Jak zdać egzamin 70-680 i 70-686?


imageJeśli interesuje Cię rozwój zawodowy w kierunku systemu Windows 7 i chciałbyś potwierdzić swoją wiedzę certyfikatami Microsoft, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość!

Są sobie dwa egzaminy:

Obydwa dotyczą oczywiście Windows 7 - jeden jest egzaminem podstawowym z konfiguracji systemu Windows 7, drugi jest bardziej zaawansowany i dotyczy wdrażania (na różne sposoby) tego systemu.

No dobrze - i co w związku z tym?

Egzamin 70-680 - dostępny w MVA

Przygotowania do tego egzaminu prowadzone były prawie dwa lata temu w specjalnym cyklu na WSS.pl pt. Środy z certyfikatem. Spotkań było 8 i udało się zgromadzić na nic całkiem sporą widownię. Z tego co wiem to spora część osób podeszła po tym kursie do egzaminu i zaliczyła go oczywiście.

Teraz cały kurs udostępniony został w ramach portalu MVA - więc dla tych wszystkich, którzy brali w nim udział jest szansa na odświeżenie wiedzy + zdobycie dodatkowych punktów w portalu MVA.

Natomiast dla wszystkich, którzy przegapili kurs wtedy - teraz jest idealna okazja aby zdobyć tą wiedzę i może lada moment podejść do egzaminu.

Egzamin 70-686 - nowy cykl spoktań online

Biorąc pod uwagę, że poprzedni kurs cieszył się sporym powodzeniem + warto jest ciągle się rozwijać - to udało mi się poprosił Pawła Pławiaka, który prowadził poprzedni cykl, aby poprowadził kolejny - tym razem na kolejnym poziomie - z wdrażania Windows 7.

Bo pomimo tego, że Windows 8 jest coraz bliżej na horyzoncie, to nadal w wielu firmach nie ma jeszcze Windows 7, bo np. administratorzy nie mają wiedzy w tym temacie, lub wolą nie ruszać czegoś o czym za wiele nie wiedzą. Paweł w całym cyklu postara się rozwiać te obawy i co ważniejsze pokaże jak spokojnie podejść do egzaminu i go zdać 🙂

Szczegóły całego cyklu - w tym kalendarium oraz odpowiednie linki - znajdują się na dedykowanej stronie na WSS.pl (można się do niej dostać również przez www.srodyzcertyfikatem.pl)

Bardzo Was zachęcam do udziału w tych spotkaniach, bo wiem, że Paweł ma dla Was nie tylko świetnie przygotowaną i podaną wiedzę, nie tylko możliwość sprawdzenia się w mini-testach w trakcie, ale też całkiem spory worek nagród różnego rodzaju 🙂

Comments (8)

 1. @Michał: Tak – egzamin 70-680 wlicza się do egzaminu (certyfikatu) 70-686

 2. @Janusz: Zgadzam się, że biznes musi zarabiać… Ale musi też nie tracić – a jednak nowe systemy wprowadzają pewne funkcje, które pozwalają oszczędzać czas i pieniądze – ale to temat na osobny post 🙂

 3. Anonymous says:

  Świetne, dzięki wielkie!

 4. Anonymous says:

  Nie wymienia się sprawdzonych rzeczy dopuki nie ma takiej potrzeby. Powody:

  1) szkoda pieniędzy

  2) szkoda czasu

  Biznes musi zarabiać a nie być na topie softwarowo 🙂

 5. @Dawid: Jeśli takie podejście sprawdza się w iluś tam firmach to OK. Problemy tylko są dwa: (1) jeśli mówimy o Windows XP to naprawdę przedpotopowy już system (2) niedługo kończy się oficjalne wsparcie dla tego systemu – więc i poprawki nie będą się pojawiały. Moim zdaniem to naprawdę jedne z ostatnich chwil na takie zmiany.

  Ale oczywiście zgadzam się z tym, że są też inne powody nie-wymieniania systemów niż te które wymieniłem.

 6. Dawid says:

  "… bo np. administratorzy nie mają wiedzy w tym temacie, lub wolą nie ruszać czegoś o czym za wiele nie wiedzą."

  Albo po prostu korporacje/instytucje nie mają wystarczających środków, lub tym bardziej potrzeb by co kilka lat zmieniać dziesiątki/setki stacji roboczych. Bo co daje zmiana systemu który działa dobrze i podziała jeszcze dobrych xx lat? To tylko niepotrzebne pchanie się w kolejne wydatki: nowy system – nowy sprzęt który go pociągnie. A efekt? User odpali swoją aplikację i Office z takim samym skutkiem co poprzednio.

 7. michal says:

  Jedno pytanie w tej sprawie:

  Czy do zdania 70-686 (MCITP) jest wymagany 70-680 (MCTS) ?

 8. Rafal says:

  Świetny tutorial.Dziękuje

Skip to main content