Nie lubisz IE8?


Nie lubisz IE8? Ja lubie, ale "de gustibus costamcostam".
Jezeli jednak faktycznie jest tak, ze z jakiegos waznego powodu nie chcesz miec w swoim systemie (obojetne czy zlozonym z jednego czy z tysiaca komputerów) nowej przegladarki – powinienes zadzialac juz dzisiaj. Z prostego powodu: za niedlugo, IE8 pojawi sie jako poprawka dostepna w Windows Update. Co wiecej, jej priorytet bedzie wysoki. Jezeli nie przygotujesz sie na nadejscie nowej przegladarki – skonczy sie tak, ze wiele komputerów zainstaluje ja automatycznie. I bardzo dobrze!
A jezeli nie lubisz IE8...? No to najwyzszy czas na przeciwdzialanie. Jezeli z jakiegos (tylko naprawde waznego, prosze,) powodu nie chcesz miec IE8 w aktualizacjach – mozesz tego zabronic.
Pobierz ze strony http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=133921 specjalny pakiet IE8 Blocker Toolkit. Mozesz go uzyc na kazdej maszynie (wtedy przyda sie zawarty w pakiecie plik *.cmd) albo wymusic zakaz przez Group Policy (i na taka okolicznosc masz gotowy plik *.adm).
Jezeli juz musisz nie lubic IE8, to przynajmniej zachowaj sie jak czlowiek i wytlumacz swoim komputerom, ze nie powinny go pobierac. Lepiej tak, niz rozeslac mail do uzytkowników, ze uprzejmie prosisz o nieinstalowanie tej wersji.
A juz najlepiej obejrzec dokladnie IE8. Naprawde podoba mi sie jak ta aplikacja dziala.

Autor: Grzegorz Tworek

Comments (7)

 1. Anonymous says:

  Dziś poczytałem sobie dwa ciekawe posty dotyczące IE8. I chciałem Wam o tym powiedzieć na wypadek gdybyście

 2. Anonymous says:

  Przez group policy!

  Możesz włączyć na wszystkich stronach trb zgodności, możesz wymusić go tylko dla Intranet Zone a możesz podać listę stron. Użytkownik nawet nie musi wiedzieć co się dzieje i po prostu wszytstko działa.

 3. Anonymous says:

  Mówi się o wersji Release Candidate w pierwszym kwartale 2009. Wersja oficjalna – jeszcze nie wiadomo.

  Natomiast, IE8 ma z prawej strony paska z adresem URL przycisk "compatibility mode". Próbowałeś go użyć? On służy właśnie do obsługi stron, które nie chcą się dobrze wyświetlać. Wejdź na taką stronę, kliknij i zobaczysz czy jest OK.

  U mnie działa ;))

 4. Anonymous says:

  Windows Mail czy Outlook Express? Tak naprawdę, wyjaśnienie jest wyświetlane na ekranie. Chodzi o to, że tożsamości nie zapewniają takiej ochrony jakiej czasem spodziewają się użytkownicy.

  Można z takim podejściem (czyli uszczęśliwianiem na siłę) polemizować, ale świadomy user sobie poradzi a nieświadomy tylko zyska.

 5. bubu11 says:

  witam,

  dla mnie jest to bardzo wazna informacja, osobiscie nie uzywam IE ale aplkacja ktora zarzadzamy w firmie dziala tylko pod IE 6 i 7 – niestety firma ktora pisze to oprogramowanie jak sama mowi jest jeszcze w lesie z przystosowaniem sie do IE8, dlatego mam prosbe – czy mozna jakos sprecyzowac zdanie "za niedługo, IE8 pojawi się jako poprawka dostępna w Windows Update" – wiem ze okreslenie dokladnej daty jest niemozliwe ale moze chociaz tydzien, miesiac, rok:) Jak juz pisalem jest to dla mnie bardzo wazna informacja i ciesze sie ze zabladam na Wasze blogi:)

  pozdrawiam

 6. bubu11 says:

  wielkie dzieki!!

  rzeczywiscie dziala – tylko jak wytlumaczyc to 2000 userow:)

  pozdrawiam

 7. olosz says:

  …Tylko dlaczego IE8 Beta2 blokuje odczytanie poczty w outlook express w innej tożsamości niż główna

Skip to main content