Webcast: Zarządzanie projektami – projekty a portfele projektów w przedsiębiorstwie z Enterprise Project Management 2007


Nowoczesne zarzadzanie biznesem coraz czesciej okreslane jest jednym krótkim zdaniem: „zarzadzanie przez projekty”. Projekty w przedsiebiorstwach obejmuja wszystkie aspekty dzialania – od wewnetrznych prac remontowych czy zwiazanych z przeprowadzkami biur, az po zarzadzanie podnoszeniem jakosci w duzych procesach produkcyjnych. Kazdy nowy produkt czy udoskonalenie moze byc kolejnym projektem. Celem jest znalezienie wyróznika – czegos, co odrózni nasza firme od konkurencji. Przewaga na rynku – cel kazdego przedsiebiorstwa – moze byc uzyskiwana na wiele sposobów. Jednym z nich jest stala, szeroko pojeta innowacyjnosc firmy, przy zachowaniu rozsadnych kosztów i dopasowaniu dzialan do najwazniejszych celów biznesowych firmy. Prezentacja pokaze, w jaki sposób wykorzystac system zarzadzania projektami do wspierania inicjatyw proponowanych przez wszystkich pracowników firmy: od ich gromadzenia i dopasowania do strategicznych celów biznesowych firmy, poprzez ocene wartosci i mozliwosci wykonania, az do uruchomienia inicjatywy jako precyzyjnie kontrolowanego projektu.


Prezenter: 


Ryszard Dalkowski
Business Solution Specjalist [Microsoft]
Od 19 lat pracuje w branzy IT. Zwiazany zarówno z firmami, które informatyki uzywaly jako narzedzia (Polska Agencja Prasowa – Supervisor sieci na minikomputerach ICL DRS 300), jak i z firmami oferujacymi systemy informatyczne (m.in. ComputerLand Poland S.A. – Sales Support Engineer). Od blisko 11 lat w firmie Microsoft, rozpoczal prace jako Product Manager w grupie systemów serwerowych, potem jako kierownik projektu, inzynier systemowy, doradca klienta. Aktualnie na stanowisku Specjalisty sprzedazy systemów zarzadzania projektami. Doswiadczenia pozatechniczne to m.in. prowadzony w roku 1995 projekt komputerowej obslugi studia TVP w czasie wyborów prezydenckich (w ramach pracy w ComputerLand) oraz trzyletni, niekomercyjny projekt „community development” (zmiany postrzegania firmy Microsoft wsród pracowników branzy informatycznej).


Comments (1)

  1. Zarządzanie projektami says:

    Czy wyróżnikiem firmy nie może być jakoś usług czy podejście do klienta? Myśle, że te dwa aspekty powinny towarzyszyć każdej firmie.

Skip to main content