Znacie Live Mesh?


Widzieliscie juz http://www.mesh.com ? Jezeli nie, to zobaczcie koniecznie. Na rozwiazanie zwrócil mi uwage Tomek prowadzacy znany blog http://www.w2k.pl i pewnie tak on jak i wielu innych jeszcze sie w szczególy zaglebi. Na razie status jest TECH PREVIEW, ale calosc dziala bez zarzutu. Na czas instalacji klienta trzeba tylko przelaczyc ustawienia regionalne na en-US.
A o co chodzi? W skrócie, o polaczenie ze soba odseparowanych wysp, jakimi sa rozrzucone po Internecie komputery jednego uzytkownika. Komputer w pracy, komputer w domu, laptop, telefon z Windows Mobile... Wszystko na raz to moze za duzo, ale kilka z wymienionych, niemal kazdy ma.
Kazde swoje urzadzenie moge wlaczyc do mesha identyfikujac je swoim LiveID i nadajac mu nazwe. A pózniej siegam do niego z dowolnego innego urzadzenia kukajac na ekran albo do wspóldzielonych katalogów. I dziala az milo. Co wiecej, moge na swój komputer w meshu zajrzec z dowolnego komputera z przegladarka bez instalacji klienta. Calosc pracuje z wydajnoscia wystarczajaca do akceptowalnej pracy przez GPRS.
Pierwsze przymiarki do takiego podejscia juz byly i chocby logmein duzo dobrego wniósl. Ale latwosc, z jaka tworzy sie wlasne wielokomputerowe meshe, latwosc wymiany plików i integracja z LiveID pozostawia wszystko, co dotad ogladalem daleko z tylu.

Autor: Grzegorz Tworek

Comments (11)

 1. Anonymous says:

  Znacie Vine? Proszę nie mylić z Wine . Idea sama w sobie nie jest może rewolucyjna, ale dzięki integracji

 2. Anonymous says:

  Ale ja mam ustawioną Polskę… nic nie kombinowałem. Pobrałem i działa… 🙂

 3. Anonymous says:

  Vista angielska? To Regional and Language Options i na pierwszej zakładce zamiast Polish(Poland) wybierz English (United States).

  Tylko na czas instalacji. A potem działa, przynajmniej u mnie. To wersja jeszcze przed Beta, więc sporo trzeba wybaczyć, ale u mnie działa 😉

 4. Anonymous says:

  http://www.mesh.com i działa… nic nie kombinowałem. 😉

 5. Anonymous says:

  Opłat nie będzie, ale totalnie zmienia się wersja. Teraz mesh jest wbudowany w nowy Windows Live i trzeba starego usunąć a nowego zainstalować.

  UWAGA! Nie nowy nie synchronizuje automatycznie starych folderów, więc trzeba sobie znowu poustawiać. Trochę uciążliwe, ale ogólnie działa. Ot, uroki bety…

 6. Robert Stuczynski says:

  Ja znam Mesh ale tylko z opowiadan i tego co mozna przeczytac/zobaczyc w Internecie. Od dawna przy probie zapisania sie do programu otrzymuje sie informacje:

  "Thanks for your interest! Live Mesh is currently available in the U.S. only. Click "Sign up" to receive an email when Live Mesh is available in your country/region. "

  Czy Tobie udalo sie dostać do tego programu beta? Jak?

 7. iMBECYL says:

  Można dokładnie co trzeba zmienić w tych opcjach regionalnych ?

 8. dpathx says:

  U mnie w LiveID musiałem zmienić kraj na USA. Potem już z górki 🙂

 9. Robert Stuczynski says:

  Zmiana ustawien regionalnych nie pomoże bo juz probowałem. Vista angielska tez nie. Musze sprobowac zmienic kraj w LiveID.

 10. Robert Stuczynski says:

  Tak czy owak Mesh juz jest dostepny dla wszystkich bez kombinacji.

 11. Ozzy112 says:

  Już od prawie roku korzystam z live mesh i jestem mega zadowolony, mam nadzieje że koniec wersji beta nie oznacza konieczności uiszczenia jakiejś opłaty za uzytkowanie, wiecie coś na ten temat??

Skip to main content