Historia lubi się powtarzać…


Nie wiem czy wiecie, ale w listopadzie 1985 roku (miałem wtedy 6 lat) powstał pierwszy system Windows (w wersji 1.0). Była to graficzna nakładka na system MS-DOS (ciekawe ilu czytelników mojego bloga go pamięta?).

Czyli, jak możecie sobie łatwo policzyć, w listopadzie minie 25 lat od wydania pierwszego Windowsa. A jak głosi tytuł mojego wpisu - historia faktycznie lubi się powtarzać 🙂

WGUiSW: Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów WindowsBo już 2 listopada (wtorek) będzie mieli okazje wziąć udział w 25 spotkaniu grupy WGUiSW. Co ciekawe na tym spotkaniu pojawi się też specjalna prezentacja z okazji 25-lecia Windows (poprowadzi ją Ziemek Borowski).

Będą też dwie inne prezentacje trochę mniej związane z historią a trochę bardziej z teraźniejszością. Poprowadzą je Łukasz Karasek (o bezpieczeństwie Windows) oraz Paula Januszkiewicz (również o bezpieczeństwie - tu konkretnie o BitLocker).

Wiem też, że w trakcie spotkania będzie okazja dostać/wygrać vouchery - zarówno na egzaminy Microsoft jak i (po raz pierwszy) na ćwiczenia przed egzaminami (firmy MeasureUp). A znając życie (oraz WGUiSW i organizatora) to niespodzianek na pewno będzie jeszcze kilka innych!

Więcej informacji (w tym rejestracja na spotkanie) odbędzie się na stronie wydarzenia. Rejestracja i sam udział są oczywiście bezpłatne.

Zachęcam więc do zajrzenia 2 listopada do siedziby firmy Microsoft w Warszawie!

Comments (12)

 1. @C3PO: No to z chęcią osobno napiszę na ten temat 🙂

  @witeksz: Dzięki za linka – fajnie się to ogląda i czyta 🙂

 2. @Kamil: No powiem Ci, że kiedyś nawet (na jakiś IT Academic Day) chciałem przygotować takiego Windowsa (2.0) żeby pokazać w akcji Hyper-V, ale pamiętam że wtedy mi to nie wyszło 🙂 Ale nie miałem czasu, żeby do tego przysiąść 🙂

 3. dzinks says:

  @bkr

  1. Licencja Visty OEM nie pozwala na instalację na wirtualnej maszynie.

  2. Oczywiście. Tylko lepiej skorzystać u źródła – technet.microsoft.com/…/cc442495.aspx

 4. basiaw7 says:

  Mam pytanie czy będzie transmisja lm z tego spotkania?

 5. Greg Lambert says:

  Szkoda tylko, że większość imprez odbywa się w Warszawie. Reszta Polski czuje się pokrzywdzona !!

 6. Hej!

  Transmisja LM oczywiście będzie.

  Szczegóły na http://www.wguisw.org

 7. ziembor says:

  @greg — przepraszam, nie przeprowadzę się do reszty Polski, bo niestety choć  jestem duuuuużym człowiekiem, ale lepiej mi się żyje w jednym kawałku. Nie jestem w stanie przeżyć nogi mając w Rzeszowie, a wątrobę w Szczecinie.

  A poważniej: wiele osób może i chce wesprzeć merytorycznie grupy użytkowników (ms-groups.pl/…/default.aspx lub codeguru.pl/…/1.aspx). Ale ktoś na miejscu musi cokolwiek zorganizować. Jakąś salkę, rzutnik, może ciastka i kawę.

  🙂

  My na PEPUG-u staramy się (choć nie zawsze to wychodzi/mamy zgodę prelegentów) transmitować nasze spotkania. Inne "warszawskie" grupy także. I zwykle nie odmawiamy zaproszeń na spotkania poza Warszawą. Więc podejście: "reszta Polski czuje się pokrzywdzona" tylko irytuje. Zrób coś: pomożemy. Ale jeśli chcesz narzekać, że nie jesteś przez kogoś ze społeczności dopieszczony: przepraszam, zły adres.

 8. bkr says:

  Dzięki Mariusz za info :)Mimo, że nie jestem fanem Windowsa, to chętnie skorzystam.

  Przy okazji mały offtopic, jeśli pozwolisz:

  1. Jeżeli mam wersje OEM Visty przypisaną do danego komputera, to mogę ją zainstalować na tym komputerze, ale na maszynie wirtualnej? (oczywiście system gospodarza jest inny, czyli wspomniana Vista nie jest dublowana)

  2. Czy ten artykuł jest prawdziwy:

  vista.pl/…/14380_windows_7_do_pobrania_z_sieci_legalnie_.html

  tzn, czy rzeczywiście można pobrać z wymienionych w artykule miejsc obrazy płyt z Win7 i legalnie go używać przez miesiąc?

 9. C3P0 says:

  Mariusz, sporo ciekawych rocznic obecnie wypada, choć nie aż tak okazałych, jak 25-lecie. W listopadzie 50 spotkanie PLSSUG Warszawa zbiega się z 3-cią rocznicą powstania grupy 🙂

 10. witeksz says:

  Spotkanie na pewno będzie ciekawe, zwłaszcza prezentacja p. Borowskiego, bo i historia MS Windows robi wrażenie 🙂 Opublikowałem dziś w idg.pl dwa moje ostatnie znaleziska – materiały pr Windows 1.0 i reklamę z roku 1985, w której zagrał sam Steve Ballmer! http://www.idg.pl/…/Ms.windows.obchodzi.25lecie.html

 11. kamil says:

  Microsoft moglby przygotowac jakas okolicznosciowa maszyne wirutalna z zainstalowanym windowsem 1.0, zeby mozna bylo sobie zobaczyc jak wygladal swiat 25 lat temu 😉

 12. Darek Mołodecki says:

  Ja pamiętam 3.0  a do  3.11 to jeszcze  dyskietki  chyba mam:)  bo  do dosu 5.0  napewno  jesze 5 1/4 cala.

Skip to main content