Artykuł: Microsoft Windows – Narzędzia systemowe – cz. I: dziennik zdarzeń i logi systemowe


Niniejszy tekst jest pierwszym z serii artykulów na temat narzedzi systemowych wystepujacych w systemach Windows. Dzisiejszy artykul prezentuje wbudowane narzedzia systemowe, dzieki którym praca z dziennikiem zdarzen staje sie latwiejsza. Któz z nas, w codziennej pracy, nie korzysta z logów systemowych w celu wyszukiwania bledów, prób lamania hasel i tym podobnych zdarzen. Dzisiaj skupie sie na trzech programach: „Eventquery”, „Eventtriggers” oraz „Eventcreate”. Dodatkowo na koncu opisany bedzie program „Msg”, który w polaczeniu z „Eventtriggers” w znaczny sposób przyspieszy nasza reakcje na bledy.Autor
Marcin Krawczyk (MCSE + Security, MCDST, MCT)
Pasjonat technologii Microsoft od ponad 10 lat. Posiada certyfikaty MCSE + Security z systemów Windows 2000 i 2003, MCDST i MCT. Aktualnie zatrudniony w Altkom Akademii na stanowisku instruktora. Glówne tematy zainteresowan to: Active Directory, monitorowanie srodowiska (MOM i nie tylko), bezpieczenstwo (PKI, ISA) oraz linia komend.


Comments (1)

  1. krakson says:

    Jest Pan pewien ze w Windowsie XP PL , eventtriggers z opcją /T z argumentem ERROR działa ? bo u mnie jakoś nie bardzo chciało.

    GG : 7902790

Skip to main content