Migracja TechNet Edge rozpoczęta


TechNet EdgePisałem już kilka razy na moim blogu o TechNet Edge, jako o miejscu gdzie polscy specjaliści IT mogą znaleźć bardzo duży zbiór materiałów multimedialnych (webcastów, screencastów, wywiadów).

Wszystkie dostępne za darmo, bez ograniczeń, z wielu tematów, z opcją pobierania na dysk (w tym w formacie na urządzenia przenośne), subskrybowania przez RSS, itp.

Migracja portalu

Ekipa opiekująca się portalem podjęła jakiś czas temu decyzję o migracji portalu w nowe miejsce - konkretne w struktury serwisu TechNet.

Od wczoraj rozpoczęła się właściwa migracja materiałów i całej zawartości, która potrwa do 1 września. Po przenosinach wszystkie linki nadal będą działały, więc nie ma obawy, że coś przestanie się wyświetlać czy pokazywać.

Po migracji zespół TechNet Edge ma dostać dużo większe wsparcie przy rozwoju serwisu.

Polska wersja TechNet Edge

Praktycznie od samego początku działania Edge pojawiały się tam polskie materiały. Były to zarówno nagrania konferencji, krótkie filmy instruktażowe czy inne materiały interesujące specjalistów IT.

Bardzo duży wkład w rozwój polskiego serwisu miało kilka osób, które przesyłały nam swoje nagrania. I za to wielkie dzięki dla wszystkich!

I muszę Wam powiedzieć, że polski serwis jest rozpoznawany na świecie, bo przed migracją na nowe serwery dostałem zapewnienie, że własnie ze względu na dużą odwiedzalność i dużą zawartość materiałów po polsku - w nowej wersji serwisu będzie on dostępny po polsku (tylko 3 języki inne niż angielski będą wspierane) i będzie miał duże wsparcie korporacyjnego zespołu.

Czekamy więc na zakończenie migracji, po której pojawi się znowu kilka kolejnych filmów (m.in. z cyklu wdrożeniowego z WSS.pl). Zapraszam więc na polski TechNet Edge.

Comments (3)

  1. @Amandi: Materiały może nadsyłać każdy, natomiast publikować mogą tylko osoby z Microsoft. Ale jak masz pomysł na nagranie/serie – to zapraszam do odezwania się mailem 🙂

  2. Amadeusz says:

    Faktycznie jest sporo materiałów, choć nadal (w mojej opinii) brakuje kliku kategorii, w których nie pojawia się kompletnie nic. Niemniej często zaglądam.

    P.s. Materiały może nadsyłać każdy?

  3. Amadeusz says:

    Się normalnie pomyśli. ;P

Skip to main content