Novinky Microsoft pro školství – leden 2015


 
 
Vážení kolegové ucitelé, reditelé a pracovníci ve školství,
zpusoby, jakými se ucíme, pracujeme a komunikujeme se od základu mení. Chytré mobilní telefony, prenosná dotyková zarízení, sociální síte, portály pro sdílení dokumentu, videí a fotografií mají dopad témer na všechny aspekty našeho života. Školní prostredí nevyjímaje. I v letošním roce Vám spolecnost Microsoft, prostrednictvím týmu profesionálních koordinátoru vzdelávacích center umožní držet krok s trendy, využívat nejmodernejší technologie prímo ve výuce a rozvíjet vaše ICT dovednosti.
 
 
 

 
 
 
 
 
Studentské trenérské centrum Microsoft vítá nové cleny
Dne 17.prosince se komunita studentských partneru spolecnosti Microsoft opet rozrostla. Z nekolika stovek prihlášek z celé CR jsme vybrali
30 nejšikovnejších stredoškolských studentu, kterí se budou úcastnit 2-letého rozvojového programu STC. Jeho soucástí je intenzivní rozvoj mekkých i technických dovedností, tak aby byli lépe pripraveni pro budoucnost a mohli pomáhat s IT svým školám i širšímu okolí.
 
 
 
 

 
 
cid:image004.png@01D00345.149F5F00
Windows aplikace (nejen) pro školství - 11.díl
I v novém roce se mužete tešit na pravidelný výber toho nejlepšího z Windows Store. Zde na vás ceká ten lednový, díky kterému upravíte fotky z Vánoc a oslav nového roku ci si zajistíte klid a ticho ve tríde.
 
 

 
 
 
Je Vaše škola „Správná škola“?
V prubehu prosince až února máte možnost v kinech Cinema City po celé CR videt ukázku toho, co všechno jde delat s tablety Windows a interaktivními tabulemi SMART Board pri školní výuce. Pred vybranými rodinnými filmy si prohlédnete mini-film Správná škola, v nemž deti ze ZŠ Kunratice ukazují moderní využití technologií pro výuku.
Více o kampani na www.SpravnaSkola.cz
Plnou verzi videa najdete také ZDE
 
 

 
 
 
 
Jak na Office365 ve škole?
Pripravili jsme pro Vás nového a vylepšeného pruvodce zrízením cloudových služeb Office365 pro Vaši školu. IT správci školy jiste ocení detailní návod se screenshoty, scénáre, popisy.
Návod si stáhnete ZDE
 
 

 
 
cid:image009.jpg@01D00345.149F5F00
 
Vítáme novou Referencní školu Vzdeláváme pro budoucnost
Spolecnost Microsoft zrídila novou Referencní školu, která overuje nasazení Windows tabletu ve výuce a sdílí své zkušenosti s ostatními školami. Gymnázium Ceská, Ceské Budejovice, od ledna 2015 nasazuje výuku 1:1 na tabletech Windows a to ve scénári „Tablety ve stredoškolském vzdelávání“. O jejich zkušenostech a príkladech dobré praxe Vás již brzy budeme informovat.
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Soutež dovedností v Microsoft Office a prezentování - Prezentiáda
Soutež Prezentiáda je letos úplne v novém. Príznivci uplynulých rocníku souteže Office Arena uvítají více zamerení na dovednosti Microsoft Office pro rešení reálných projektu, tradicní príznivci Prezentiády si zase prijdou na své pri prezentacním maratonu.
Prihlásit do souteže se Vaši žáci a studenti mohou na www.prezentiada.cz
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
cid:image009.jpg@01D00345.149F5F00
 
 
Jak vypadá netradicní a zábavná výuka s tablety Windows? Inspirujte se!
Na Referencní škole Bedricha Hrozného v Lysé n.L. se deti s tablety vubec nenudí. Výuka prirozene propojuje predmety, integruje technologie, zapojuje metodologii profesora Hejného do ruzných predmetu krome tradicní matematiky a vede deti k rozvoji klícových dovedností pro úspešný život již od první trídy.
Reportáž na iDnes najdete ZDE
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Outlook.com podporuje ukládání príloh na OneDrive.

Další hrebícek do rakve lokálních úložišt je tady. Jakmile vám do emailu na Outlook.com prijde pošta s prílohou, máte krome standardních možností typu uložit do pocítace a otevrít nove i další volbu - uložit na OneDrive.

Aplikace Office pro Android


Z uzavreného testování se nove stalo testování verejné a tak si skvelé aplikace Word, Excel a PowerPoint uzpusobené pro dotykové ovládání mužete nyní stáhnout z Google Play sami.
Vylepšený dotykový OneNote je zde.
Moderní aplikace OneNote z Windows Store nove podporuje zaheslované oddíly. Stahujte a aktualizujte ve svém Windows Store již dnes!
 
 
 
 
 

 
 

Slevový kupón mesíce
 
 
 
 
 
Budte s námi v kontaktu:
 
 
cid:image011.jpg@01D00345.149F5F00

© 2015 MICROSOFT s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tento dokument slouží pouze k informativním úcelum. MICROSOFT s.r.o. neposkytuje na informace uvedené v tomto dokumentu žádné výslovne uvedené ani implicitne predpokládané záruky.
Pokud od nás v budoucnu nechcete dostávat informace o produktech, službách a akcích spolecnosti Microsoft Corporation, odepište na tento email s "NEZASÍLAT" v predmetu emailu.

 
 

 
 
 

Comments (0)

Skip to main content