Office 2010 już jest


Na portalu TechNet i MSDN pojawila sie finalna wersja pakietu Office 2010. Nie wiem jak inni, ale w sumie, po miesiacach pracy z wersja BETA, calkiem niecierpliwie oczekiwalem tej przyjemnej chwili. Nic, tylko brac i uzywac. Oczywiscie dostepne sa wersje x86 oraz x64.

Przy wyswietleniu szczególów wersji x64 pojawia sie dosc ciekawy komunikat: "Important: Microsoft strongly recommends the use of 32-bit (x86) versions of Office 2010, Project 2010, and Visio 2010 applications as the default option for all platforms."

Microsoft tlumaczy, ze w praktyce z wersji x64 skorzystaja tylko ci, którzy uzywaja arkuszy Excel o rozmiarze powyzej 2GB.

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

Comments (8)
 1. Anonymous says:

  @sn00py: Premiera ma być w maju. To jest oficjalny początek. W innych kanałach po prostu możę być wcześniej i jak widać w MSDN/Technet jest. Kiedy w pozostałych – nie mam pojęcia, ale na pewno nie później niż w dniu premiery.

  @Zygmunt: pod linkiem, który podałem jest dość dokładnie wyjaśnione dlaczego nie x64. Po prostu office doczekał się wielu pluginów i rozszerzeń i większość z nich jest niezgodna z wersją x64. To samo co z IE w wersji x64. Sam Office będzie działać, ale dodatki – niekoniecznie. A jeżeli poza Excelem nie ma realnych korzyści, to po co ryzykować? 😉

 2. Anonymous says:

  @eldorado: Nic mi nie wiadomo o dostępności ani poskiej wersji ani pakietu ze spolszczeniem. Na pewno będą, ale doświadczenie pokazuje, że trochę trzeba poczekać. Tak więc na razie tylko EN i to bez słowników.

 3. Anonymous says:

  @chilly313: A masz subskrypcję? Jeżeli tak, to pobierasz w tym samym miejscu, co wszystko inne. Tam gdzie Windowsy, SQLe i inne takie.

 4. Anonymous says:

  No u nas też wewnętrznie zalecają wersję x86… I z takiej korzystam.

 5. Anonymous says:

  moglby ktos mi podac link z ktorej storny ( technet) to pobrac? jestem tam zalogowany ale nie moge znalesc office’a. thx z gory i pzdr

 6. Sn00py1 says:

  Wiadomo coś o dostępności innych wersji niż Pro na MSDN/TechNet?

 7. Czyżby obawa, że w wersji x64 nie wszystko działa równie dobrze, jak w wersji x86?

 8. eldorado says:

  Jakos nie moge sie doszukac polskiej wersji jezykowej officea 2010. Czy ona w ogole jest juz dostepna?

Comments are closed.

Skip to main content