Novinky Microsoft pro školství – září 2014


Vážení kolegové ucitelé, reditelé a pracovníci ve školství,
školní rok nabírá na obrátkách a vzdelávání všech detí školou povinných je již v plném proudu. Letošní rok je však výjimecný i bohatými možnostmi vzdelávání pro ucitele. Na stovky škol ceká komplexní vzdelávání pro pedagogy v rámci Výzvy 51, které jim pomuže osvojit si využívání technologií ve výuce. Pro ostatní školy jsou pripraveny bezplatné kurzy ve Vzdelávacích centrech Microsoft Partneri ve vzdelávání. Najdete zde praktické kurzy využívání technologií Microsoft ve školách, od Office 365 až po mobilní výuku s tablety Windows. Aktuální nabídku našeho centra najdete níže. A spousta inspirace na vás, jako již tradicne, ceká i na naší Roadshow pro školy.
 
 
 
DOMINO – soutež pro inovativní ucitele letos v novém kabáte
Microsoft je hrdým partnerem 4.rocníku celostátní souteže pro ucitele ZŠ a SŠ. Letos však nestací pouze odevzdat zajímavý výukový objekt. Jde o popis celého výukového procesu, který by mel být inovativní a využívat moderní technologie. Získejte možnost obhájit svuj projekt na Grand finále na Seci a vyhrát atraktivní ceny.
Termín odevzdání: 12. ríjna 2014
 
NOVÉ VIDEO: Jaké možnosti využití nabízí Windows tablety? Podívejte se a inspirujte se!
Premýšleli jste nekdy o tom, co všechno mužete s tablety s operacním systémem Windows delat? Že mohou sloužit jako mobilní trída ci jako nepostradatelný doplnek ucitele, to už asi víte. Pojdme se spolecne podívat do našich Referencních škol na to, jak je možné dále s tablety Windows pracovat.
 
 

 
Pozvánka na Roadshow pro školy – podzim 2014
K registraci zbývá posledních pár dní a poslední volná místa. Neváhejte a registrujte se co nejdríve!
Roadshow bude speciálne užitecná pro školy, které se úcastní Výzvy 51. Uvidíte a vyzkoušíte si dotyková zarízení vhodná pro ucitele, ukázky na jejich využití ve výuce v podání zkušených pedagogu, ale i príklady zajímavých výukových aplikací a školního software, které je na zarízeních možno využívat.
 
Kdy a kde se s námi mužete setkat?

30.9.2014 – Olomouc

2.10.2014 - Praha

 
 

 
 
 
 
AC Life Science: Plants' Needs for Photosynthesis snímek obrazovky 4
Velká sbírka vzdelávacích aplikací do prírodovedných predmetu
U aplikací pro mobilní dotyková zarízení se casto mužete setkat s tím, že pokrývají pouze cást predmetu a nedají se použít v prubehu celého roku. Ve Windows Store však najdete mimo jiné i kompletní sadu aplikací od vývojáru v Adaptive Curriculum, která obsahuje 31 vzdelávacích aplikací plných interaktivních návodu, her, obrázku a dalších prvku.
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Chcete pracovat s vašimi oblíbenými ucebnicemi i na vašem Windows tabletu?
Od 1.zárí je k dispozici aktualizovaná ctecka digitálních ucebnic Flexibooks od nakladatelství Fraus pro Windows 8.x Nabízí nové funkce a snadnejší a rychlejší ovládání. Stáhnete si ji na flexibooks.cz/jak-cist
 
V testovacím módu je momentálne ctecka pro digitální ucebnice nakladatelství Nová škola, s.r.o.  Máte-li zájem podílet se na testování a získat MIUC+ na 1 rok zdarma, kontaktujte: tablet@nns.cz
 
 

 
 
 

Windows 8 aplikace (nejen) pro školství – 7.díl

Po prázdninové odmlce na Vás opet ceká pokracování seriálu o vybraných aplikacích pro Windows 8, které si mužete stáhnout z katalogu aplikací Windows Store. Behem léta se nejenom sekce Vzdelávání rozrostla o mnoho zajímavých kousku a už ted jsou pro vás pripraveny aplikace, které Vám budou predstavovány v prubehu celého roku. Máte se urcite na co tešit.
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Velké a skvelé novinky ve službe OneDrive
V posledních týdnech došlo ve službe OneDrive k mnoha podstatným zmenám a vylepšením, které ocení každý z Vás. Pokud jste o nich ješte necetli, mužete se dozvedet více informací v tomto clánku.
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Nová Referencní škola Vzdeláváme pro budoucnost
Od 1.zárí se školácci ve 3.A Základní školy Bedricha Hrozného v Lysé n.L. ucí jinak. Používají k tomu nové Windows tablety znacky Asus T-100. Vizí školy je díky temto zarízením a speciální aplikované metodice rozvíjet v detech tzv. dovednosti 21.století – jako jsou spolupráce, kritické myšlení, tvorivost a další dovednosti, které budou soucasní školáci potrebovat pro svuj život i kariéru. Tešte se na príklady dobré praxe, které bude škola již brzy sdílet prostrednictvím blogu Vzdeláváme pro budoucnost.
 
 
 
 

 
 
 
 
OneDrive do konce zárí s vyšší kapacitou.

Pokud si na svém mobilním telefonu aktivujete automatické zálohování fotek na úložište OneDrive, získáte extra kapacitu o velikosti 15 GB. Noví uživatelé tak mohou získat celkem až 30 GB prostoru zdarma.

Jaké byly novinky v  systémech Windows?

V každé verzi operacního systému Windows pribyly desítky až stovky novinek. V tomto prehledu se na ne mužete podívat detailneji.

Aktualizace Office Mix
V minulém zpravodaji jsme Vám predstavovali skvelý doplnek Office Mix. Ten byl nyní aktualizován a nabízí napr. nové možnosti sdílení prezentací nebo export analytických informací pro zpetnou vazbu.
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Slevový kupón mesíce
 
 
 
 
 
Budte s námi v kontaktu:
 
 
cid:image007.jpg@01CF7433.9C79B610

© 2014 MICROSOFT s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tento dokument slouží pouze k informativním úcelum. MICROSOFT s.r.o. neposkytuje na informace uvedené v tomto dokumentu žádné výslovne uvedené ani implicitne predpokládané záruky.
Pokud od nás v budoucnu nechcete dostávat informace o produktech, službách a akcích spolecnosti Microsoft Corporation, odepište na tento email s "NEZASÍLAT" v predmetu emailu.

 

Comments (3)

 1. aw says:

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Kepulauan%20Riau

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Komodo

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Lombok

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Makasar

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Malang
  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Manado

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Medan

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Minahasa

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Nusa%20Tenggara%20Barat

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Nusa%20Tenggara%20Timur

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pantai

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pantai%20Malang

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Papua

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Samalona

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Siladen

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Wayag

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Weh%20Sabang

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Puncak

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Raja%20Ampat

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sulawesi%20dan%20Papua

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sulawesi%20Selatan

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sulawesi%20Utara

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sumatera

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sumatera%20Utara

Skip to main content