Nowa polska strona TechNet


Dla moich stałych i wiernych czytelników mam ciekawą informację, o której szeroko powiemy już wkrótce. Otóż od kilku tygodni pracowaliśmy nad zmianą strony głównej polskiego portalu Microsoft TechNet.

Zmiana ta podyktowana była po pierwsze tym, że otrzymaliśmy uwagi dotyczące oficjalnych polskich stron dla specjalistów (TechNet dla specjalistów IT, MSDN dla programistów) - zebraliśmy je zarówno podczas badań satysfakcji Klientów jak i podczas specjalnych badań w których spotykaliśmy się z losowo wybranymi Klientami.

Po drugie wszystkie większe kraje miały już portal TechNet na nowej platformie (o kodowej nazwie Terra), która w trochę lepszy sposób prezentowała treści i pozwalała nad nimi lepiej panować.

My tak długo zbieraliśmy się do takiej zmiany ze względu na to, że polski TechNet jest jednym z najbardziej rozbudowanych na świecie.

Nowa strona główna

Strona główna Microsoft TechnetWięc mam przyjemność jeszcze przedpremierowo pokazać Wam nową stronę główną polskiego TechNetu.

Jak być może zauważycie jest ona bardzo zbliżona do niedawno uruchomionej nowej strony MSDN. Związane jest to z tym, że w Polsce mamy bardzo dużą grupę osób, która sama definiuje się jako mieszana - IT Pro/Dev.

I chcemy, aby obie te grupy miały podobne wrażenia z korzystaniu z naszych oficjalnych portali - zwłaszcza, że są one prowadzone u nas wewnętrznie przez jeden i ten sam zespół.

Na nowej stronie głównej uporządkowaliśmy wiele informacji. O dziwo w badaniach zawsze wychodziło, że na stronie głównej chcecie mieć bardzo łatwy dostęp do subskrypcji TechNet (stąd tak duży box subskrypcji w widocznym miejscu).

Sekcja "Co nowego" to zbiór wielu różnych informacji m.in. o:

 • nowych wpisach na blogach TechNet
 • nowych artykułach opublikowanych na TechNet
 • nowych webcastach opublikowanych na TechNet Edge
 • ciekawych i ważnych informacjach z IT (ale nie wszystkich)

W wyraźnym miejscu daliśmy też Wam dostęp do wygodnej wyszukiwarki pomocnej przy rozwiązywaniu problemów - przeszukującej m.in. Knowledge Base czy bazę komunikatów błędów.

Dolna sekcja strony głównej to podręczne linki opisane tylko jednym zdaniem, a kierujące do miejsc które warto odwiedzić gdy chcecie zdobyć dodatkową wiedzę, przetestować nasze produkty czy znaleźć odpowiedzi na Wasze pytania.

Jest też sekcja popularnych plików oraz nowe menu główne oraz menu z Centrami Tematycznymi.

Wszystkie linki póki co kierują do starego portalu TechNet i będzie tak jeszcze przez pewien czas, bo...

Migracja starego portalu

Bo migracja treści ze starego portalu to naprawdę tytaniczna praca. Polski TechNet jak już wspominałem jest jednym z najbardziej rozbudowanych na świecie i ma w środku naprawdę spore ilości treści.

Ich przeniesienie będzie trochę trwało (bo nie da się go zautomatyzować). I będziemy przenosić na nowy portal sekcja po sekcji. Ale myślę, że o większych zmianach będę Was informował - czy to na blogu, czy za pośrednictem TechNet Flasha. Zresztą jeśli zaglądacie na TechNet - to sami będziecie to widzieli.

Zapraszam więc już dziś do obejrzenia nowej strony głównej. Jeśli macie jakieś ciekawe uwagi (lub też jeśli strona się Wam podoba) - to koniecznie mi o tym napiszcie.

Comments (5)

 1. @Łukasz: Co do amerykańskiej strony głównej MSDN – nie wiem czy to chwilowe czy już na stałe, ale faktycznie strona ta jest inna niż wszystkich innych krajów. Myślę, że teoretycznie może na pierwszy rzut oka amerykańska jest prostsza dla osoby która zagląda po raz pierwszy na stronę. Ale później już przestaje być taka fajna, bo mało co widac na takiej stronie.

  Dlatego ja nie planuję ujednolicać to do amerykańskiej wersji 🙂 Już i tak polski MSDN jest pewną wariacją różniącą się trochę od MSDNów na świecie – ale wygląd tego polskiego wynika trochę z tego jak rozmawialiśmy z kilkoma osobami o potrzebach polskich programistów.

  @Biniek: Czytałem Twojego maila 🙂 I wrócę do Twoich uwag na pewno – w tym do akceleratorów, bo masz rację z tym.

  @Zdzich: Docelowo link do "TechNet Library" będzie dostępny po wejściu do "Bazy Wiedzy".

 2. Anonymous says:

  Fajnie, wszystko będzie ustandaryzowane, a treści łatwiejsza do odnalezienia. Ale polski MSDN (nie tylko polski, inne kraje też) znowu odbiega trochę wyglądem od tego amerykańskiego – msdn.microsoft.com/…/default.aspx Jakieś plany ujednolicenia stron głównych dla wszystkich? 😛

 3. Biniek says:

  Mariuszu, jak możecie zamieńcie "Akceleratory" na "Przewodniki" .

  Akcelatory kojrzą się mocno z fizyką 😉

 4. Zdzich says:

  Nie widzę linku do biblioteki TechNet (TechNet Library) – w starej wersji był na stronie głównej

 5. Zdzich says:

  Nie działa wyszukiwanie (na samej górze)

Skip to main content