Miracast: Jak wysyłać bezprzewodowo obraz i dźwięk?


Jedną z mało znanych nowości Windows 8.1, która z drugiej strony budzi bardzo duże zainteresowanie (jak ktoś już się o tym dowie) jest Miracast. Miałem okazję o tej funkcjonalności wspominać na MTS 2013 i na całej serii moich prezentacji na uczelniach w całej Polsce. I na każdej z nich padało bardzo dużo dodatkowych pytań o tą technologię i prośba o podanie więcej szczegółów.

Postanowiłem więc opisać czym jest technologia Miracast, co potrzeba do skorzystania z niej, kiedy i jak można ją użyć oraz czemu to takie fajne 🙂 O ile sam post jeest dosyć długi (chciałem wszystko dokładnie opisać) to korzystanie później z tej technologii jest banalnie proste i szybkie.

Czym jest Miracast?

Definicyjnie to standard bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku między urządzeniami w trybie peer-to-peer (bez pośrednictwa innych sieci czy urządzeń). Działa on bez względu na producenta sprzętu czy rodzaj używanego oprogramowania / systemu operacyjnego - ważne, aby nadajnik i odbiornik wspierały tą technologię. W dużym skrócie i uproszczeniu - jest to wirtualny kabel HDMI. Wszędzie tam gdzie istnieje fizyczny kabel HDMI możecie pomyśleć o jego wyeliminowaniu za pomocą własnie Miracast.

Wi-Fi AllianceStandard stworzyło Wi-Fi Alliance, które na pewno dobrze znacie z ich znaczka Wi-Fi. Ale ich działalność jest bardzo szeroka - promują wykorzystanie technologii Wi-Fi, certyfikują urządzenia (pod kątem IEEE 802.11 i nie tylko). W ramach tej grupy współpracują ze sobą firmy takie jak Cisco, Nokia, Sony, Apple, Samsung, LG, Dell, Qualcomm czy też oczywiście Microsoft (ale i wiele innych).

Co możesz zrobić z Miracast?

Tak jak wspomniałem - Miracast to taki wirtualny kabel HDMI, więc sami możecie wymyśleć na pewno kilka zastosowań, ale te kluczowe to oczywiście bezprzewodowa transmisja obrazu z jednego urządzenia (laptop, tablet, telefon) na drugie urządzenie - najczęściej po prostu o większym ekranie (duży TV na ścianie, projektor w sali).

Już Wam świta gdzie moglibyście tego użyć? Oglądaniu zdjęć z laptopa na dużym ekranie TV w gronie znajomych, wyświetlenie prezentacji z tabletu w sali lekcyjnej / wykładowej, obejrzenie filmu z laptopa przez projektor lub Wasz duży TV? To wszystko możecie zrealizować za pomocą Miracast.

Świetną sprawą jest to, że Miracast obsługuje tryby wysyłania obrazu z laptopa zarówno w trybie duplikacji ekranu (macie wtedy to samo na laptopie co na TV) jak i rozszerzenia ekranu (np. na laptopie macie notatki prezentacji, a sama prezentacja jest na projektorze LUB na laptopie piszecie sobie maila a jednocześniej na rozszerzonym ekranie odtwarzacie sobie film z laptopa).

Obraz transmitowany między urządzeniami jest w standardzie 1080p (Full HD) z dźwiękiem Surround 5.1 - czyli tak naprawdę bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku. Przesyłane mogą być również media objęte DRM - np. film z płyty DVD. Po prostu przesyłane jest dokładnie to, co macie na ekranie urządzenia źródłowego. Jedyne do czego wiem, że Miracast się średnio nadaje to gry gdzie wymagana jest bardzo szybka interakcja z użytkownikiem - ponieważ obraz i dźwięk przesyłane są z minimalnym, ale jednak opóźnieniem. W wypadku wielu zastosowań nie ma to znaczenia (również przy filmach HD), ale akurat w grach może powodować pewne problemy.

Co jest potrzebne?

Sprawa jest prosta - potrzebujecie dwóch rzeczy: nadajnika i odbiornika. Jeśli oba natywnie wspierają Miracast to ich konfiguracja będzie prosta i szybka. Jeśli posiadacie komputer z Windows 8.1 (nadajnik) oraz np. telewizor z obsługą Miracast (odbiornik) - to będziecie mieli parę idealną. Ale w poście opiszę jeszcze co zrobić kiedy Wasz odbiornik nie obsługuje tego standardu.

Nadajnik - komputer z Windows

I teraz jeśli chodzi o sprzęt wspierający Miracast po stronie nadajnika. W zasadzie wszystkie nowe komputery z procesorami Intela (w tym 3 generacji Intel Atom "Bay Trail" czy 4 generacji Intel Core "Haswell") wspierają to natywnie, bo całość zaszyta jest właśnie w procesorze. Jeśli macie starszy komputer (z 3 generacją Intel Core "Ivy Bridge") to również powinniście mieć to wbudowane.

Ważne w takiej sytuacji jest to, aby mieć najnowsze sterowniki do urządzeń w komputerze (czasami oznaczone jako "opcjonalne"!). Wtedy możecie sprawdzić czy Wasze urządzenie da sobie radę czy nie (o tym w sekcji poniżej).

I jeśli macie Windows 8.1 to nie musicie zupełnie nic robić - po prostu będziecie mogli wskazać określony odbiornik w interfejsie systemu (o tym za chwilę). Jeśli macie poprzedni system czyli Windows 8 - to zachęcam do bezpłatnej aktualizacji do 8.1. Ale nawet mając Windows 8 lub Windows 7 będziecie mogli z tego skorzystać, przy czym będziecie musieli doinstalować sobie oprogramowanie Intel WiDi. Windows RT 8.1 również oczywiście wspiera tą technologię (o ile procesor pod spodem też ją wspiera - NVIDIA produkuje swoje procesory ARM ze wsparciem dla Miracast).

