Windows aplikace (nejen) pro školství – 12.díl


Typing Fingers

Psaní všemi deseti je v dnešní moderní dobe jednou ze základních znalostí, kterou by každý uživatel mel mít. Nabídka aplikací pro výuku této dovednosti se v poslední dobe rozšírila o další, kterou najdete v katalogu aplikací Windows Store a která je, a to je duležité, plne lokalizovaná a nabízí ceské výukové rozhraní vcetne ceského rozložení klávesnice. Zejména mladším uživatelum se pak bude urcite líbit grafické zpracování této aplikace.

Wonders of the World

Zkuste dát vyjmenovat dnešním studentum klasické divy sveta? Co se dozvíte? Facebook, internet,… V této aplikaci máte vše pohromade, na jednom míste. U každého divu sveta máte k dispozici jeho podrobný popis. Oprašte si zvé znalosti o paláci Taj Mahal nebo Machu Picchu.

World Countries Factbook

Klasických map, ve kterých se mužete podívat na jednotlivé státy sveta, je ve Windows Store pomerne mnoho. Tato aplikace ale k nim pridává duležitá fakta a další zajímavé informace. Mimo to se mužete rovnou na mape podívat na vlajky jednotlivých státu. Data v aplikaci jsou založena na svetoznámé The World Factbook od ješte známejší CIA.

PreSchool Essentials

Ani v dnešním seznamu aplikací nezapomínáme na ty nejmenší. V této graficky povedené aplikaci si mužete vyzkoušet práci s tvary, písmenky, císlicemi nebo barvami. Krome toho zde mužete kombinovat a skládat puzzle založené na obrázcích a písmenkách, skládat dohromady jednotlivé tvary písmen a naucit se jemné motorice v podobe obtahování ruzných vzoru.

SkyORB

Ponorte se do hvezdného sveta díky aplikaci SkyOrb. Ceká na vás 3D mapa hvezd, 3D planetárium a mnoho dalšího. Zajímavou vlastností aplikace je ta funkce, že po namírení tabletu na oblohu se vám zobrazí, na jakou hvezdu se práve díváte. V aplikaci je možné snadno vytváret screenshoty nebo si zobrazit mapu bez jakýchkoliv rušivých ovládacích prvku.


Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Vážení kolegové učitelé , ředitelé a pracovníci ve školství

Skip to main content