Rozwiązanie konkursu MSDN.pl


Nadszedł czas na (przesunięte trochę w czasie) rozwiązanie konkursu dot. polskiej wersji portalu dla programistów (czyli MSDN.pl) oraz mojego bloga.

Prosiłem Was o znalezienie na stronach tego portalu linków kierujących do mojego bloga. Bardzo pozytywnie zaskoczyliście mnie ilością odpowiedzi oraz tym co znaleźliście na naszych stronach.

Rozwiązanie

Po pierwsze poprawne odpowiedzi, które ja miałem na myśli - bo jak się okazało byliście nawet lepsi ode mnie (o tym za chwilę).

Strona kontaktowa na MSDN.plPierwszy link znajduje się po wybraniu mojej osoby z listy kontaktowej osób mojego działu, czyli Developer & Platform Group.

Swoją drogą to na tej stronie kontaktowej możecie poznać cały dział, w którym pracuję. Razem z podziałem na to czym się zajmujemy oraz bardziej szczegółowymi informacjami o każdym z nas.

Ta strona to też element uwag naszych czytelników jeszcze z zeszłego roku kalendarzowego.

Windows Azure - Co to jest chmura?Drugi link był dużo trudniejszy do znalezienia przez Google Bing. A pozwoliłem sobie go dodać w Centrum tematycznym Windows Azure, jako link do wyjaśnienia dla osób początkujących Co to jest chmura? 

Mam nadzieję, że w moim poście udało mi się całkiem przekrojowo wyjaśnić te niuanse związane z cloud computing. I że przydadzą się one wszystkim (w tym programistom) w zrozumieniu "o co chodzi".

I to był ten drugi, prawidłowy link. I tyle jeśli chodzi o oficjalne odpowiedzi o które mi, jako autorowi pytania chodziło.

Prawidłowość innych odpowiedzi

Problem pojawił się z kilkoma Waszymi odpowiedziami, bo w moim pytaniu pytałem o linki z msdn.pl (czy bardziej formalnie z msdn.microsoft.com, bo tak przekierowuje msdn.pl) a nie z żadnej innej domeny.

I tak:

 1. Znaleźliście link do bloga na stronie Centrum społeczności, która to strona powinna była przestać istnieć już dawno temu. Widocznie jej nie skasowaliśmy, a tylko wypięliśmy z menu. Teraz link "Społeczność" w menu głównym MSDN.pl kieruje bezpośrednio do CodeGuru.pl. Ale to nasza wina, strona nadal jest na msdn.microsoft.com, więc odpowiedź uznaję jako poprawną.
 2. Wiele osób pokazało stronę mojego profilu na Channel 9. Tu niestety mimo tego, że Channel 9 ma w adresie słowo 'msdn' (channel9.msdn.com) to nie jest stricte częścią portalu MSDN - jest platformą wideo dla programistów. Więc ta odpowiedź jest niepoprawna.
 3. Jako duża ciekawostka (dla mnie też) pojawiło się kilka razy info o wpisie na blogu Jona Gallanta, który w 2009 roku wylistował mój blog jako 85 na liście najpopularniejszych blogów Microsoft na świecie. Po pierwsze to było rok temu (to a propos miejsca), a po drugie informacje te nie powinny być publiczne... No ale abstrahując od tego, to blogi nie są częścią portalu MSDN, tylko osobną platformą (choć też mającą w adresie 'msdn' czyli blogs.msdn.com) - i dlatego odpowiedź ta jest niepoprawna.
 4. Pojawił się też link do stron MS-Groups gdzie jest info o mnie jako prelegencie. Ale strona MS-Groups to już zupełnie inna bajka niż MSDN. Więc odpowiedź jest niepoprawna.

Zazwyczaj jestem dosyć liberalny w moim podejściu, ale jednak tym razem postawię na swoim. Choć na przyszłość wiem, że muszę dokładniej określić chyba stronę o jaką mi chodziło. Bo teraz mogło to wprowadzić pewne zamieszanie.

