MTS 2011: Merytoryka i prelegenci (dla IT Pro)


imageMiałem już okazję 1 kwietnia napisać trochę nieoficjalnych informacji na temat tegorocznej konferencji MTS 2011. Mimo, że pisalem to w Prima Aprilis to nie był to żart, bo prace trwają i zaczyna się dziać coraz więcej w tym temacie.

Jeszcze zanim przejdę do sedna dzisiejszego posta, to jeszcze jedna informacja - pewnie wiecie już, że w tym roku NIE odbędzie się TechEd Europe. Został przeniesiony na okres letni i odbędzie się dopiero za rok (25-29 czerwca 2012). Tym bardziej więc zachęcam wszystkim do śledzenia informacji o MTS i wybrania się na naszą konferencję.

Przypomnę tylko, że tegoroczny MTS odbędzie się 18-19 października w Warszawie.

Kształt MTS 2011

Tu za dużo mówić nie mogę jeszcze, ale możecie być pewni, że sporo się zmieni na konferencji - w wielu aspektach (merytorycznych, logistycznych i wielu innych). Zespół MTS szykuje dla Was sporo nowości i niespodzianek, które mam nadzieję Wam się spodobają. Pierwsze zapowiedzi i informacje pojawią się na pewno w czerwcu.

Tak jak wspominałem w poprzednim poście - jeśli chodzi o merytorykę, to zmieni się na pewno liczba ścieżek i równoległych sesji.

Merytoryka MTS 2011

Myślę, że pomału mogę Wam przekazywać co po mojej stronie (dla specjalistów IT) planuję przekazać Wam (poprzez prelegentów oczywiście) na MTS 2011.

Na pewno zobaczycie tematy związane z Cloud Computing - zarówno częścią Private Cloud (jak uruchomić chmurę u siebie, jak nią zarządzać, kiedy i jak skorzystać najwięcej) jak i z częścią Public Cloud (Office 365, co jeszcze w chmurze dla IT Pro, co można wykorzystać z tego co już mamy w firmie i jak to połączyć ze sobą, zarządzania komputerami prosto z chmury).

Planuję też (zobaczymy co z tego wyjdzie) pokazać Wam jak Microsoft wewnętrznie korzysta ze swoich produktów i gdzie można z nich wycisnąć dużo więcej. To naprawdę spora infrastruktura, która testowana jest w trudnych sytuacjach i przez wymagających użytkowników.

Chciałbym też pokazać wiecznie żywe tematy wdrożeń systemów - jak łatwo i wygodnie wdrażać i upgrade'ować, kiedy z czego korzystać (lub nie), itp. Do tego nałoży się (również wiecznie żywa) tematyka bezpieczeństwa - w środku firmy, na krawędzi sieci, itp. Może pojawią się też nietypowe tematy z tej dziedziny.

Pojawią się też na pewno tematy SQL Servera (+ SQL Azure) czy licencjonowania, na które jest zawsze dużo zapotrzebowanie z Waszej strony.

Pamiętajcie, że to mocno wstępna lista (która może się zmienić), ale jednak jest to coś, co po mojej głowie krąży i co pewnie przełoży się na konkretne sesje 🙂

Kogo lubicie słuchać?

Ja oczywiście przygotowując już pomału merytorycznie ścieżki dla specjalistów IT, mam jakieś swoje przemyślenia i plany co do tematyki, a co za tym idzie do prelegentów również.

Biorę przy tym pod uwagę przede wszystkim to, jacy prelegenci podobali się Wam w ostatnich 3 latach (i jak ich ocenialiście!). To zazwyczaj bywa sporą gwarancją Waszego zadowolenia 🙂

W ciągu najbliższych dni/tygodni zacznę się odzywać do wybranych przeze mnie osób. Chciałbym, żeby spora liczba prelegentów była z Microsoft (tych najlepiej przez Was ocenianych), ale też pojawi się na pewno trochę osób ze społeczności - dobrze Wam znanych z portalu WSS.pl czy grup zawodowych, które działają w Polsce. O ile oczywiście zgodzą się wystąpić 🙂

Ale zostawiam sobie jeszcze jedną furtkę - czyli czytelników mojego bloga 🙂 Jeśli Wy znacie jakieś osoby, które gdzieś słyszeliście na jakiejś konferencji (w Polsce lub za granicą) i które chcielibyście zobaczyć na MTS 2011 - to z chęcią posłucham Waszych uwag w komentarzach.

