Czas na konkurs: Nowy MSDN.pl


Czas na obiecany konkurs, który teoretycznie będzie bardziej dla programistów, ale myślę, że i specjaliści IT (oraz każda inna grupa moich czytelników) dadzą sobię bez problemu radę - a na dodatek będą mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty.

W moim niedawnym poście o badaniu zadowolenia naszych Klientów pisałem między innymi o tym, że słuchając uwag z takiego badania zaczęliśmy pewne prace nad oficjalnym portalem Microsoft dla programistów, czyli MSDN.pl

Wtedy napisałem:

Konkretny przykład z badań - nieco gorzej w stosunku do naszych oczekiwań oceniliście lokalne zasoby techniczne dla programistów. Słuchając Waszego głosu już zmieniliśmy strukturę i szatę strony głównej naszego portalu dla programistów, czyli MSDN.pl. A w najbliższych dniach zobaczycie kolejne zmiany, które mam nadzieję będą odpowiedzią na te zgłoszenia.

Co z tym MSDN.pl?

I faktycznie od pewnego czasu sporo czasu mojej codziennej pracy zajmowało mi przygotowanie zmienionej strony głównej serwisu, którą chcieliśmy bardzo mocno uporządkować (o tej pracy będzie osobny post wkrótce).

Efekt możecie zobaczyć sami na żywo, ale poniżej małe porównanie - gdzie po lewej "przed", a po prawej "po". Wcześniejsza strona była około 2 razy dłuższa niż ta nowa, a informacje na niej były niestety kiepsko uporzadkowane i dosyć chaotyczne.

MSDN.pl - stara i nowa strona

I strona główna to była pierwsza rzecz jaką zrobiliśmy. Ale poza nią zmieniliśmy też strony startowe centrów tematycznych (dostępnych w menu po lewej stronie). Wiele z tych centrów ma już ujednoliconą stronę, na której chcielibyśmy aby każdy mógł zacząć poszukiwania informacji z interesującej go dziedziny.

MSDN.pl - strona Centrum tematyczne Internet Explorer

Sporo oczywiście jeszcze przed nami (bo na przykład duża część linków w centrach kieruje do amerykańskich stron). Ale plan jest taki, żeby na polskiej stronie MSDN pojawiło się jak najwięcej materiałów po polsku, od A do Z, dla początkujących w tematach programistycznych. Dlatego też mówiłem, że konkurs będzie nie tylko dla programistów.

To co z tym konkursem?

A konkurs oczywiście będzie dotyczył strony MSDN.pl i... mojego bloga.

Waszym zadaniem będzie znaleźć na stronach MSDN.pl dwie rzeczy/wzmianki związane z moim blogiem. I podpowiadając będą to 2 linki kierujące do mojego bloga.

Ale trochę studząc Wasze zapały powiem, że pierwszą wzmiankę dosyć łatwo znaleźć w Google/Bing, ale tej drugiej nawet, mimo, że wiedziałem co szukam, nie udało mi się znaleźć z pomocą wyszukiwarki. I dla ułatwienia dodam, że nie jest to jakoś strasznie mocno ukryte - trzeba po prostu przejrzeć nową stronę główną i kilka podstron.

Informacje o tym, gdzie znajdują się wzmianki o moim blogu proszę zostawić w komentarzu do tego posta. Na Wasze odpowiedzi będę czekał do końca weekendu, a konkretnie do poniedziałku (28 czerwca) do 10:00. Jeszcze w poniedziałek postaram się rozwiązać konkurs (podać prawidłowe odpowiedzi, wskazać zwycięzców).

Nagrody

Nagrody oczywiście mam i będą to tym razem 4 książki + mysz do komputera.

KsiążkiKsiążki to:

Jak widać są dwie pozycje dla programistów i dwie pozycje dla specjalistów IT, więc mam nadzieję, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

O tym kto dostanie te książki zadecyduje oczywiście prawidłowa odpowiedź i trochę szczęścia w losowaniu. W poniedziałek spośród prawidłowych odpowiedzi wybiorę 4. Do autorów odezwę się z prośbą o wybranie sobie książki.

