Novinky v Office 365 Education


Služba Office 365 a samozrejme i její varianta Office 365 Education má obrovskou výhodu v tom, že se jedná o službu cloudovou. To znamená, že o veškerý provoz se stará spolecnost Microsoft, kdy napr. plán A2 je dostupný pro školy zcela zdarma. Jednou z dalších výhod tohoto rešení je fakt, že jakmile je do této služby pridána nejaká novinka, je okamžite dostupná všem uživatelum po celém svete. A je asi jasné, že Office 365 se neustále vylepšuje a nejinak tomu bylo i za poslední mesíc. Pojdme se tedy podívat, co nového na vás ve službe Office 365 ceká.

  • Nové názvy služeb - Office Web Apps se nyní nazývají Office Online a SkyDrive Pro se nazývá OneDrive for Business. Jednotlivé aplikace služby Office Online byly také prejmenovány a to napr. z Word WebApp na Word Online.
  • Vícefaktorové prihlašování - pokud to vaše škola vyžaduje, je možné nastavit víceúrovnové prihlašování a to i u zdarma dostupných plánu A2. Nove tak mužete jako druhý zpusob overení využít napríklad telefonní hovor, SMS zprávu nebo mobilní aplikaci. 
  • Office 365 Message Encryption - zákazníci s Windows Azure Rights Management (která je dostupná v plánu A3) mohou nyní využít pravidla pro vynucení šifrování zpráv odcházejících z jejich školy.
  • Hiearchický plán adresáre - školy si mohou nastavit adresár kontaktu v Outlooku tak, aby ukazoval jednotlivé hiearchické úrovne jako jsou fakulty, stupne, oddelení apod.
  • Podpora S/MIME šifrování u Exchange Online - standard S/MIME je nyní podporován v rámci Exchange Online skrze Outlook, OWA a EAS, což znamená, že školy mohou odesílat a prijímat šifrované zprávy pomocí S/MIME.
  • PowerBI - jedná se o novou službu, která vám umožnuje vyhledávat a pristupovat k datum v rámci interních i externích zdroju a vytváret interaktivní náhledy s využitím funkcí PowerPivot, PowerView, PowerChart, PowerMap a PowerQuest. Na ukázky se mužete podívat napr. zde
  • Aktualizace klienta Lync 2013 - desktopová verze klienta Lync 2013 byla aktualizována a pridává napr. možnost zapínání a vypínání obrázku v chatu a prináší podporu pro displeje s vyokým rozlišením. 
  • Aktualizace klientu Lync pro Android a OneDrive for Business pro iOS
  • Office 2013 Service Pack 1
Comments (0)

Skip to main content