Windows aplikace (nejen) pro školství – 10.díl


Díky stále nižším a nižším cenám 3D tiskáren se tato zarízení dostávají i mezi bežné uživatele a do škol. Pokud premýšlíte, v jakém programu zacít, již nehledejte. 3D Builder je presne to, co potrebujete. Obsahuje stovky predpripravených objektu a podporuje i skenování 3D objektu za pomoci senzoru Kinect. Zejména v predvánocním období se bude hodit kompletní kolekce pro oblíbené mašinky a kolejnice. Vždyt nejlepší dárek je ten vlastnorucne vytvor….  vymodelovaný.

Nebavilo Vás ve škole skládání obvodu za pomoci nefunkcních a nekolik desítek let starých stavebnic? S touto aplikaci je vše nové. Vytvorte si své vlastní paralelní a sériové obvody. Vše, co se naucíte, si mužete ihned procvicit a vyzkoušet a to jak formou sestrojení obvodu, tak nakonec i formou kvízu. 3,2,1…svítí!

Jeden z nejpopulárnejších online nástroju pro úpravu fotek získal i svou nativní aplikaci ve Windows Store. Od snadných úprav kontrastu a jasu, pres narovnání horizontu a vkládání rámecku až po tvorbu pusobivých koláží – to vše je v této zdarma dostupné aplikaci možné. Vcetne tilt-shift efektu a s plnou podporou dotykového ovládání presne tak, jak jste u aplikací z Windows Store zvyklí.

Doba „obycejných“ prekladacu je dávno pryc. S pomocí této aplikace máte možnost prekládat nejenom text, ale také znacky, cedule, jídelní lístky ci jakýkoliv jiný, napsaný text. Navíc je zde zabudována podpora pro prekládání hlasu a nechybí ani podpora pro práci offline. Mitä kuuluu?

V této vzdelávací aplikaci najdete více jak 70 specializovaných úkolu a úloh pro podporu výuky detí s autismem. Všechny dostupné úlohy byly vytvoreny ve spolupráci s odborným centrem pro autismus a tato aplikace puvodne vznikla jako nápad nekolika studentu pro soutež Imagine Cup.


Comments (2)

  1. Anonymous says:

    Vážení kolegové učitelé , ředitelé a pracovníci ve školství

  2. Anonymous says:

    v:* {behavior:url(#default#VML);}
    o:* {behavior:url(#default#VML);}
    w:* {behavior:url(#default#VML

Skip to main content