Testovací verze Office 2016 pro Mac je tady!


První kancelárský balík Office od Microsoftu, byl pro Macy dostupný už v roce 1984. Poslední verze Office pro Mac pochází z roku 2010 a na další verzi Office si majitelé Macu museli pockat dalších 5 let. Jde zatím jen o preview, finální verze bude uvedena na trh ve druhé polovine tohoto roku. Nyní si však mužete zdarma ze stránek Microsoftu stáhnout ukázkovou verzi, tuto verzi bude Microsoft postupne aktualizovat a jedna verze má nastavené fungování na 60 dní. Omezení se prodlouží o dalších 60 dní, poté co se objeví nové aktualizace. Ceny zatím nebyly uvedeny, avšak predplatitelé Office 365 dostanou finální verzi v rámci svého tarifu.

S novou verzí prichází i nový design, který je stejný jako u verze pro Windows. Microsoft zpracoval design nový, plochý. Nejde ale o nejnovejší „dotykový“ design, který byl nedávno predstaven. Office sice používá Ribbon, ale nevyužívá tak výrazné barevné oznacení jednotlivých tabu. Jednolitou barvu najdete na spodní lište. Tuto lištu mužete kdykoliv vypnout a mít tak hezký desing všech aplikací. U každé aplikace je nyní vetší nabídka šablon, podobne jako Windows  verze.

V balícku mužete najít aplikace jako Word, Excel, Outlook a OneNote, který je trochu starší. Moderní verze OneNotu je stále dostupná v Mac App Storu. Zapracovalo se také na synchronizaci a pripojení úctu na OneDrive.

Stahujte zde: http://products.office.com/en-US/mac/mac-preview?omkt=en-US

Michal Kucera, student programu STC

Comments (1)

  1. ondrej šnobl says:

    Macbooky milují stejně jako microsoft a tato zpráva mě velice nadchla. Software na Macu je nyní mnohem atraktivnější .

Skip to main content