Instant Bing


Od pewnego czasu pojawia się sporo informacji w sieci na temat tego jak Google uruchomił usługę Instant w swojej wyszukiwarce. Pozwolę sobię napisać, że z takiej funkcjonalności Bing można było skorzystać już od dawna.

Co prawda Bing nie zrobił tego nigdy w swoim silniku, ale dzięki zastosowaniu API pojawiło się kilka stron prywatnych osób, które stworzyły taką funkcjonalność:

 • Bing Instant
  Wygląda prawie jak prawdziwy Bing
 • Tupico
  Tu dosyć ciekawe zastosowanie API Binga, które poza podpowiedzią kilku wyników od razu pokazuje podgląd pierwszej strony z wyników wyszukiwania.
 • Live Search @ Istartedsomething
  Również klasyczna implementacja wyszukiwania Instant za pomocą silnika Bing
 • GoogMic
  A to już nietypowe, bo trzy w jednym - czyli wyszukiwanie Instant w tym samym czasie w Google, Bing i YouTube

Mi generalnie funkcja Instant jakoś średnio przypadła do gustu, więc z niej nie korzystam, ale jeśli Wy chcielibyście sprawdzić jak się Bing w takiej sytuacji zachowuje - to możecie jak najbardziej skorzystać z podanych przeze mnie linków.

Ale jak widać stworzenie funkcjonaności typu Instant to nie żadne "rocket science" jak to mówią 🙂

Comments (4)

 1. Anonymous says:

  No niestety funkcja Instant jest bardziej wkurzajaca niz przydatna 😉

 2. Paweł Goleń says:

  Stworzenie to oczywiście nie jest "rocket science". Sprzedanie tego jako coś super nowego, innowacyjnego, czegoś, z czego trzeba korzystać (…) – TAK. I pod tym względem Google jest lepsze.

 3. misiek440 says:

  Mi tam przynajmniej w googlach bardzo pasuje, w bingu nie sprawdzałem bo niestety jakość szukania w Polsce jest sporo niższa niż w G. Zresztą o ile się nie mylę Google instant można wyłączyć więc nie rozumiem w czym problem.

 4. adam says:

  Ja tez nie moge pojac skad tyle szumu i zachwytu na temat google instant. Jakos mnie rowniez nie przypadla do gustu.

Skip to main content