Skip to main content