Mysz Wireless Notebook Presenter Mouse 8000Mam też nagrodę główną, czyli mysz - Wireless Notebook Presenter Mouse 8000. To naprawdę bardzo ciekawy i wygodny gryzoń. Jest oczywiście bezprzewodowa (w technologii Bluetooth), ale poza klasyczną funkcją myszy ma również możliwość działania jako prezenter.

Dzięki temu możemy na prezentacji za pomocą tej myszy przełączać slajdy, uruchamiać multimedia, itp. Mamy również dostępny wskaźnik laserowy. A to wszystko znajduje się pod spodem myszy, która po przełaczeniu przyciskiem zmienia swoje przeznaczenie (mysz lub prezenter).

Mysz wylosuję sposród wszystkich poprawnych odpowiedzi.

No to miłego zwiedzania MSDN.pl życzę! Swoją drogą to będzie mi bardzo miło jak napiszecie mi w komentarzach również jak podoba się Wam nowy MSDN.pl - będę czekał na komentarze, zarówno przyjemne jak i te z konstruktywną krytyką.

PS. Komentarze możecie dodawać, ale nie pojawią się one pod postem do czasu rozwiązania konkursu.

Comments (44)
 1. No to na chwilę obecną mamy około 25 komentarzy – czyli szansa na wygraną to póki co całkiem duże 20% 🙂 Choć nie wiem czy odpowiedzi są poprawne, bo jeszcze ich nie oglądałem 🙂

 2. Przepraszam, że trochę w tych komentarzach bałaganię, ale wysyłam swoje rozwiązanie jeszcze raz, bo przed chwilą zamieśiłem je "anonimowo", co mogłoby spowodować trudności w skontaktowaniu się ze mną w przypadku wygranej.

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  (jest tam link do strony głównej bloga)

  msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx

  (po kliknięciu na link "Co to jest chmura?" zostajemy odesłani na Pana blog, do posta pod tytułem "Co to jest chmura (Cloud Computing)?"

 3. No i mam małego zgryza 🙂 znalazłem 3 linki:

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx ze strony kontakt, czyli oczywistość

  no i dwa dodatkowe

  channel9.msdn.com/…/masakra oraz ms-groups.pl/…/MariuszKedziora.aspx

  wprawdzie ostatni link pochodzi z zupełnie innej domeny ale można łatwo dotrzeć ze strony msdn 🙂 więc w sumie też pasuje 🙂

 4. Anonymous says:

  @mariusz Konkurs aktualny czy zmieniasz reguły?

 5. Refresh2 says:

  Tomasz Wiśniewski +1 😉 czekamy co na to nasz Ewangelista :>

 6. Anonymous says:

  Pierwszy link znajduje się na tej stronie: msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx ("Prowadzę firmowego bloga ewangelista.IT").

  Drugi link znajduje się na tej stronie: msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx ("Co to jest chmura?").

 7. Anonymous says:

  Komentarze mialy sie nie pokazywac 😀

  chyba konkurs nie wyszedl 😉

 8. Anonymous says:

  msdn.microsoft.com/…/cc296057.aspx – link w kontaktach do bloga

  msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx – pierwszy punkt: "Co to jest chmura?"

 9. Przepraszam za małe usterki 🙂 Komentarze faktycznie się pokazały od razu. Już je schowałem (nie musicie ich dodawać ponownie). Teraz powinny już się nie pokazywać przy dodawaniu.

 10. Anonymous says:

  Dziś obiecałem rozwiązać konkurs z piątku, ale dzisiejszy dzień się do tego kompletnie nie nadaje. Rano

 11. Refresh2 says:

  Ok, to więc odpowiedzi 🙂

  Link 1.: TechNet Blogs, pozycja 85 blogs.msdn.com/…/most-popular-msdn-technet-blogs-january-09.aspx

  Link 2.: Co to jest chmura? (link po lewej, w punkcie 1.) msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx

 12. DrKubus says:

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx – link – Co to jest chmura prowadzi do Twojego bloga -> blogs.technet.com/…/co-jest-chmura-cloud-computing.aspx

  Niezla stronka, ale na razie raczej jako zrodlo linkow

 13. Basia says:

  1. W tym linku -> msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx W sekcji "Jak zacząć?" Pod punktem 1 "Wprowadzenie" Jest odnośnik "Co to jest chmura", który przekierowuje na blog.

