Poszukiwanie przesyłki


Pisalem niedawno o lipcowych (re)nominacjach MVP, na które po raz kolejny udalo mi sie zalapac. Jak powszechnie wiadomo, tytul ten, poza cala gama korzysci niewymiernych, wiaze sie równiez z milym upominkiem od Microsoft. Upominek ten wysylany jest przy pomocy firmy kurierskiej. Paczka jest wysylana a do mnie przychodzi mail z numerem listu przewozowego. Standard w obecnych czasach i specjalnej magii w tym nie ma.

Zachwycil mnie za to inny drobiazg: wyszukiwarka Bing. Otóz wystarczy w niej wpisac nazwe firmy kurierskiej i numer paczki aby dowiedziec sie, gdzie paczka jest. Nic szczególnego. Ale fakt, ze przesylki szuka sie w wyszukiwarce zdecydowanie mi sie podoba. Konkurencja, nawet w swiecie wyszukiwarek to dobra rzecz, bo motywuje twórców do dzialania. A korzystamy na tym my.

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

Comments (2)

  1. Moja paczka to jeszcze nawet nie jest w Europie:) idzie ze stanów przez Azje:)

  2. KoprowskiT says:

    Ja ostatnio poszukiwałem przesyłki z MS [choć nie dla MVP a tylko związanej z programem partnerskim (który mam w swoich obowiązkach)]. Zapytanie na mail partnerski przyniosło odpowiedź następnego dnia, że przesyłka o numerza "takim-to-a-takim" została odebrana w dniu "takim-to-a-takim" przez osobę która na elektronicznym czytniku kuriera podpisała się "takim-to-a-takim" nazwiskiem.

    Ale to nie była przesyłka oczekiwana. Po sprawdzeniu ponownym i ponownym zapytaniu okazało się że nie była wysyłana, bo od 29 maja tego typu przesyłki (z płytami) nie sa przesyłane… Ech.

Skip to main content