Jaká byla roadshow Vzděláváme pro budoucnost?


Spolecnost Microsoft porádá akademické roadshow po regionech Ceské republiky s témer železnou pravidelností každý rok. Letošní roadshow s názvem „Vzdeláváme pro budoucnost“ práve skoncila a pokud jste nemeli šanci se jí zúcastnit, prectete si alespon krátké shrnutí této významné vzdelávací události.

Roadshow školního roku 2013-2014 byla ve znamení inovace ve školství, moderních technologií a nových postupu pro výuku. Pripravili jsme ji ve spolupráci se zajímavými partnery jako jsou IT ve škole, AT Computers, Acer, Intel, Lenovo, HP, a mnoha dalšími.

Roadshow se zúcastnilo bezmála 1.800 ucitelu, reditelu a správcu školní ICT z celé Ceské republiky.

Na podzim 2013, v podzimní cásti roadshow, její protagonisté navštívili 6 krajských mest. Práve dokoncená, jarní cást roadshow,  pak navštívila dalších 8 mest (Karlovy Vary, Ústí n.L., Liberec, Olomouc, Jihlava, Brno, Hradec Králové, Praha). Jednalo se tedy o jednu z nejvetší vzdelávacích akcí, které Microsoft v CR porádá. 

Cílem roadshow bylo privézt do regionu nejnovejší technologie, tipy a metody pro moderní výuku a efektivní rízení školy. Nosným tématem letošní roadshow byly „tablety ve výuce“; téma, které se v dnešní dobe dotýká snad každé školy, která chce držet krok s dobou a požadavky na moderní dovednosti svých studentu. 

Roadshow predstavila tablety s o.s. Windows urcené pro školní využití a úcastníci si tato zarízení mohli osobne vyzkoušet. Mezi výhody dotykových zarízení Windows patrí bezesporu i široká nabídka typu zarízení, z které si vybere každá škola, at už jsou její požadavky jakékoliv (od malých tabletu, pres konvertibilní zarízení až po „reditelské“ notebooky s dotykovou obrazovkou). Všechna tato zarízení byla v prubehu konferencí k zapujcení, aby se úcastníci mohli mj. interaktivne zapojit do probíhajících prednášek a workshopu a vyzkoušet si nekteré z atraktivních výukových aplikací z nabídky Windows Store. Nelitoval ani ten, kdo si prinesl vlastní zarízení, protože i ta se díky technologiím Microsoft podarilo interaktivne zapojit a umožnit jim sdílet stejný obsah.

Mezi prednášejícími byli predevším ucitelé, kterí predávali vlastní zkušenosti z výuky a doporucení na postupy, které se jim osvedcily. Mimo jiné pripravili také ukázkové hodiny s praktickými ukázkami, jak zapojit tablety do výuky. Nechybela ani doporucení na zajímavé výukové aplikace, které je možno stáhnout z Windows Store a využít pri výuce.

Chvilku zamyšlení pripravil úcastníkum zkušený odborník na téma tabletu ve výuce - Ondrej Neumajer (v nekterých lokalitách prostrednictvím svého zástupce), který  pri své prednášce vyzval úcastníky k hlasování na nejednoznacná témata ze soucasnosti i budoucnosti vzdelávání a vyvolal tak živou diskusi. Prednášejícím lektorum v kombinaci s odborníky ze spolecnosti Microsoft a partnerských organizací se podarilo vytvorit zajímavý koktejl novinek, inspirace a návodu.

Velký zájem budí možnost ve školách používat balícek cloudových služeb spolecnosti Microsoft Office 365 a to naprosto zdarma pro všechny školy v Ceské republice. Proto také byla duležitá cást konference venována práve využití a nasazení Office 365. Školy díky této technologii mohou získat moderní komunikacní zázemí v podobe emailového serveru Exchange Online. Vzájemne v rámci organizace nasadit aplikaci Lync, umožnující online konference a volání, zasílání krátkých textových zpráv a pro výuku nezbytné sdílení prezentací ci hlasování. Nedílnou soucástí Office 365 je úložište dokumentu pro jednotlivé uživatele a sdílené pracovní prostory, vhodné pro rízení a koordinaci vzdelávacích skupin, výzkumných týmu a školních projektu.

Novinkou jarní cásti roadshow „Vzdeláváme pro budoucnost“ byla specializace odpolední cásti konference s ohledem na roli úcastníku. Soubežne tak probíhaly specializované workshopy pro tri cílové skupiny:  reditele škol, ucitele a správce školního ICT. Roadshow tak prinesla zajímavý a cílený obsah, výjimecná byla rovnež pestrostí nabízených hardwarových i softwarových rešení pro vzdelávání.

Pro oživení a zamyšlení sloužila interaktivní „zed prání“. Na tu mohli úcastníci behem prestávek zapisovat své postrehy na téma „Vize úspešné školy“. Výsledky této aktivity ze všech osmi navštívených mest vám již brzy prineseme.

Nepodarilo se vám zúcastnit letošní roadshow a presto byste se rádi o využití moderních technologií a tabletu ve výuce dozvedeli více? Pak navštivte nekteré z 18-ti Vzdelávacích center Microsoft Partneri ve vzdelávání a využijte možnosti bezplatných kurzu www.PartneriVeVzdelavani.cz   

Užitecné informace a tipy k zapojení tabletu do výuky najdete také na www.VZdelavameProBudoucnost.cz    

Comments (3)

 1. aw says:

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Kepulauan%20Riau

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Komodo

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Lombok

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Makasar

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Malang
  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Manado

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Medan

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Minahasa

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Nusa%20Tenggara%20Barat

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Nusa%20Tenggara%20Timur

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pantai

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pantai%20Malang

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Papua

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Samalona

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Siladen

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Wayag

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Pulau%20Weh%20Sabang

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Puncak

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Raja%20Ampat

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sulawesi%20dan%20Papua

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sulawesi%20Selatan

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sulawesi%20Utara

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sumatera

  http://www.wisatasia.id/search/label/Wisata%20Sumatera%20Utara

Skip to main content