Bezpieczeństwo chmury w Krakowie


Zainteresowani pewnie pamiętają jak odgrażałem się, że nawiedzę również Kraków z moją prezentacją o bezpieczeństwie chmury. Piszę o tym dosyć późno, ale jednak...

KrakówJuż pojutrze, 23 lutego (środa) o 18:35, będzie okazja zobaczyć moją prezentację na 62. spotkaniu Krakowskiej Grupy Developerów. Spotkanie odbędzie się siedzibie ABB ISDC. (Pałac Pugetów, ul. Starowiślna 13).

Dla przypomnienia opis mojej prezentacji:

Bezpieczeństwo chmury i danych mojej firmy
Jeśli myślimy o korzystaniu z tego, co daje nam chmura (Cloud Computing) - to jedno z pierwszych pytań jakie się pojawia w naszej głowie to „co z bezpieczeństwem moich danych w chmurze". W trakcie mojej sesji opowiem o tym, co Microsoft zrobił, aby Twoje dane były bezpieczne. Poczynając od bezpieczeństwa fizycznego, poprzez bezpieczeństwo samego rozwiązania jak i bezpieczeństwo przechowywania danych, kończąc na SLA. Dowiesz się, co musisz rozważyć chcąc przenieść dane do chmury, a czego nie powinieneś się zupełnie obawiać.

Poza moją sesją będzie też sesja stricte developerska (Łukasz Podolak: "Continuous Delivery - czyli jeszcze jeden krok dalej niż Continuous Integration"), więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Do Krakowa wybieram się już jutro (wtorek), więc mam nadzieję, że będę miał okazję zobaczyć na spokojnie stary, dobry Kraków. To tu miałem okazję spędzić 5 lat mojego życia podczas studiów na AGH.

Zainteresowanych - raz jeszcze zapraszam na moją sesję. Wstęp oczywiście całkowicie bezpłatny.

Comments (3)

 1. Kaarol says:

  No to widzę, że nad Krakowem od dziś pełne zachmurzenie xD Swoją drogą zapraszamy dziś na PLSSUG Kraków, prawie będzie wstęp do chmury prywatnej:)

 2. @Kaarol: Szkoda, że nie wiedziałem chwilę wcześniej o spotkaniu PLSSUG :/ No nic – może nastepnym razem.

 3. bkr says:

  Bawią mnie obawy o bezpieczeństwo danych w chmurze. Tak jakby użytkownicy martwiący się o swoje dane gdzieś tam w chmurze nie mieli zwyczaju korzystać z Internetu ze słabo zabezpieczonego komputera.

  A o dane w chmurze dbają specjaliści, którzy biorą pieniądze za to, żeby te dane były bezpieczne i raczej nie popełniają błędów powszechnych u zwykłych użytkowników.  

  Chmura wcześnie czy później stanie się faktem. Wystarczy pewny, szybki i powszechny dostęp do Internetu. Użytkownikowi wystarczy terminal, może nawet bez OS -a, wszystko będzie "załatwiał" firmware, którego zadaniem będzie tylko połączenie z odpowiednim serwerem a reszta będzie już "załatwiana" po stronie serwera.

  Z tymże nie wydaję mi się, żeby to była komfortowa sytuacja dla MS. wykreuje się nowy rynek, gdzie coraz trudniej będzie udawać, że jest się jedynym.

  Trudniej będzie wmawiać userowi, że system jest w porządku tylko komputer jest za słaby. Ale nie ma problemu, bo za kilkaset $ może rozbudować komputer, jak to było w przypadku Visty. Bo użytkownik nie dużo będzie miał  możliwości rozbudowy sprzętu. Modernizacja będzie głównie po stronie serwera. A tam nie skończy się na kilkuset $. I zarządcy serwerem na której będzie chmura, bardziej będzie się opłacało wytłumaczyć, że skoro z jednym OS -em sprzęt pracuje wydajnie a przy drugim nie, to może wina systemu a nie sprzętu.

Skip to main content