PS. Pisałem tu oczywiście o komputerach z Windows, ale są też inne systemy, które wspierają Miracast (np. Android) - ale tu już odeślę Was do ich pomocy technicznej lub na fora społeczności. Wiem tylko, że Android od wersji 4.2 również powinien mieć natywną obsługę Miracast.

Odbiornik - TV lub projektor

Coraz więcej sprzętu do odbioru sygnału zaczyna mieć Miracast wbudowane i w standardzie. Możecie to sprawdzić oczywiście na stronie producenta lub na ich infolinii (niektórzy producenci np. LG mają dedykowaną stronę o tym) lub bezpośrednio na stronie Wi-Fi Alliance, gdzie publikowane są listy certyfikowanych urządzeń odbiorczych. Jak znam życie to będzie się tych urządzeń pojawiało coraz więcej.

Netgear Push2TV PTV3000Ale pewnie nadal zdecydowana większość z Was może mieć z tym problem, który jednak da się dosyć prosto rozwiązać 🙂 Ja sam byłem w tej sytuacji i postanowiłem kupić sobie bardzo małe urządzenie, które pozwala mi podpiąć dowolny TV, który tylko na złącze HDMI. Ja osobiście kupiłem Netgear Push2TV PTV3000 (koszt: około 300 PLN), ale znaleźć też możecie inne (np. ActionTec ScreenBeam Pro).

Urządzenie takie podpinamy do zasilania (z zasilacza albo po kabelku USB prosto ze złącza w TV) oraz do złącza HDMI w TV. I to praktycznie wszystko. Ja swoje urządzenie "ukryłem" za telewizorem, więc nawet nie widać go w codziennym użyciu (zasilanie mam właśnie z portu USB w TV). W ten sposób mój telewizor kupiony 6 lat temu otrzymał obsługę standardu Miracast 🙂

Co ważne - to samo możecie zrobić np. w biurze jeśli tylko Wasz projektor ma złącze HDMI - to zamiast wpinać tam komputer, wepnijcie po prostu tego Netgeara. A będziecie mogli chodzić po sali konferencyjnej z tabletem w ręcę i będziecie mogli transmitować obraz bezprzewodowo na ekran 🙂 Wrażenie robi to nieziemskie.

Jak skonifgurować i używać?

Korzystanie z Miracast to dwa elementy. Po pierwsze musicie dwa takie urządzenia sparować, ale na szczęście robicie to jednorazowo - zajmie Wam to ok. 3 minuty.

Później przy kolejnych razach - po prostu wybieracie urządzenie docelowe (odbiornik) i nic więcej nie musicie robić. To zajmuje naprawdę 5 sekund i już możecie się cieszyć obrazem z Waszego komputera / tableta na wielkim telewizorze w domu 🙂

Parowanie urządzeń

Add a wireless displayDostęp do parowania urządzeń w Windows 8.1 dostaniemy wybierając z *** bocznego charms (Win+C) opcję Devices > Project i tam wybierasz na dole "Add a wireless device".

Uwaga: Jeśli nie widzisz tego napisu może to oznaczać, że albo Twój sprzęt (nadajnik) jednak nie obsługuje Miracast albo nie masz najnowszych sterowników do sprzętu. W tym drugim wypadku warto sprawdzić Windows Update oraz stronę producenta sprzętu (potrzebne będą sterowniki WDDM 1.3 oraz NDIS 6.4 WiFi). Warto zaktualizować również firmware.

W tym momencie nastąpi wyszukiwanie urządzeń obsługujących Miracast i jeśli wybierzesz swoje urządzenie rozpocznie się proces parowania. Na ekranie TV (odbiornik) powinieneś zobaczyć informacje o próbie podłączenia oraz kod bezpieczeństwa, który musisz podać w interfejsie Windows 8.1 (nadajniku). W tym momencie powinno nastąpić sparowanie tych urządzeń. I od tej chwili będziesz już mógł korzystać z drugiego "wyświetlacza".

Projekcja obrazu

PTV3000Po sparowaniu ten proces będziesz wykonywał za każdym razem chcąc się podpiąć do tego zewnętrznego ekranu. Wybieramy więc ponownie Charms (Win+C) > Devices > Project. I od teraz na liście powinniśmy widzieć już nasze sparowane urządzenie. Wybieramy już teraz tylko sposób przekazywania obrazu (duplikowany, rozszerzony, tylko drugi ekran) i powinno nam wszystko zadziałać.

Kiedy chcemy odpiąć ekran to albo po prostu wychodzimy z jego zasięgu albo wybieramy ponownie Project i tam wybieramy "Disconnect". Oczywiście do tego menu możemy się jak zawsze dostać z przydatnego skrótu: Win+P.

Aspekty techniczne

Jeśli bardzo Was interesują aspekty techniczne - to tu dwa słowa + odesłanie do źródeł. Otóż kiedy dwa urządzenia wspierające Miracast wyszukają się nawzajem to następuję nawiązanie połączenia point-to-point pomiędzy nimi za pośrednictwem Wi-Fi Direct. Bezpieczeństwo jest negocjowane za pomocą Wi-Fi Protected Setup (WPS) a cała komunikacja pomiędzy urządzeniami zabezpieczona jest WPA2-AES. Kiedy połączenie jest już nawiązane (na 2.4GHz domyślnie) urządzenia negocjują swoje możliwości (np. rozdzielczość czy odświeżanie ekranu) i następuje lokalne kodowanie obrazu i dźwięku i jego wysłanie do odbiornika. Ten dekoduje sygnał i po prostu go wyświetla. Czyli de facto to wszystko co widzicie na ekranie może zostać wysłane do odbiornika - więc nie jesteście ograniczeni do jakiejś aplikacji czy kawałka ekranu.