Oczywiście nie obiecuję, że spełnie Wasze życzenia, ale może pojawi się tam propozycja kogoś o kim zapomniałem lub zupełnie nie pomyślałem.

To co - macie jakieś pomysły i sugestie?

Comments (15)
 1. @mariazet: O cenie oraz o lokalizacji niestety nie mogę jeszcze mówić.

  @Bartek & Piotr: To niestety nie moja bajka (tematy dla programistów), ja odpowiadam na MTS tylko za tematy dla IT Pro (administratorów, inżynierów, itp.). Ale postaram się Wasz głos przekazać do kolegi odpowiadającego za tematykę DEV.

 2. Anonymous says:

  Ben Armstrong 😀

 3. Obowiązkowo Paula i Grzesio T. Dodatkowo nei zapomnij o Gibonie 😀

 4. Swoje sugestie dot. prelegentów dla programistycznych sesji – przekazałem w odpowiednie ręce.

  Dzięki za sugestie IT Prosowe – mam nadzieję, że niedługo będę Wam w stanie więcej powiedzieć na temat tematów, sesji i konkretnych prelegentów.

 5. Anonymous says:

  1. Fajnie by było gdyby pojawiło się coś o NuGet – może na wzór prezentacji z Mixa ?

  2. MVC – mój konik 🙂

  3. Test Driven Development – byłoby super gdyby prelegenci też pokazywali jak testować  

 6. Anonymous says:

  A jaka będzie cena? Zapewne większa niż w zeszłym roku (podwyżka VAT) a może nie mam racji? Czy są jakieś plany zmiany lokalizacji?

 7. Lukasz Rutkowski says:

  o mnie pamietasz? 😉

 8. Piotrek says:

  Pomysły: Bruce Schneier na keynote z sesją o aspekcie bezpieczeństwa i zaufania chmurze 🙂

  Prelegenci: chętnie bym zobaczył prelegentów wewnętrzych z MSFT zajmujących się wdrożeniami i wspraciem klientów (FTE, Architekci)

 9. Piotr1 says:

  1. Test Driven Development (Roy Osherove) – przede wszystkim

  a także:

  2. MVVM (Marlon Grech)

  3. MSIL

  4. WP7

  5. WCF

 10. Darous says:

  Grzegorz Piotrowski jest wyjątkowy

 11. radziu122 says:

  Na ostatnim MTSie strasznie brakowało mi Grzegorza Tworka…

  A z ostatniego MTSu miło wspominam sesje Bartosza Nyczkowskiego 🙂

  Miło by było spotkać tych Panów w tym roku… ? 🙂

 12. Dev says:

  Czy osoba odpowiedzialna za ścieżkę deweloperską również będzie zbierała propozycje od społeczności?

  Jeżeli masz możliwość przekazania życzeń koledze od ścieżki deweloperskiej to byłoby super zaprosić kogoś pokroju Ayende, ponieważ gro firm używa rozwiązań typu Rhino, etc., których ojcem jest Ayende 🙂

 13. Piotr1 says:

  Dołączam się. Gdyby jednym z prelegentów był Ayende Rahien byłoby super.

 14. Marcinii says:

  Dla developerów – jakby udało się ściągnąć Roba Miles to też było git 🙂 Nieistotne z jakim tematem 🙂

 15. k1 says:

  Wykorzystajcie to, ze ayende bedzie w polsce w tych dniach

Comments are closed.

Skip to main content