IE8beta2


Pewnie zaraz nie bedzie bloga, na którym ta informacja sie nie pojawi. Ale z drugiej strony - napisac kilka slów naprawde warto.

Na stronie http://www.microsoft.com/ie8 zobaczyc mozna co nowego w becie 2. Oczywiscie program mozna pobrac, choc na razie tylko w wersji angielskiej, niemieckiej, japonskiej i chinskiej.

Znajac standardy przestrzegane w IE od lat, mozna smialo zalozyc, ze produkt w tej wersji bedzie stabilny i calkiem niezle dopracowany.
Ciekawostka jest, ze w Windows Vista, IE8 instaluje sie jako update, nie jako samodzielny produkt.

Z nowych wynalazków, mi najbardziej spodobala sie integracja z mapami, bedaca jednym z akceleratorów.
Proste, przyjemne i naprawde ciekawe.

Nowego IE8 wypada sprawdzic juz teraz, chocby na wirtualnej maszynie.

Autor: Grzegorz Tworek

Comments (6)

 1. Anonymous says:

  No jak to beta. Najważniejsze, to zgłaszać programistom błędy. Bez tego sami nie zgadną co działa a co nie.

  Natomiast przeceniasz mój udział w tworzeniu IE8… 🙂 Ja nie pracuję i nigdy nie pracowałem w Microsofcie…

 2. Anonymous says:

  Widocznie mamy inne kryteria. Dla mnie dziurawe jest coś co ma takie błędy jak CVE-2008-3444, CVE-2008-3198 czy CVE-2008-2934.

  Nie lubię jak przeglądarka wykonuje u mnie na komputerze kod podrzucony przez atakującego.

  Denne bezpieczeństwo ma również produkt, który nie używa integrity levels, mimo że to jedna z najskuteczniejszych i bardzo prosta metoda obrony przed skutkami wyżej wymienionych dziur.

  Standardy W3C są super, ale niewiele mają wspólnego z codziennym używaniem komputera. Dlatego większość webmasterów ich nie przestrzega super ściśle i znacznie częściej trafia się strona która dobrze działa w IE a słabo w innych przeglądarkach niż odwrotnie.

  A “ficzery”…? to chyba dobrze, nie?

  Wersji beta używałem w IE4, IE5, IE6 i IE7. Żadna mnie nie rozczarowała. Tyle, że nie mając założonych z góry uprzedzeń po prostu sprawdziłem jak się ma produkt do moich potrzeb. I po prostu spełnił moje wymagania.

 3. Anonymous says:

  Nie płacą nic. A co do popularności… popatrz na statystyki jakiejkolwiek strony. IE a potem dłuuugo nic. Więc wolę pomóc w zrobieniu dobrego IE, zamiast na siłę wszystkich przestawiać na rzekomo "popularne" przeglądarki.

 4. Jakub Anderwald says:

  "Znając standardy przestrzegane w IE od lat, można śmiało założyć, że produkt w tej wersji będzie stabilny i całkiem nieźle dopracowany." – na pewno żyjemy w tym samym uniwersum?

  Znająć standardy przestrzegane w IE od lat, będzie dziurawy, będzie niezgodny ze standardami W3C i będzie miał zaimplementowane "ficzery" znane już z innych przeglądarek, nie oferując niczego nowego.

 5. Tadeusz says:

  …cóż, chciałem napisać kilka ciepłych słów… ale nie da rady: IE8 beta2 + Silverlight nie wyświetla strony zrobionej w… Office 2003, a dokładniej w Publisher… to znaczy, że coś tam wyświetla, ale nie ma linków:

  http://www.artwinski.silver.pl

  tak, czy siak tragifarsa, jak tego, Panowie nie zrobicie, to czeka mnie "czyn społeczny", czyli robota za friko po godzinach…

  Tadeusz

 6. xD says:

  Gościu, ale Ty jesteś przepełniony M$. Nie wiem ile Ci płacą w M$, ale chyba nieźle, skoro takie głupstwa piszesz, czasy kiedy strony działały dobrze tylko na IE dawno minęły, odkąd Firefox i Opera stały się popularne, to od tamtych czasów IE wiedzie się coraz gorzej, wolne wczytywanie stron, błędy w wyświetlaniu (swego czasu strona microsoft.com, lepiej wyglądała na FF, niż IE7, ale chyba w M$ dość szybko się kapneli). Teraz pisze z Visty

Skip to main content