Windows aplikace (nejen) pro školství – 13.díl


Ve Windows 8 naleznete kalkulacku jak tu klasickou, desktopovou, tak i novou, moderní a dotykovou. Pokud by vám z nejakého duvodu nevyhovovala ani jedna nebo ani jejich kombinace, máte možnost využít tuto aplikaci, která krome standardních matematických operací nabízí napr. i prevodník 150 svetovým menových jednotek, více jak 50 vedeckých funkcí, 125 matematických a statistických konstant a více jak 200 jednotek v rámci prevodu.

Pokud potrebujete svým studentum zábavnou formou predstavit jednotlivé dinosaury v prehledné podobe, tak práve tato dinoecyklopedie je urcena práve vám. Krome podrobného popisu v graficky cistém prostredí aplikace podporuje aktivní dlaždice v úvodní obrazovce systému Windows a umožnuje využít prichycení aplikace k levému nebo pravému okraji tak, abyste meli vždy prehledne k dispozici informace, které potrebujete.

Kytara pro samouky, tak takto by se dala nazvat presne tato aplikace. Urcená pro zacátecníky a nabízející 52 lekcí od úplných zacátku popisu kytary až po relativne nárocné skladby. Vaším ucitelem bude profesionální kytarista Franck Graziano, který vám predvede a predevším vás naucí své umení ve videoukázkách v HD rozlišení.

Programování je v dnešní dobe velice vyhledávaná dovednost. Nicméne už se casto nejedná jen o klasické programování a tvorbu aplikací, ale casto se s programováním mužeme setkat i v robotice. A práve tato aplikace vás pomocí vytvárení vzoru robotem na základe využití ruzných algoritmu. Základní instrukce jsou velice snadné, nicméne je pro každou situaci pripravena prehledná nápoveda. Vše je rešeno formou zábavné hry a casto tak ani studenti nepostrehnou, že z hraní si s robotem prešli do programování.

Predstavit si jak vypadá rostlinná ci živocišná bunka nebo bakterie je pro studenty ze statických obrázku pomerne dost složité. Proto se pro tyto úcely využívají 3D modely. Aplikace iCell vám je prináší a to pro všechny tri zminované objekty. Dozvíte se o jednotlivých cástech bunek a zobrazený objekt mužete dle potreby približovat nebo oddalovat.


Comments (0)

Skip to main content