I znowu SP2


Wiadomo, ze tak jak ze wszystkimi nowinkami w IT, podobnie i z Windows Vista SP2 jest tak, ze mozna uzyskac dostep do wersji BETA i testowac pakiet oprogramowania jeszcze przed jego oficjalna premiera.
W przypadku SP2, ciekawostka jest fakt, ze Microsoft nie udostepnia pakietu na stronach ani nie wysyla tajnych linków poczta elektroniczna. Zamiast tego, pobrac mozna prosty skrypt dodajacy jeden wpis w rejestrze systemu. Efekt dzialania tego skryptu jest ciekawy: SP2 pojawia sie na liscie poprawek dostepnych przez Windows Update. Dalej wszystko wyglada standardowo: pakiet poprawek mozna pobrac, instaluje sie sam i wszystko jest proste.
Dosc ciekawa metoda dystrybucji jak na wersje BETA, ale ma ta mila ceche, ze dziala bardzo dobrze.
Podobnie jak zaktualizowany do SP2 system.

 

Warto pamietac, ze ten sam pakiet poprawek (wiec i ta sama zmiane w rejestrze) stosuje sie dla Windows Vista i dla Windows Server 2008.
Niestety, na chwile obecna nie sa dostepne poprawki dla polskich wersji systemu.
Autor: Grzegorz Tworek

Comments (9)
 1. Anonymous says:

  @kaarol – teoretycznie dla wybranych. Ale jak się dołączysz, to prawdopodobnie tym wybranym zostaniesz.

  @NomaD – jak ktoś lubi z torrenta, to ja mu nie bronię. Ale wolałbym wiedzieć, że to co ściągne nie ma zaszytych 20 trojanów. A w przypadku connecta nie mam tej obawy.

 2. Anonymous says:

  Wejść na
  https://connect.microsoft.com/directory/ i w zależności od dostępnej opcji albo dodać do swojego zestawu albo złożyć wniosek. W efekcie powinieneś zobaczyć wybrany program w swoim pulpicie nawigacyjnym.

  Dobrą opcją (bez złośliwości) jest też
  https://connect.microsoft.com/help/

 3. Anonymous says:

  Od takich rzeczy jest Microsoft Connect (http://connect.microsoft.com/) a nie wyszukiwarka. Nawet jeżeli w 99% przypadków dostaniesz te same wyniki – ten 1% sprawia, że warto udać się do pewnego źródła informacji. Poza tym, nie miejmy złudzeń. Informacja na forach pochodzi właśnie z Connect. Więc kolejną zaletą oficjalnych stron jest fakt, że stamtąd ma się informacje szybciej niż z wyszukiwarki. Nie kosztuje to nic, więc warto spróbować 🙂

 4. nomad says:

  Szybki rzut oka na wyszukiwarke i juz implementuje ten reg’hack 😉

  Sprzet jest do testow, to tez sobie potestuje SPacka, a co.

  Pozdro

 5. nomad says:

  Wiem, na Konekcie siedze i czekam na publiczna bete Windy 7, chociaz moglym z torenta juz ta z PDC miec – takze prosze tutaj bez wyjasnien nt. "pewnych zrodel" informacji.

 6. Kaarol says:

  I znowu linki w connect są tylko dla wybranych, czy każdy kto kiedyś się dołączył może się zapisać do testów??

 7. Kaarol says:

  Bezpośrednio w connect nie mogę się dołączyć bo SP2 nie ma wpisanego w wybrane produkty:(

 8. Kaarol says:

  "@kaarol – teoretycznie dla wybranych. Ale jak się dołączysz, to prawdopodobnie tym wybranym zostaniesz."

  A jak się dołączyć.

 9. Robert Stuczynski says:

  tak informacyjnie to SP1 bylo tez w ten sam sposob pobierane przez osoby ktore byly w programie beta – wpis do rejestru go aktywaowal.

  SP2 uzywam od tygodnia i nie widze roznic. Moze mnie problemy vista mniej dotykaly. Choc liczylem ze rozwiaza moje problemy ze usypianiem visty i hibernacja – nadal wystepuja.

  Czekam na W7 b1… bo Milestone niewiele wniósł.

Comments are closed.

Skip to main content