Windows aplikace (nejen) pro školství – 11.díl


To, že po vánocních svátcích je ve trídách hluk o neco vyšší než obvykle, je asi jasné. Proc nedat studentum najevo, jak hlasití jsou a naopak, jak potichu by meli být, aby byla výuka efektivní. Vždyt není nic snadnejšího, než otocit tablet s touto aktivní aplikací smerem do trídy, aby videli, jak na tom jsou. A pak tu samou aplikaci mužete využít napríklad pri výuce fyziky. Dve mouchy jednou appkou.

Velice zajímavý zpusob, jak privést deti k matematice. V rámci zobrazených príkladu jsou k dispozici krome vysvetlení postupu i príklady a predevším, každý z objektu v rámci príkladu je možné vzít a presunout jinam tak, aby došlo k vyrešení príkladu. A u príkladu, u kterých mužete na obou stranách rovnice vyrušit stejné hodnoty nebo u zlomku krátit, je proste a jednoduše škrtnete.
  
Mnoho z vás dostalo od Ježíška tablet a zcela urcite jste všichni nafotili mnoho fotek. Ted nastává ten pravý cas je upravit, vyfiltrovat, vylepšit a pochlubit se s nimi. Jednou z tech nejlepších aplikací, která toto umí, je Fotor. Nabízí desítky možností úprav vašich fotek, pridání rámecku, tvorbu koláží a mnoho dalšího. To vše v provedení urceném pro dotykové ovládání.
Vzdálenou plochu naleznete jako soucást systému Windows pomerne dlouho. Ale její ovládání je urcené primárne pro klávesnici a myš. Proto je ve Windows Store nabízena i tato, dotyková verze, se kterou pripojení ke vzdáleným pocítacum bude i na tabletu hracka. Bonusem navíc je pak snadné prepínání mezi pripojenými pocítaci a vylepšená optimalizace dle kvality pripojení.
  
Další zajímavá aplikace, která vám umožní upravovat svoje fotky nebo treba jen prenést do digitální podoby vaší aktuální náladu, je PicsArt. Podporuje mnoho externích zdroju a služeb, ze kterých mužete rovnou do aplikace nahrávat fotky, umožnuje aplikovat desítky efektu, úprav obrázku v podobe filtru a koláží a krome toho nabízí jako inspiraci i mnoho obrázku od ostatních uživatelu.


Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Vážení kolegové učitelé , ředitelé a pracovníci ve školství

Skip to main content