Znowu szkolimy z wirtualizacji (vGuru v.2)


W naszym zeszłym roku fiskalnym (do czerwca 2012) miałem przyjemność zorganizować dla Was dużą kampanię vGuru.pl, która miała przygotować Was do zostania Guru Wirtualizacji. Szkoliliśmy Was w różnej formie (kursy online, spotkania na żywo, warsztaty czy wspólne przygotowania do egzaminu).

W tym roku fiskalnym (od lipca) już nie ja zajmuje się tą akcją, ale chciałbym Was bardzo serdecznie zaprosić do udziału w niej, w trochę innej i zmienionej formie i z delikatnie zmienionymi tematami.

vGuru - druga edycja

Kampania nadal nazywa się vGuru.pl i to właśnie na tej stronie znajdziecie szczegóły. Ale w dużym skrócie - w tym roku stawiamy przede wszystkim na bardzo dobrze ocenione przez Was warsztaty techniczne.

Warsztaty te trwają dwa dni i odbywają się w wielu miastach Polski w bardzo małych grupach (max. 10-12 osób). Są one co prawda płatnymi warsztatami, ale z drugiej strony koszt to tylko 300 PLN za dwa dni technicznego szkolenia.

Pobierz Windows Server 2012Plan warsztatów na ten rok jest prosty - pierwszy dzień to nowy Windows Server 2012 (swoją drogą - zachęcam do jego pobrania i spróbowania samemu) i wszystkie nowe aspekty z nim związane.

Drugi dzień to nacisk na wirtualizację w tym serwerze, oraz możliwości zarządzania naszym środowiskiem fizyczno-wirtualnym za pomocą System Center 2012. Nie zabraknie również aspektów zarządzania chmurami - zarówno prywatnymi jak i publicznymi (bo trochę nowych możliwości System Center 2012 wraz z nadchodzącym Service Packiem dostanie).

Niezmiennie zapraszamy również do Microsoft Virtual Academy (w wakacje trochę został przebudowany ten portal, i to jeszcze nie koniec). Te kursy również zostały przez Was bardzo dobrze ocenione. Aktualnie są tam tylko kursy z zeszłego roku, ale mam nadzieję, że będziecie mieli okazję zobaczyć nowości (oczywiście mowa o polskich treściach, bo te po angielsku pojawiają się bardzo regularnie).

Licencjonowanie dla ludzi

Z wielu różnych miejsc dostajemy zawsze informacje, że licencjonowanie to temat trudny i tylko dla twardzieli. Postanowiliśmy również w tym Wam pomóc w tym roku i rozpoczęliśmy niedawno publikację krótkich materiałów wideo nt. licencjonowania Private Cloud.

Całość ukazuje się w ramach serii "Kurs licencjonowania Private Cloud" na Channel 9. Plan jest taki, aby pojawiło się 15 krótkich webcastów (ok. 5-10 minut) poprowadzonych przez znanego Wam pewnie eksperta z tej dziedziny - Sebastiana Wilczewskego. Aktualnie mamy dla Was 2 odcinki, a kolejne będą się regularnie pojawiały.

Poruszymy w nich nie tylko podstawy licencjonowania środowisk wirtualnych, ale również aplikacji i innych systemów uruchamianych w maszynach wirtualnych - np. SQL Servera. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tymi kursami (najlepiej rano, przed pracą, do kawy :))

Inne szkolenia

Ja również wprost będę miał okazję nie raz w tym roku mówić o Windows Server 2012. Pierwsze podejście to ten piątek, kiedy opowiem małej grupie studentów przez cały dzień o tym systemie (w formie warsztatów). Kolejne to zapewne MTS 2012, gdzie będę miał sesję o podrasowaniu swojego DataCenter właśnie za pomocą nowego serwera. Kolejne okazje to spotkania IT Academic Day na uczelniach w listopadzie. Plus pewnie będzie niejedna okazja w trakcie roku pojawić się w różnych miejscach.

Wracam więc do zabaw z maszynami wirtualnymi - Wam też sugeruję spróbować nowego Windows Server 2012 🙂

Comments (0)

Skip to main content