Jeśli checie jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę (lub znaleźć odpowiedź na bardzo specyficzne pytanie) to zachęcam Was do odwiedzin strony poświęconej Miracast na Wi-Fi Alliance. Tam znajdziecie wiele szczegółów technicznych, często zadawane pytania oraz listę urządzeń wspierających - zarówno nadajników jak i odbiorników.

Potencjalne problemy

Spotkałem kilka potencjalnych problemów, które mogą się zdarzyć przy korzystaniu z Miracast.

Dźwięk odtwarza się na komputerze a nie TV

Może się zdarzyć, że dźwięk będzie odtwarzany na komputerze. Należy wtedy zmienić ustawienia dźwięku i miejsca jego odtwarzania - prawy przycisk na głośniku w zasobniku systemowym i "Playback devices". Tam powinniśmy wybrać (przy podłączonym odbiorniku) właśnie ten odbiornik.

Obraz się nie chce pokazać / Nie nawiązuje się połączenie

To jest jeden z problemów, który zajął mi ponad 2 godziny szukania przyczyny 🙂 Nie mogłem za nic dojść czemu w domu wszystko działa, a w pracy nie mogłem się podłączyć praktycznie do takiego samego sprzętu (monitora). Dłuższe grzebanie zawiodło mnie do... Windows Firewall. Okazało się, że w naszej sieci firmowej zablokowane jest korzystanie z Wireless Display (nie mam pojęcia czemu). Przez to niestety nadajnik nie mógł się połączyć z odbiornikiem bo cały ruch był wycinany w tym miejscu. Niestety w związku z tym, że na firewalla w sieci firmowej wpływu nie mam - to jedyny workaround jaki mam - to po prostu przy potrzebie skorzystania z tego w sali konferencyjnej w biurze odpinam się od sieci firmowej. Sugeruję więc sprawdzić w razie potrzeby to, czy nie zostało to wycięte tu właśnie.

Firewall: Wireless Display

Szum na ekranie lub czarny ekran

Niestety w związku z tym, że obraz przesyłany za pomocą Miracast jest kodowany, to może się zdarzyć, że gdy korzystacie z urządzenia typu Netgear i podpięliście tam projektor - to obraz będzie wyglądał jak szum. Jest to problem związany z funkcją HDCP w HDMI. Ma ona za zadanie chronić treści przed ich niuprawnionym wykorzystaniem. Niestety powoduje to, że jeśli podepniecie takie urządzenie do kabla HDMI, który później przechodzi przez jakiś splitter syganału (częsta sytuacja na konferencjach i w salach konferencyjnych) - to HDMI wykrywa próbę przesłania sygnału na inne urządzenia i zaczyna kodować obraz. Mi niestety przez to zabezpieczenie nie udało się pokazać Miracast na MTS 2013 🙁

Transmitowany obraz jest kiepskiej jakości

Jeśli obraz jest transmitowany, ale jest kiepskiej jakości (np. są pojedyńcze klatki, itp.) - warto spróbować zmienić rozdzielczość w komputerze na niższą.

Inne problemy?

Nie jestem specjalistą w tym temacie, nie znam też wszystkich szczegółów tej technologii, ale jeśli macie jakieś problemy - piszcie, a spróbuję Wam pomóc. Sugerowałbym jednak zawsze zacząć od sprawdzenia czy Wasz sprzęt wspiera Miracast i czy macie najnowsze sterowniki.

Mam nadzieję, że tym (przydługim) postem udało mi się opisać tą fantastyczną moim zdaniem technologię i dacie się do niej przekonać i sami spróbujecie w domu jak wygląda i jak działa. A później już tylko krok do tego, żeby zabrać ze sobą taki sprzęt na jakieś spotkanie i spowodować wyjście oczu z orbit Waszych słuchaczy 😉

Comments (74)
 1. Anonymous says:

  Mam problem bo nie mogę połączyć tableta z androidem 4.1 ze screenbeam . Laptop z win 8.1 działa i jest ok a tablet nie. Czy masz moze jakąś radę

 2. @ariel: Ja dopytałbym producenta telewizora na ile jego rozwiązania są zgodne ze standardem Miracast. Natomiast po tym co pojawiło się w ostatnim komentarzu – sprawdziłbym, czy TV nie jest widoczny czasem w Devices > Play To (nie pamiętam jak to po polsku
  jest). Bo z tego co widzę jeśli piszesz o tym, że widać TV w sekcji "urządzenia odtwarzania", to telewizor podłącza się chyba jako urządzenie typu DLNA (do odtwarzania multimediów). Jeśli poprawnie obsługiwałby Miracast to wydaje mi się, że powinien się poprawić
  w sekcji "projektory".

 3. Anonymous says:

  Mogę powiedzieć, że wpis dał mi podstawowe informacje na temat technologii, sposobu pracy standardu, a także co zrobić by korzystać z dobrodziejstw Miracast. To najbardziej rzeczowy (a zarazem ogólny) wpis jaki udało mi się znaleźć w internecie na w/w temat. Reasumując, dzięki Tobie mogę się cieszyć Wireless Display przy użyciu Windows 7 i nowego Sony Bravia 🙂 Tylko dziękować!

  1. asdad says:

   Posiadam PC z Windows 7 i Sony Bravia ale nadal nie wiem jak to ma zadzialac. Prosze o pomoc na priv jezeli mozna.

