„Hodina kódu“ – zvládnu to i já!


„Hodina kódu“ – zvládnu to i já!

Martina Poláková, Microsoft

Pripojte se k celosvetové akci Hodina kódu, které se zúcastní desítky milionu lidí z více než 180 zemí sveta. Usporádejte na své škole nejednu Hodinu kódu a presvedcte deti, rodice a okolí, že patríte k pokrokové škole, která myslí na budoucí zamestnatelnost svých žáku a studentu.

Celá kampan probehne od 8. do 12. prosince ve vetšine zemí sveta vcetne Ceské republiky a jejím cílem je ukázat každému z nás, že programování, které zacíná patrit mezi žádané dovednosti u rady povolání, muže být vlastne zábava a díky moderním nástrojum jej zvládne opravdu každý. Není to nic záhadného a tajemného a skutecne kdokoliv se muže naucit doslova ovládat technologie a tvorit nové hry, aplikace a programy.

Pro zapojení do kampane stací zaregistrovat vaši školu na www.hourofcode.com a nahradit napríklad klasické hodiny výpocetní techniky Hodinou kódu. Vše ostatní je pripraveno. Stací detem pustit motivacní video, ve kterém osobnosti jako napríklad Bill Gates vypráví o významu programování, ale také o tom, jak je kódování snadné a že jeho základy zvládne opravdu každý. Následne jsou pro deti pripravena zábavná cvicení, na kterých si trénují formou hry logické myšlení a nevedomky píší kód. Celá osnova Hodiny kódu je do detailu popsána v ceštine zde: http://hourofcode.com/cz/resources/how-to.

Vizí celé kampane je nadchnout co nejvíce zájemcu práve behem druhého prosincového týdne a prekonat tak rekord z lonského roku, kdy akce probíhala pouze v USA. Microsoft v Ceské republice chce ale v aktivite pokracovat i nadále a v první polovine roku 2015 predstaví ve spolupráci s Nadací Charty 77 – Konto bariéry a dalšími partnery bezplatnou vývojárskou akademii pro ty, kterí budou chtít do oblasti vývoje proniknout ješte víc a získat dovednost, která jim treba jednou otevre dvere k vysnené práci ci podnikání v jakémkoli oboru. Pokud byste meli zájem zapojit se jako škola i do této akademie, dejte nám vedet na e-mail a-mapola@microsoft.com.

V tuto chvíli ale neváhejte a zapojte se do ceské Hodiny kódu. Ukažme svetu, že v Ceské republice se kódování nebojíme. Více informací na www.hourofcode.com.


Comments (0)

Skip to main content