Windows 8 aplikace (nejen) pro školství – 7.díl


Po prázdninové odmlce na Vás opet ceká pokracování seriálu o vybraných aplikacích pro Windows 8, které si mužete stáhnout z katalogu aplikací Windows Store. Behem léta se nejenom sekce Vzdelávání rozrostla o mnoho zajímavých kousku a už ted jsou pro vás pripraveny aplikace, které Vám budou predstavovány v prubehu celého roku. Máte se urcite na co tešit.

Cím dál více škol zacíná používat ve výuce tablety a podobná zarízení. Cím dál více vydavatelu zacíná vydávávat vlastní ucebnice v elektronickém formátu. Nekterí jdou cestou samostatných ctecek, velká cást z nich pak pres distribuci ve formátu PDF. A ackoliv ve Windows 8 najdete již jako soucástí systému aplikaci pro prohlížení PDF souboru (nazvanou Ctecka), slouží spíše pro menší a jednodušší PDF soubory. Oproti tomu v této aplikaci mužete otevírat dokumenty chránené heslem, máte možnost v textu zvýraznovat, podtrhávat, oznacovat nebo pridávat komentáre. Neméne duležitá je i podpora pro formuláre ve formátu PDF, podpora anotací ci výkresových znacek. Pro práci ve škole je pak taky duležitá funkce zobrazení naposledy zobrazených souboru, takže není problém se prepínat mezi nekolika naposledy otevrenými ucebnicemi. Pokud se tedy pri své práci setkáváte se složitejšími PDF soubory, zacínáte ve vetší míre využívat PDF ucebnice a chcete mít mezi soubory prehled, je tato aplikace pro vás více než vhodná.

Animal Sound Box

Tato graficky velice povedená aplikace je urcena predevším pro menší deti, kterí se tak mohou naucit nejenom anglické názvy zvírat, ale také jaké zvuky vydávají. Vzhledem k veku cílové skupiny je aplikace navržena tak, aby její ovládání bylo co nejsnazší. V aplikaci najdete více jak 30 ruzných zvírat a kvalitu této aplikace také podporuje fakt, že bylo již provedeno pres 200 000 stažení této výukové aplikace.
Pod tímto názvem najdete ve Windows Store nekolik velice povedených matematických vzdelávacích her. Je možné tak procvicovat základní matematické operace a to ve velmi povedeném grafickém rozhraní. Hra umožnuje vytvorit více uživatelských profilu, takže ji lze využít i v prípade tabletových tríd, kdy jeden tablet ve výsledku využívá více žáku.
 
Jedna z nejvetších (témer 1 GB), ale také graficky nejpusobivejších a celkove nejpropracovanejších vzdelávacích aplikací ve Windows Store. Jak již z názvu vyplývá, je možné se zde podívat na historii a vývoj vesmíru, Zeme, života na Zemi a lidstva.
Jedna z nejlepších aplikací pro výuku biologie cloveka, kterou ve Windows Store najdete. Je možné se podívat na témer jakoukoliv cást lidského tela (kostra, svalstvo, trávící systém, nervový systém) a následne si všechny cásti detailne prohlédnout na propracovaném 3D modelu. Další zajímavou funkcí je možnost proletet se v urcité cásti lidského tela nebo si vše prohlédnout v krátkých výukových snímcích. 

Comments (4)

 1. Anonymous says:

  Vážení kolegové učitelé , ředitelé a pracovníci ve školství

 2. aw says:

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Kepulauan%20Riau

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Komodo

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Lombok

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Makasar

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Malang
  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Manado

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Medan

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Minahasa

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Nusa%20Tenggara%20Barat

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Nusa%20Tenggara%20Timur

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pantai

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pantai%20Malang

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Papua

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Samalona

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Siladen

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Wayag

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Weh%20Sabang

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Puncak

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Raja%20Ampat

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sulawesi%20dan%20Papua

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sulawesi%20Selatan

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sulawesi%20Utara

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sumatera

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sumatera%20Utara

Skip to main content