Novinky Microsoft pro školství – prosinec 2014


Vážení kolegové ucitelé, reditelé a pracovníci ve školství,
Na obrazovce Vašeho pocítace ci mobilního zarízení práve zazáril poslední newsletter s novinkami Microsoft v roce 2014. Veríme, že i v hektické predvánocní dobe si najdete cas na jeho proctení a najdete v nem zajímavé novinky a tipy.
 
Pocínaje príštím týdnem na další dva týdny bude Vaším hlavním úkolem odpocívat, trávit príjemné svátecní chvíle v kruhu nejbližších, pripravovat (a konzumovat) cukroví a balit dárecky. I my jsme se zamysleli, co by Vám pod stromeckem udelalo radost. Mnoho z Vás má nyní nárok na nový Microsoft Office na váš vlastní pocítac a to úplne zdarma. Více informací níže. Konzultujte s IT oddelením vaší školy, zda splnujete podmínky, a nezapomente si svuj vánocní dárek vcas instalovat.
Prejeme Vám krásné a nicím nerušené Vánoce. Za celý tým Microsoft pro školství Vám dekujeme za Vaši prízen a spolupráci v uplynulém roce. Velmi se tešíme na její pokracování v tom nadcházejícím, 2015. 
 
 
 
 
Vánocní dárek pro zamestnance škol – Office na soukromý pocítac
Jste ucitelem nebo jiným zamestnancem školy, která zakoupila Microsoft Office licence na školní pocítace ve forme pronájmu (model multi-licence EES nebo OVS-ES)? Pak pro Vás máme dobrou zprávu a hezký vánocní dárecek. Od 1.12.2014 mají zamestnanci techto škol nárok bezplatne získat plnohodnotný Microsoft Office (ve verzi Office 365 Pro Plus) až na 5 svých soukromých zarízení.
 
Více informací ZDE.
 
Vyhlášení souteže O Nejlepšího zástupce školy
Spolecnost Microsoft hrde podporila první rocník souteže Zlatá Karabina aneb O nejlepšího zástupce reditele školy. Organizátorem souteže, první svého druhu, bylo nakladatelství Wolters Kluwer, vydavatel casopisu Rízení školy a aplikace Magistr. Své skvelé zástupce nominovali do souteže reditelé škol a víteze vybrala odborná porota. Vítezkou souteže se stala Monika Mandelícková ze ZŠ a MŠ Deblín, gratulujeme!
 
Více informací a fotografie ZDE
 
 
 
 

 
 
 
 
Kraje pro bezpecný internet
 
První rocník bezpecnostne-preventivního projektu Kraje pro bezpecný internet se tešil podpory spolecnosti Microsoft. Bezpecnost na Internetu je duležité téma, kterému se v Ceské republice i celosvetove dlouhodobe venujeme a soutež, která deti zároven ucila (formou e-learningu) a testovala nabyté vedomosti (online kvíz) sdílí shodnou filosofii.  Zúcastnilo se 8 kraju a více než 25.000 detí ze základních a stredních škol po celé CR.
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Prejdete na nový systém a zároven legalizujte stávající pocítace
V prípade, že stále používáte systém Windows XP, je nejvyšší cas na obmenu. Jeho podpora skoncila v dubnu 2014, což znamená, že od té doby nejsou k dispozici bezpecnostní aktualizace.
Spolecnost Microsoft také pripravila casove omezenou nabídku legalizace pomocí systému Windows 7 Home Premium v nejlevnejším licencním modelu OEM.
 
Každá multilicencní smlouva používaná ve školství musí být prodána/naistalována na pocítac,  který obsahuje tzv. podkladovou licenci. V tomto prípade se muže jednat i domácí edici systému Windows. 
Pokud pocítac, na kterém používáte Windows zakoupený v multilicencním programu, neobsahuje také podkladovou licenci, potom se jedná o špatne zalicencovaný systém.
 
Windows 7 Home Premium mohou být použité jako podkladová licence a zároven mohou být také využity pro legalizaci stávající situace.
 
Více informací o této nabídce najdete na stránkách www.microsoft.cz/dvemouchy
 
 
 
 

 
 
 

Windows 8 aplikace pro školství – 10. díl

Poslední letošní díl vybraných aplikací z Windows Store je tady. A jako obvykle v nem najdete zajímavý mix vzdelávacích a produktivních kousku. Které umožní vaší hodinu výrazne obohatit novými prvky.
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Užitecné online kurzy v ceštine

Na webovém portálu Microsoft Virtual Academy jsme pro Vás pripravili radu nových online kurzu. Všechny kurzy jsou zdarma a mužete si je spustit v klidu, kdy se Vám to nejvíce hodí. Z nových ceských kurzu vybíráme:
 

·  Nasazujeme Windows 8.1: jak nasadit Windows 8.1 ve školní síti. Celý kurz pripravil MVP specialista Ondrej Výšek, je v ceském jazyce, zdarma a mužete ho spustit kdykoliv online.

 

· Zacínáme s Microsoft Azure a hybridním cloudem: tento kurz je urcen všem IT profesionálum, které zajímá cloudová služba Microsoft Azure a rádi by ji zacali používat. V kurzu se seznámíme se základy práce s Azure virtuálními stroji, sítemi, úložištem a podíváme se i na hybridní rešení. Kurz pro Vás pripravil specialista Tomáš Kanturek ze spolecnosti Microsoft.

 

·    Zacínáme s Office 365: tento kurz je zameren na všechny IT profesionály, kterí zacínají a chtejí si osvojit znalosti pro úspešné zvládnutí administrace Office 365. Kurzem vás provede Office 365 specialista Ondrej Hanuš a nabídne vám celkem tri moduly nabité obsahem. 

 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
Videohovory mezi aplikacemi Skype a Lync

Nove mužete využívat mezi aplikacemi Lync a Skype krome klasických funkcí jako je chat a hlasové volání i videohovory. Stací si stáhnout poslední verzi aplikace Skype.

Další novinky v Office 365


Po novinkách jako jsou Yammer nebo Delve prichází služba Office 365 s další duležitou soucástí – Office 365 video. Vytvorení vlastního školního videoportálu nikdy nebylo snazší.

Lepší kontrola soukromí v Office 2010/2013

Listopadové a prosincové aktualizace pro tyto produkty prinesly vylepšené možnosti kontroly metadat. Již nikdy nebudou s vašimi soubory cestovat také soukromé informace.
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Slevový kupón mesíce
 
 
 
 
 
Budte s námi v kontaktu:
 
 
cid:image007.jpg@01CF7433.9C79B610

© 2014 MICROSOFT s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tento dokument slouží pouze k informativním úcelum. MICROSOFT s.r.o. neposkytuje na informace uvedené v tomto dokumentu žádné výslovne uvedené ani implicitne predpokládané záruky.
Pokud od nás v budoucnu nechcete dostávat informace o produktech, službách a akcích spolecnosti Microsoft Corporation, odepište na tento email s "NEZASÍLAT" v predmetu emailu.

 

 
 

 
 
 

Comments (0)

Skip to main content