 4. @Dagmi: Ale nie bardzo wiem jak DVD może mieć Miracast… Jest odbiornikiem czy nadajnikiem sygnału? Nawet producent nie specjalnie przy tym modelu chwali się Miracastem, więc nie bardzo wiem co podpowiedzieć. Jeśli jest odbiornikiem to powinien być wykrywalny przez system, aczkolwiek w wypadku Win7 + WiDi to nie miałem okazji nigdy zobaczyć jak to działa – pewnie trzeba byłoby sprawdzić aplikację WiDi.

 5. @Anonymous: Z tego co kojarzę to Android dorobił się obsługi Miracast dopiero od wersji 4.2. Więc w wypadku wersji 4.1 chyba faktycznie może to nie działać. Pewnie trzeba byłoby (jeśli to możliwe) zrobić upgrade.

 6. Anonymous says:

  Ciekawy wpis

 7. Anonymous says:

  Daje połącz z ekranem bezprzewodowym (win 8.1) i wyskauje mi kod który muszę podać na tv. Muli muli i na końcu nie może się połączyć taki mam komunikat. Komputer toshiba p50 a tv samsung s7000. Firewall i antywirus wyłączony a na liście firewall nie ma Wireless Displey.

 8. @Anonymous: Kod powinieneś przepisać z TV i wpisać w komputerze a nie na odwrót raczej… Chyba, że to “przejęzyczenie” z Twojej strony. Ale w innym wypadku to nie bardzo wiem co może być przyczyną. Ja wtedy u siebie po 2 godzinach poszukiwań znalazłem ten firewall…

 9. @Anonymous: No to niestety nie bardzo wiem co może być jeszcze nie tak. Sugerowałbym chyba po prostu wpisanie modelu TV w wyszukiwarkę i poszukanie czy ludzie mieli problem z miracast na nim.

 10. @darkdk: Dzięki bardzo za ten komentarz! O tym nie wiedziałem, że wsparcie musi być jednocześnie po stronie procesora i karty sieciowej. Spróbuję znaleźć konkretniejsze informacje na stronie Intela i dodać informację do posta. Dzieki raz jeszcze!

 11. @Daniel: Dzięki za komentarz. Jeśli wiesz o tym, że w sieci jest gdzieś ten temat lepiej i dokładniej opisany – to z chęcią dorzucę link do niego w poście. Nie uzurpuję sobie nigdy prawa do nieomylności i temat przedstawiłem na podstawie wiedzy, którą zdobyłem 🙂 Jak widać nie zawsze może być ona pełna…

 12. @Grzes: Jak najbardziej tak 🙂

 13. @Damian: Nie mam pojęcia – nie wiem jak to działa w wypadku systemu Android. W wypadku systemu Windows przesyłany jest dokładny obraz z ekranu komputera a nie poprzez jakieś aplikacje.

 14. Anonymous says:

  Wpisuje kod na TV i nie może się połaczyć z komputerem. Firewall i antywirus wyłączony. Co robię nie tak?

 15. Damian says:

  Mój problem wydaje się być bardziej złożony i nie dotyczy możliwości samego połączenia TV (Philips PFL6008k) i telefonu (SONY Xperia Z android 4.3) bo bez problemu mogę przesyłać obraz jak i dźwięk z telefonu na TV jednak ograniczony jestem wyłącznie do dwóch aplikacji od SONY które nie są zabezpieczone kodowaniem HDCP.
  Po uruchomieniu nawet kalendarza czy kalkulatora połączenie zostaje przerwane.
  Czy jest na to jakaś rada?

 16. Damian says:

  Mimo wszystko dzięki 🙂

 17. Dagmi says:

  Witam,

  Kupiłam ostatnio dvd blu-ray LG BD630, ma funkcję Miracast, chciałbym połączyć TVz komputerem za pomocą nowego dvd, mam Sony Vaio z procesorem Intel I3 z Win7, ściągnełam Intel WiDi ale mimo to nie potrzafię połączyć urządzeń. Urządzenia się nie widzą. Czy może mi Pan pomóc?
  Z góry dziękuję

 18. darkdk says:

  Witam,
  artykuł daje pewne pojęcie o Miracast (WiDi), ale pan Mariusz o jednej istotnej sprawie nie wspomniał. Intel w swojej specyfikacji napisał nie tylko o swoich procesorach, które wpierają tę technologię ale także a kartach WiFi. Oprócz procesora Intela także jest potrzebna karta WiFI produkcji Intela (dokładniej z chipem Intela) wspierająca WiFI Direct. W specyfikacji także jest mowa o chipsetach WiFi firmy Broadcom.
  Ja laptopa kupowałem w zeszłym roku (Asus s46c z i3). Teoretycznie procesor jest ok, Windows 8.1, najnowsze sterowniki, wgrane, plus soft do WiDi ze strony Intela. I niestety w windows nie mam żadnych opcji związanych z wyświetlaczem bezprzewodowy. Karta WiFi w tym laptopie jest oparta o chipset atheros, dlatego planuję ją wymienić (koszta w sumie niewielkie).
  Także jeżeli komuś nie za bardzo wychodzi podłączenie bezprzewodowe laptopa z TV, to proponuję sprawdzić jaką kartę wifi zamontował producent laptopa.

  Pozdrawiam

 19. Mam następujący irytujący problem. Mam PC z Windowsem 8.1, jest to uaktualniony oryginalny Win 8. Telewizor to Samsung LED40, z Wifi, ze Screen mirroring itd. Za pomocą samsung link telewizor widzi udostępnione foldery, można odtwarzać bez problemu. Problem
  natomiast leży w komputerze. Otóż w URZĄDZENIA >> INNY EKRAN nie mam przycisku DODAJ NOWY… mam tam kilka opcji takich jak duplikuj, rozciągnij itp. Dodam, że w menadżerze urządzeń widać mój TV jako cyfrowe urządzenie multimedialne. Za nic w świecie nie mogę
  doszukać się przyczyn dlaczego nie mam opcji dodania nowego ekranu i tym samym nie mogę zrobić screen mirroringu 🙁 karta graficzna to GeForce GTX650 z najnowszymi sterowanikami. Router ZTE, karta WIFI to athers AR9845. POMOCY 🙁

 20. p.s. dodam jeszcze, że jak wejdę na windowsie w USTAWIENIA KOMPUTERA >> URZĄDZENIA to mam tam mój telewizor w sekcji URZĄDZENIA ODTWARZANIA.

 21. grzes says:

  Witam, a czy po polaczeniu laptopa z tv w ten sposob, dalej bede mogl korzystac z inernetu w laptopie, w oparciu o bezprzewodową (WiFi) siec domową ? Innymi slowy, czy bede mogl korzystac z internetu za posrednictwem sieci domowej (WiFi), i rownoczesnie
  widziec przegadane na laptopi strony na duzym ekranie tv ?

 22. Grzes says:

  Dziękuję Mariusz Pytałem, bo czytałem gdzieś w sieci, że nie jest to takie oczywiste… np na Tabletach Sony Xperia, podobno jak jesteś połączony przez Miracast, to z sieci na tablecie możesz korzystać wyłacznie za posrednictwem sieci GSM (3G), a nie za
  posrednictwem WiFi… Chciałem się dowedzieć, czy na laptopach ine ma takiego problemu…. :)Skoro nie ma to świetnie. Dzięki jeszcze raz

 23. Daniel says:

  1. O ile artykuł ważny i ciekawy, o tyle technologie Miracast i WiDi zostały w nim mocno pomieszane. A są to osobne protokoły i produkty.
  Znajdują się jednak na rynku urządzenia obsługujące obydwa. Jako odbiornik do telewizora na przykład wspomniany wyżej Netgear Push2TV (PTV3000).
  2. Jeśli chodzi o laptopy obsługujące Miracast, to jest raptem jeden. Wszystkie inne, jeśli wysyłają sygnał audio-wideo, to robią to przy pomocy WiDi.
  3. WiDi do funkcjonowania wymaga aż 3 współgrających elementów fizycznych komputera: procesora, karty graficznej i karty sieci bezprzewodowej.

  Podsumowując: autor nie odrobił lekcji i wprowadza zamieszanie do tematu.

 24. Sebastian says:

  Mam problem na swoim komputerze Korzystam z Systemu Windows 8.1 Klikam na dodaj ekran bezprzewodowy system wyszukuje i co dziwne wykrywa mój telewizor ale pod koniec wyszukiwania wyświetla się komunikat “nie odnaleziono żadnych urządzeń”
  Wszystkie sterowniki mam aktualne aktualizacje instalują się automatycznie.

 25. PW says:

  Problem mam następujący. Komputer piszę że połączyła się z TV. Niestety TV wyświetla jedynie tekst “Ładowanie” i kółeczko które wskazuje na wgrywanie. Nic ponadto nie następuje, czarny ekran. Sprawdzona zapora, funkcja “Wyświetlacz bezprzewodowy” zaznaczony na “Prywatne” i ” “Publiczne” (nic innego nie mam jak w żucie powyżej w tekście “Obraz się nie chce pokazać / Nie nawiązuje się połączenie”). Oprogramowanie w TV zaktualizowane. Sterowniki karty graficznej zaktualizowane. Nie mam już pomysłu. Lenovo G510. System Windows 10. TV Samsung UE48H6400. Jakieś podpowiedzi? Antywirus Eset.

 26. Łukasz Stankowski says:

  Mam windows 10 po wyborze opcji rzutuj do urządzenia nic się dzieje, jak miałem win 8 wszystko działało.

 27. Grzesiek says:

  Witam,

  moj problem z miracast jest taki.
  Ekran przesyla sie na TV ale obraz strasznie migocze/gubi sie/przycina.
  Czy jest cos co moge zrobic, zeby to naprawic?

  Sprzet to Sony Vaio Duo 13 win 8.1 tv sony.

  Dzieki za pomoc.

 28. Swiety says:

  Witam,
  Jeśli mój PC nie obsługuje miracast ani przez kartę WiFi ani kartę graficzną ani przez Intel (chyba, że źle coś robię) to co mam kupić, zrobić żeby to działało? Proszę o pomoc 🙂 intel.JPG
  Pozdrawiam.

  1. Swiety says:

   I co ktoś coś wie ?

   1. Grzesiek says:

    chyba miracast by Ci pomoglo.

    1. Grzesiek says:

     …sorry Chromecast. wybacz…

 29. Krzysiek says:

  ciekawy masz ten artykuł.
  czytałem go pierwszy raz jakieś pół roku temu i zachciało mi się mięć w domu takie fajne coś
  mam tv Bravia bez wifi, kilka miesięcy temu dokupiłem odtwarzacz MXQ, który miał mi zapewnić podłączenie z laptopem poprzez miracast
  okazało się że moje Lenovo G570 nie jest na tyle zaawansowane, żeby wysłać sygnał, już mnie po raz pierwszy wnerwiło 🙂
  kupiłem właśnie nowego kompa Lenovo Yoga 3, win 8.1 no niby i już powinno działać i dalej lipa
  pół dnia spedziłem, żeby sparować urządzenia i jak mi się już udało to doszedłem chyba to punktu z czarnym ekranem o którym piszesz i jak faktycznie tak jest że przez jakiś kabel HDMI nie wyświetle kompa na tv to się wnerwię po raz kolejny:)

 30. Krzysiek says:

  coś nie ma mojego posta

 31. Laura says:

  Mam problem, a mianowicie nie mam tej aplikacji. Wszedzie szukam w internecie i znalesc nie moge. A sama nie mam, aplikacji na laptopie. :/

 32. Ryszard says:

  mam problem a nie moge polaczyc bezprzewodowo z laptopa toshiba do telewiora samsunga a do telewizora LG działa polaczenie w czym to problem ?

 33. Adam says:

  Bardzo fajny artykuł. A jak przesłać obraz z jednego laptopa do dwóch lub więcej TV? Może być dowolna technika ale bezprzewodowa.

 34. Przemo says:

  Posiadam Fbox4k który wspiera miracast oraz huawei y6 (certyfikat ma). Nie mogę w telefonie znaleźć opcji dublowania telefonu. Łączenie między przystawką Fbox4k a telefonem jest ale mam na telewizorze zielony ekran. Jest jakaś szansa na uruchomienie?

 35. RYCHLIK says:

  witam mam problem
  Dzwieku przy podłączeniu laptopa asus g751 do tv samsung 32 {2016} nie ma .
  mimo wybrania odbiornika{TV na ikonce robię test ale dzwięk nie leci}

 36. Mateusz says:

  Proszę o pomoc, nie mogę połączyć tv z laptopem. Tv z telefonem łączy się bez problemu. Czym może to być spowodowane ? Czy to wina telewizora czy może laptopa ?

 37. Mateusz says:

  Proszę o pomoc, nie mogę połączyć tv z laptopem. Tv z telefonem łączy się bez problemu. Cym może to być spowodowane

 38. Mateusz says:

  dodam ze tv to Samsung UE46F6770 a laptop levovo z50 z Windowsem 10

 39. Mati says:

  Witam,

  Mam problem ze sparowaniem TV z laptopem – mianowicie w urządzeniach znajduje mi TV jednak pod nim jest napisane ,, niecertyfikowany dla systemu windows”. Czy jest ktoś w stanie mi pomoc ?

 40. kuba says:

  Ja mam ciekawy przypadek, lumia 950 xl i telewizor sony kdl 48w705c. Flagowy model Microsoftu i telewizor oficjalnie wspierający i miracast i widi. Niestety fajnie to wygląda na papierze, ale w praktyce jest to jednorazowe połączenie. Otóż połączyłem się z telewizorem i fajnie to nawet chodziło, testowałem nawet wyświetlanie filmu z przeglądarki w hd i dobrze to hulało. Niestety, za każdym następnym razem gdy próbowałem podłączyć ten sam telefon do tv to wyskakuje komunikat “nie można uzyskać połączenia”. Nie pomaga przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych, więc problem raczej leży w softcie mobilnego win 10, ale nie mam zamiaru przywracać telefonu do ustawień fabrycznych tylko po to by jednorazowo skorzystać z tej funkcji… Poprostu straszna lipa.

 41. Radek says:

  Witam. Poczytałem troszkę ale i tak wolę zapytać kogoś kto się zna niż kupić w ciemno i popełnić ten sam błąd jak z tabletem. Jestem posiadaczem tabletu samsung tab s2. Hdmi raczej on nie posiada z tego co mi wiadomo. Telewizor samsung ma hdmi choć nie jest to jakis smart tv tylko normalny plaski kilkuletni sprzęt. Mam pakiet nc+go na tablecie. Jak przerzucić to na tv?. Pozdrawiam

 42. Andrzej says:

  Witam, wlasnie zrobilem zmienilem kilka komponentow mojego systemu mianowicie procesor(i3 skylake), plyta, ram, mam windows 10.
  Komputer stacjonarny lacze za pomoca kabla z routerem do tego telewizor (lg uh 625v)na wifi. Nie moge przesylac obrazu do tv(menager urzadzen widzi telewizor, zas w wykrywaniu ekranow w zaden sposob nie wykrywa go). Klikaja prawym na filmie dalej opcja cast to device dzial doslownie przez 5 sekund po czym obraz znika z tv, stopuje na PC dodam ze system dziala na zintegrowanej grafice. Czy to moze nie dzialac przez kabel sieciowy( musi wszystko isc na wifi)?Firewall jest czysty, w Action Center nie mam opcji Project to, tez nie wiem czemu, nie mam pojecia co to moze byc prosze o pomoc. Z gory dziekuje

 43. Maniek says:

  Mam Windows 10. Gdzie mam wpisać kod bezpieczeństwa z telewizora? Mam tylko polecenie na TV: wpisz poniższy kod na swoim komputerze, a na laptopie nic się nie dzieje.

 44. info says:

  mój komputer chwilę wyszukiwał telewizor i w pewnym momencie przestał i pokazuje brak urządzeń

  1. info says:

   co mam z tym zrobić ?

 45. Mirek says:

  Witam mój problem to połączenie kijano intelekt X1 z telewizorem Hitachi 55F501HG2W69UHD komputer go widzi sterowniki są aktualne jednak po uruchomieniu wyskakuje czarny ekran i na ułamek sekundy kursor później Pojawia się komunikat błąd połączenia. Bezproblemowo natomiast łączy się ze smartfonem z Androidem 6.0.pozdrawiam

 46. Mateusz says:

  Witam, jestem laikiem stad moje pytanie. Czy za pomoca Miracast moge polaczyc komputer z amplitunerem tak, aby mogl on rozdzielic obraz na tv/projektor a dzwiek na glosniki w systemie 5.1? Chciałbym rzucac obraz na tv/projektor bez utraty systemu 5.1. Mam asusa UX305CA z windowsem 10 i amplituner denon avr-x3100w, telewizor Toshiba z Wifi etc. Z gory dziekuje za odpowiedz

 47. >>>>>>>>>>>> says:

  Czy można zrobić tak, żeby do jednego laptopa podłączyć 2 telewizory lub więcej?

 48. Katyusha says:

  Mam tv LG i smartfona huawai. Tv posiada miracast, ściągnęłam też apkę – powinno wszystko działać bo idą na tym samym wifi ale co z tego że znajduje mi urządzenie na telefonie skoro nie idzie się połączyć, co robić?

 49. Dex says:

  Mam problem z połączeniem się laptopa MSI Windows 10 z odtwarzaczem Samsung BD-H6500 .
  Na odtwarzaczu jak i laptopie wyświetla się komunikat o łączeniu i na tym jest koniec.
  Może być to powodowane tym że w odtwarzaczu mam Screen Mirroring i Wi-Fi Direct , a w laptopie Miracast ?

 50. Sebek says:

  U mnie szystko ładnie się łączy laptop lenovo ideapad Z710 i telewizor philips smart tv,lecz niestety dżwiek strasznie trzeszczy.Co to może być?

  1. Sebek says:

   U mnie szystko ładnie się łączy laptop lenovo ideapad Z710 i telewizor philips smart tv,lecz niestety dżwiek strasznie trzeszczy.Co to może być?

 51. Sandra says:

  Ja mam problem. W windows 10 wszystko mi się pięknie łączyło do ostatniej aktualizacji. Po zaktualizowaniu systemu, gdy próbuję nawiązać połączenie wyświetla mi się komunikat, że moje urządzenie nie obsługuje technologi Miracast… Dasz radę pomóc?

 52. krys says:

  Witam, mam problem z wyszukanie tv philips. Mam włączona funkcje Miracast w tv ale potem próbuje znalesc urzedzenie na black berry i nic się nie pojjawia. Nie widzi wogolee tv. To wina tv czy BlackBerry bo ma specyficzne opragramowanie…

 53. Magdalena says:

  Witam
  Mam Samsung s7 z androidem 7.0 i za żadne skarby nie mogę się połączyć z miracast który dokupilam do telewizora. Proszę o pomoc.

 54. Sfinxi says:

  Witam, kupilam mirascreen do tv samsung 32″ HD TV J4100 Seria 4 ponieważ ten telewizor nie ma żadnej opcji na przesłanie obrazu. Wszystko dziala z iphonem przez airplay, ale bardzo mi zależy na przeslaniu obrazu z tabletu samsung galaxy tab 3 lite. Tablet ten posiada tylko opcje wifi direct, a z mirascreen ponoc mozba tylko przez wifi display. Co moglabym zrobic w tej sytuacji?

 55. Sfinxi says:

  Witam, kupilam mirascreen do tv samsung 32″ HD TV J4100 Seria 4 ponieważ ten telewizor nie ma żadnej opcji na przesłanie obrazu. Wszystko dziala z iphonem przez airplay, ale bardzo mi zależy na przeslaniu obrazu z tabletu samsung galaxy tab 3 lite. Tablet ten posiada tylko opcje wifi direct, a z mirascreen ponoc mozba tylko przez wifi display. Co moglabym zrobic w tej sytuacji?

 56. Kamil says:

  Mam huawei y6 zainstalowałem sobie miracast i na pierwszy rzut oka współpracuje on z screen share na Lg ale niestety przekazywany jest tylko dzwięk,a obraz jest zieony,co robić?

 57. webmaster says:

  Não há nada para diga sobre eu Eu penso.

  Hurrey Im aqui e um o sócio de microsoft.com.

  Eu há pouco deseje Eu sou útil em um
  modo . https://rjcriacaodesites.com.br/criacao-de-sites-rj-rio-de-janeiro/criacao-de-sites-rj-rio-de-janeiro/a-rj-sites/criacao-de-sites-rj-rio-de-janeiro/criacao-de-sites-portifolio/

 58. Fiddler says:

  witam, ja mam inny problem, wrzucam np. film z youtuba na TV i tnie muzykę co pare sekund, nie ma płynności choć na latopie śmiga bez zakłóceń

 59. DJK says:

  przestańcie do chuja z tym witam na początku postu!! Witam mówi ktoś, kto wita gości przychodzących do domu. Po prostu czesc, dzien dobry, hey.

 60. Hi there to every one, it’s genuinely a good for me to pay a visit this web site, it consists of valuable Information.

 61. dj_tomek says:

  A ja mam inny problem. Kilka dni temu laptop widział tv i wszystko było ok, teraz nie wykrywa tv jako ekranu bezprzewodowego, ale wykrywa go jako audio i inne urządzenia. Próbowałem już go dodawać i nic.

 62. Robert says:

  Mam problem z połaczeniem TV LG który posiada funkcje Miracast z laptopem Acer z sytemem Windows 10.Za diabła nie moge się połączyć. Myślę ze mój laptop nie jest już najnowszy około 4 lata. Moge prosić o jakiś pomysł radę na rozwizanie tego problemu?

  1. Robert says:

   Mam problem z połaczeniem TV LG który posiada funkcje Miracast z laptopem Acer z sytemem Windows 10.Za diabła nie moge się połączyć. Myślę ze mój laptop nie jest już najnowszy około 4 lata. Moge prosić o jakiś pomysł radę na rozwizanie tego problemu?