  2. W tym linku -> blogs.msdn.com/…/most-popular-msdn-technet-blogs-january-09.aspx Lista najpopularniejszych blogów Microsoft. Ewangelista.IT znajduje się na 85 miejscu.

 14. mnq says:

  Kontakt: channel9.msdn.com/…/masakra

  Strona główna MSDN -> Channel 9 (na dole) a w Channelu proszę bardzo: msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

 15. MT says:

  Co to jest Chmura:

  msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx

  Link z profilu do ewangelista.it:

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

 16. MT says:

  @Tomasz Wisniewski

  "chyba konkurs nie wyszedl ;)"

  Hehe, właśnie zauważyłem po dodaniu postu 🙂

 17. matekotu@gmail.com says:

  msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx (Co to jest Chmura?)

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx (klik w "Prowadzę firmowego bloga ewangelista.IT")

 18. Nr 1

  W sekcji Kontakt z DGP Polska w informacjach o Tobie jest link do bloga

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  Nr 2

  Na stronie msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx jest link do Twojego bloga przy pytaniu "Co to jest chmura?"

  blogs.technet.com/…/co-jest-chmura-cloud-computing.aspx

  Pozdrawiam.

  Paweł Pławiak.

 19. Michał rutkowski says:

  Pierwszy link, korzysta się z wyszukiwarki bing, wpisuje ewangelista it i od razu link wyskakuje

  Drugi link znajduje się w zakładce msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx , w której trzeba kliknąć w hiperłącze "co to jest chmura" znajduje się pod wprowadzeniem. Lewy górny róg.

 20. burzak says:

  Tak na szybko:

  1. Dział kontakt, Mariusz Kędziora, link do bloga

  2. Dział Windows Azure, link Co to jest chmura

  Był jeszcze dziwny link ukryty na głównej ale dosłownie przed chwilą zniknął:)

 21. porwiszek says:

  Hej

  1. Klikając kontakt na stronie głównej, wybierając twój profil 🙂 -> msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  2. Ze strony głównej trzeba przejść w obszar Windows Azure, na samej górze jest link do twojego posta na blogu "Co to jest chmura?". -> msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx

  Pozdrawiam

  Porwisz Grzegorz

  g.porwisz@gmail.com

 22. kakaruto@o2.pl says:

  Link 1

   Strona główna (msdn.microsoft.com/…/default.aspx) – Centra tematyczne – Aplikacja w chmurze – Windows Azure (msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx)

   Jak zacząć – Wprowadzenie – Co to jest chmura (blogs.technet.com/…/co-jest-chmura-cloud-computing.aspx)

  Link 2

   Strona główna (msdn.microsoft.com/…/default.aspx) – Centra tematyczne – Aplikacje w chmurze -> Windows Auzre (msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx)

   Co nowego – Windows Azure – pierwszy rzut oka (msdn.microsoft.com/…/ff398079)

   Społeczność (msdn.microsoft.com/…/aa497440.aspx)

   Blogi – Blogi pracowników Microsoft (blogs.technet.com/…/default.aspx)

 23. Kamil F. says:

  Pierwszy link jest na stronie opisującej Twoją osobę, na którą można trafić z linka "Kontakt z DPG Polska" ze strony głównej.

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  Drugi link, prowadzący tym razem do konkretnego wpisu na Twoim blogu znajduje się w centrum tematycznym Windows Azure i nosi nazwę "Co to jest chmura?".

  msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx

  Sama strona bardzo mi się spodobała głównie ze względu na dużą ilość przystępnych informacji i choć nie zajmuję się programowaniem, już zainteresowało mnie kilka tematów.

 24. Michał Gajda says:

  Witaj,

  Moje typy to:

  1) Strona z kontaktem do Ciebie – to było w miarę proste 🙂

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  2) