Spolupráce Microsoft – Khan Academy pokračuje – co je nového?


Spolecnost Microsoft se aktivne podílí na rozvoji moderních prvku vzdelávání. Jedním z projektu, se kterým partnersky spolupracuje, je Khanova škola - stovkami dobrovolníku prekládaná ceská verze svetove známé Khan Academy, nebot nás spojuje filozofie zapojení inovativních technologií ve výuce pro efektivnejší ucení. Chceme, aby svetoznámá videa mohly používat i ceské deti a ceské školy

Khan Academy je nezisková organizace zamerená na vzdelávání. Na rozvoji jejího konceptu se významnou merou podílí i spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates prostrednictvím Nadace Billa a Melindy Gatesových. S cílem poskytovat vysoce kvalitní vzdelání komukoli a kdekoli nabízí webová stránka projektu více než 4 000 anglických výukových videí uložených na sociální síti YouTube, a to v mnoha oborech jako je napr. matematika, fyzika, anorganická i organická chemie, historie, zdravotnictví, ekonomie, biologie, astronomie a mnoha dalších. Studenti, ucitelé i rodice mají k dispozici mapu znalostí, príklady k procvicování (kterých bylo vyrešeno už pres miliardu) i statistiky.

V minulosti spolecnost Microsoft podporila Khanovu školu nejen financne, ale treba i dobrovolnou aktivitou zamestnancu, kterí s velkým, nadšením a v cele s tehdejším generálním reditelem Romanem Cabálkem, se úcastnili prekladatelských maratonu ve svém volném case.

Nyní Microsoft podporil aktivitu Khanovy skoly, která hledá ceské Khany – tedy ceské ucitele, kterí budou vytváret originální videa Khan Academy prímo v ceštine. To je možné mj. i na tabletech s Windows 8, a tak jsme je zapujcili zájemcum o tvorbu videí na posledních prekladatelských maratonech, které se konaly v rámci workshopu zamerených na tvorbu videí.

Spojuje nás také zájem a téma bezpecný internet, Microsoft proto podporil aktivitu prekladu videí napr. na téma šifrování dat a informací, viz http://khanovaskola.cz/kryptografie/co-je-to-kryptografie/lekce.

Více info naleznete na http://khanovaskola.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments (0)

Skip to main content