 63. Adis says:

  Ja mam takie pytanie bo nigdzie jednoznacznej odpowiedzi nie ma…
  Proste pytanie :

  Mam komputer stacjonarny który jest po kablu DLNA podłączony do routera, Router stwarza sieć domową w której jest TV LG (obsługujący Miracast itp bo mając lapka z windows 10 – kopiowanie ekranu z laptopa do tv przebiega bezproblemowo)
  Ale teraz pytanie o stacjonarny – czy jest to możliwe, jeżeli PC jest do routera połączony przez kabel DLNA ? System na stacjonarnym to Windows 7

  Jeżeli to nie jest możliwe to w takim razie jak rozwiązać problem ? Czy dokupienie do stacjonarki karty sieciowej (wifi) rozwiąże wtedy zaistniały problem? Jeżeli tak, to jaka ta karta musi być (najlepiej konkretny model) w miarę dobrej jakości ale nie okradającej zbytnio portfela .
  Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź 😉

 64. partyzant333 says:

  Dzień dobry mam laptop MSI GE 2p apache pro i tv Sony kdl43w755c działało wszystko jak najlepiej. Po dłuźszym nieuźywaniu sprzętu kiedy wróciłem do domu jak podłączyłem zasilanie, wi fi tv Android zrobił aktualizację. Teraz próbuje spakować oba uźądzenia na lapku z win 8.1 wyszukuje i widzi tv ale wyskakuje mi komunikat źe tv jest nie certyfikowany. W częściej był a teraz nie jest, co może być tego przyczyną. Dzięki z góry

 65. WITAM
  Z moim problemem już się męczę o dłuższego czasu, może szybko podam specyfikację PC-ta.
  Mobo: MAXIMUS VII RANGER
  CPU: i5 4690K
  Karta sieciowa: intel® dual band wireless-ac 3160
  System: Windows 10
  Próba połączenia z telefonem Samsung Galaxy S6
  Kartę sieciową mam w adapterze
  [img]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/4/6/11352880_6585520800_1521625513_thumb.jpg[/img]
  w którym nie ma odprowadzenia do USB co skutkuje brakiem Bluetooth.
  Telefon niby widzi PC-ta przy próbie połączenia w wi-fi direct ale do połączenia nie dochodzi.
  Czy to może być wina adaptera ?
  Może karta : intel ac 3160 jest słaba i lepiej kupić jakąś nowszą np: intel AC 7265 ?
  W PC-cie jest prawidłowo wyświetlana wirtualna karta sieciowa do wi-fi direct.
  Bardzo bym prosił o jakąś radę bo już dość długo jestem zblokowany na tym problemie.
  Z góry dziękuję.

 66. Laptop wykrywa i łączy się z telewizorem, na TV wyskakuje ‘połączono z ekranem bezprzewodowym’ po czym ekran TV jest czarny i po minucie wyskakuje na laptopie ‘nie można nawiązać połączenia’. W ustawieniach zapory nie mam Wireless Display. Co może być nie tak?

 67. Panie Mariuszu. Wydaje sie byc Pan ekspertem wiec licze na Pana pomoc.
  Mam hybryde Lenovo Miix 2 10 z Windowsem 8.1.
  Miracast sluzyloby mi do polaczenia bezprzewodowego z tym miedzy hybryda a projektorem Optoma do ktorego wpiety jest “dongle”Miracast.

  Dodaje urzadzenie Miracast (Mirasceen), ale za kazdym razem urzadzenie nie chce sie laczyc (“nie mozna nawiazac polaczenia” i trzeba sprzed usuwac i ponownie dodawac do pamieci laptopa za kazdym razem. I to czasami po kilka razy az w koncu sie uda.
  Wykonane orzeze mnie kroki dotychczasowo, niestety bez skutku:
  -aktualizacja Windowsa
  -aktualizacja sterownikow (Intel)
  -aktualizacja karty sieciowej (wifi)
  -aktualizacja wszystkich innych sterownikow (tak na wszelki wypadek…no ja juz tak mam haha)
  -po zainstalowaniu sterownikow video upewnienie sie ze moj laptop wpiera Miracast (komenda “run” -》”dxdiag” -》potwierdzenie tego faktu informacja “Miracast available”
  -chcialam zainstalowac sterownik Intel WDDM 1.3 ale nieatety “is not supported”
  -Intel WiDi
  -zezwolenie w Windowsowej Zaporze na “EzCast” i “EzMira” oraz “Wireless display” tak by zapora nam tegi nie blokowala
  -proba zainstakowania jakichkolwiek programow /aplikacji nie przyniosla rezultatu
  -tak samo jak bezuzytecznym ruchem bylo zainstalowanie programu EzCast ktory nie widzi Miracast nawet po ttm jak jednak wywalcze to dodawanie i usuwanie “Mirascreen ” w nieskonczonosc i cos na duzym ekranie zobacze.
  -zmienilam tez przegladarke z Firefoxa na Chrome, bo z tego co widze przegladarka ta lepiej juz sobie radzi z przekazywaniem ovrazu gdy juz sie go polaczy.
  -zasilam tez “dongle”Miracast bezposrednio z listwy zasilajacej a nie z USB projektora.

  Dodam iz Miracast, projektor i laptop nie maja innym problemow technicznych, zakupione zostaly w autoryzowanych sklepach i wszystko podlaczone jest do tej damej sieci Wifi a urzadzrnia znajduja sie w odleglosci nie wiekszej niz 1.5m od siebie bez zbednych obiektow zaklocajacych sygnal.

  Blagam o pomoc bo dostahe juz cholery na to dziadostwo.

  Pozdrawiam

  Joanna

Comments are closed.

Skip to main content