Inne problemy

Dodatkowo podczas konkursu pojawiły się dwa problemy. Po pierwsze przez pewien czas (chyba około godziny) pokazywały się Wasze komentarze (choć miały zostać ukryte do końca trwania konkursu). Po drugie jak czytałem w komentarzach kilka osób napisało komentarz, a po zakończeniu konkursu już się nie pojawił.

Tu niestety te uwagi i problemy zmuszony jestem pominąć przy wybieraniu prawidłowych odpowiedzi. Stało się po prostu (pokazujące się komentarze szybko naprawiłem, znikających komentarzy niestety nie widziałem w logach - i nie potrafię stwierdzić co sie mogło stać).

Zwycięzcy

Biorąc pod uwagę te wszystkie okoliczności (jak powyżej) okazało się, że do losowania nagród zakwalifikowało się 16 osób (DrKubus, MT,
matekotu@gmail.com, Paweł Pławiak, burzak, pwujczyk, Tomasz Wisniewski, porwiszek, kakaruto@o2.pl, Kamil F., Michał Gajda, mikolajczyk.d@gmail.com, jedrzejm@gmail.com, Usmiech, BlaSOFT, Serwus).

Moja mała maszyna losująca (w postaci Microsoft Excel 2010) wybrała następujące osoby, które dostaną książkę:

 • porwiszek
 • Tomasz Wisniewski
 • matekotu@gmail.com
 • BlaSOFT

A nagrodę główną, czyli mysz otrzyma ode mnie Kamil F..

Zwycięzców prosiłbym o odezwanie się do mnie mailowo (mariusz.kedziora@microsoft.com) z podaniem Waszych danych adresowych pod jakie mam wysłać nagrody. W wypadku książek proszę o napisanie które książki preferujecie (najlepiej 2 lub 3), bo przyznam je w kolejności zgłoszeń mailowych.

Bardzo Wam dziękuję za udział w konkursie! Przepraszam za problemy techniczne oraz sporą ilość odrzuconych odpowiedzi. Ale obiecuję że to nie ostatni konkurs i myślę, że za około tydzień pojawi się kolejny 🙂

A do pisania również wracam - nawet jeszcze za chwilę będzie krótki post, bo zapomniałem o moim wystąpieniu w Łodzi napisać.

Comments (4)
 1. Anonymous says:

  Gratulacje dla zwycięzców 🙂 Napisać napisałem ale nie wiem czemu nie poszedł komentarz. Mówi się trudno 😉 Czekamy na następny konkurs.

 2. @mk: Zgadzam się po części z tym co napisałeś – to trochę moja wina i niedoprecyzowania informacji. Ale musiałem musiałem podjąć jakieś decyzje i tym razem takie a nie inne.

  Dzięki też za wyrozumiałość 🙂 A konkurs wkrótce znowu będzie kolejny – myślę, że w połowie przyszłego tygodnia.

 3. Anonymous says:

  No cóż, może następnym razem mi się uda. Pozdrawiam zwycięzców i gratuluję 🙂

  (MT)

 4. mk says:

  Po pierwsze: gratulacje dla zwycięzców 🙂

  Po drugie : z tymi odpowiedziami to mógłbym się nie zgodzić, jak sam Mariusz napisałeś odnośniki będą do bloga i jeśli mamy trzymać się zasad jasnego,precyzyjnego  wyrażania się to drugi link (ten o chmurze ) prowadzi do konkretnego artykułu z twojego bloga … a nie do bloga (w senesie strony głównej) . Co do poprawności odpowiedzi z channel9 : jest w domenie msdn, a czy jest osobną platformą czy częścią to nie wiem jakie ma znaczenie skoro cały czas klikając po msdn.pl jestem w domenie msdn? a o link z msdn w tle chodziło.

  Oczywiście wiem że już jest po frytkach i nie jestem za tym żeby konkurs powtarzać i odbierać nagrody zwycięzcom 😉 Oby następnym razem nie było tego typu wpadek 🙂 bo przecież będzie następny raz … prawda? 🙂

  pozdrawiam

Comments are closed.

Skip to main content