Jak włączyć sprawdzanie pisowni w Internet Explorer?


Internet ExplorerKilka dni temu do mojej skrzynki, z wewnętrznej grupy mailowej w Microsoft, trafiło pytanie jak można w naszym Internet Explorer włączyć sprawdzanie pisowni po polsku.

Ja osobiście znam 3 odpowiedzi i pomyślałem, że może przydadzą się szerszej publiczności:

 • Darmowy dodatek IE7Pro
  To nie tylko pisownia, ale sporo innych rzeczy (ma gesty myszy, ma AD blockera, ma wiecej opcji przeglądania w tabach, ma przełączanie proxy, ma coś na wzór Greasemonkey, itp.). Sam programik działa nie tylko Internet Explorer w wersji 7, ale powyżej również. Do samego programu trzeba też pobrać słownik polski, aby mógł nam sprawdzać pisownie - do wyboru jest OpenOffice albo SJP.
 • Darmowy dodatek Speckie
  A to już tylko i wyłącznie sprawdzanie pisowni i nic więcej. Tu oczywiście też należy pobrać słownik PL do niego.
 • Instalacja Internet Explorer 10
  Co prawda jest na razie tylko wersja Platform Preview 4, ale od IE 10 przeglądarka dostanie natywne sprawdzanie pisowni polskiej 🙂

A Wy znacie jeszcze jakiś sposób? A może nie potrzebujecie sprawdzania pisowni?

Ja osobiście korzystam z IE7Pro i mogę dodać, że faktycznie sprawdzanie pisowni działa 🙂

Comments (10)

 1. kam193 says:

  Przy czym IE7pro (przynajmniej u mnie) w połączeniu z IE9 jest dość powolne, czasem powoduje błędy (przy niektórych ustawieniach wręcz nie da się korzstać z przeglądarki), a przede wszystkim nie sprawdza pisowni automatycznie, mimo włączonej takiej opcji.

  Drugiego programu nie znałem, chętnie wypróbuję 🙂

  Co do trzeciego: mam tylko nadzieję, że jednak wyjdzie wersja dla Visty. Czy ktoś myśli, że będę zmieniał system dla przeglądarki?

 2. @Andrzej: Zwróć uwagę, że pisałem o tym ponad rok temu o poprzedniej wersji IE. Najnowsza wersja (IE 10) ma sprawdzanie pisowni już wbudowane i nie trzeba nic instalować 🙂

 3. gość843: W ten sposób musiałaby Cię pytać o setki rzeczy – typu czy chcesz, aby automatycznie akceptowano cookies, czy chcesz, aby automatycznie uzupełniało Ci adresy w pasku, czy chcesz, aby automatycznie po nie znalezieniu strony przeszło do wyszukiwarki, itp. itd…

 4. @kam193: Ja przyznam się, że nie wiem czy trzeba to dodatkowo włączyć – ale u mnie sprawdza to automatycznie (zainstalowałem długi czas temu IE7Pro i nawet go nie konfigurowałem specjalnie – zapomniałem o nim).

 5. @bpiec: A IE (mówię o wersjach od 9 wzwyż) to akurat jest przeglądarką z zamierzchłych czasów? 🙂

 6. bpiec says:

  Sposób jest prosty – ściągnąć nowoczesną przeglądarkę, która ma sprawdzanie pisowni domyślnie i pozwolić umrzeć IE w samotności…

 7. krzysiek says:

  to ktoś jeszcze używa IE? 😀

 8. Slawek says:

  Ja tylko taka drobna uwaga językowa, nie powinno się pisać "ja osobiście" bo to jest jednoznaczne, że skoro Ty to i osobiście.

  Sam rzadko kiedy korzystam ze sprawdzania pisowni bo na szczęście nie popełniam za wiele błędów językowych, ale dobrze, że są postępy w IE 🙂

 9. andrzej says:

  A ja podziękowałem już dawno IE, kiedy poznałem Operę.

  Automatycznie, bez żadnych problemów, bez instalowania dodatków – działa doskonale.

  Ja nie znam się wcale na zawiłościach oprogramowania komputera. Jestem tylko i wyłącznie jego użytkownikiem. Nie mam czasu na bawienie się w informatyka.

  Tę informację piszę z Opery i już mam sygnał, że w tym tekście popełniłem 2 błędy.

 10. gość843 says:

  Faktycznie IE 10 automatycznie sprawdza pisownie. OK, może być. Ale dlaczego przeglądarka po aktualizacji z wcześniejszej wersji nie pyta użytkownika czy chce włączyć automatyczne _poprawianie_ słów?! To jest jeden z powodów dla których nie lubię IE. Przeglądarka powinna najpierw zapytać czy chcę aby coś robiła automatycznie!

Skip to main content