Tuner


Dawno, dawno temu, w czasach Windows XP, dostalem w prezencie tuner TV. Ot taki wtykany w port USB, niewiele wiekszy od pendrive. Nawet dzialal, choc moje zapedy do ogladania telewizji sa zdecydowanie ponizej sredniej krajowej. Wprawdzie nie mam telewizora, wiec tuner byl okienkiem na swiat, ale stosunkowo rzadko z niego korzystalem.

Pózniej nadeszla pora Windows Vista. Zainstalowalem system w wersji x64 i zaczely sie klopoty. Sterowniki tylko w wersji beta, instalacja klopotliwa, system wybrzydza jak moze... A to nie dziala wcale, a to dziala swietnie, ale bez dzwieku, a to nie rozpoznaje urzadzenia... Pogodzilem sie z tym jakos, bo brak telewizji zdecydowanie nie jest zjawiskiem mogacym wpedzic mnie w depresje a sam tuner wyladowal na pólce z procesorami 400MHz, kartami ze zlaczem BNC, dyskami 1GB i innymi równie uzytecznymi dzis urzadzeniami.

Rozmyslajac sobie ostatnio o róznych niekomputerowych rzeczach wpadlem na pomysl: a moze by tak wetknac ten tuner do laptopa z Windows 7 x64?

Tuner zostal wykryty, sterowniki sciagnely sie z Windows Update, Media Center zadal kilka prostych pytan i na moim ekranie pojawil sie obraz. Calosc przebiegla w sposób tak prosty, ze nie ma nawet szczególów ani smaczków do opisania. Po prostu dziala! Windows 7 rulez!

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

Comments (8)

 1. Anonymous says:

  Vista ma całą masę wad. Tak samo jak każdy system, który znam. Ale osobiście jeżę się w środku jak spotykam takie opinie. Może jakieś konkrety…? Z chęcią im przytaknę albo popolemizuję, jeżeli w danym przypadku mam inne zdanie.

 2. Anonymous says:

  No cóż. Zamiast ściągnąć trial i sprawdzić, choćby na wirtualnej maszyni – wolisz "opinie z sieci".

  A tak zupełnie z innej beczki, chętnie się policytuję z Tobą na opinie. Na każdy link do opinii negatywnej dam 5 linków do pozytywnych i zobaczymy komu wcześniej skończą się linki… 😉

  Ale to już może "na priv", choć nie mam nic przeciw opublikowaniu wyników jeżeli tylko zechcesz.

 3. KoprowskiT says:

  Ha, no to nie pozostaje mi nic innego jak w przyszłym tygodniu smignąć na giełdę i znaleźć takie ustrojstwo. BO u mnie z telewizją jest batrdzo podobnie, więc po co mam stac duże pudło w pokoju, lepiej postawić tam kaktusika…

 4. Maciej says:

  Ja niestety nie mam tak dobrze jak ty. Microsoft zapomniał w Viście i 7 o tak popularnej karcie muzycznej jak soundblaster live. Próżno szukać sterowników w sieci do tych systemów.

 5. Maciej Pawlak says:

  Kilka dni temu spalił mi się dysk na którym miałem system… Co zaowocowało instalacją Windows 7 RTM. Mogę powiedzieć jedno. Jestem jeszcze bardziej zaskoczony tym systemem niż wersjami uruchamianymi na maszynach wirtualnych (Beta i RC). Jedyny sterownik jaki musiałem zainstalować z "ręki" to driver do drukarki 🙂 Cały pozostały sprzęt system sam wykrył i zainstalował (łącznie z tunerem TV, z którym miałem problemy na Vista Ultimate x64). Teraz ze 100% pewnością mogę polecić ten system dosłownie każdemu 🙂

 6. marches says:

  sam nie jedną rzecz chciałem zainstalować na viście i niestety problem za problemem, do tego system wcale mi się nie podobał, ma spore wymagania sprzętowe, a windowsa 7 niestety nie instalowałem jeszcze ale chyba pobiorę.

 7. mma lublin says:

  vista to jeden wielki niewypal

 8. BeautyIcon says:

  Nie można polecać systemu tylko dlatego, że zawiera w sobie aktualną bazę sterowników – choć przyznam, że to ważny i wygodny DETAL. Sam nie używam jeszcze W7 ale sądząc po opiniach z sieci – nie jest to udany system…

Skip to main content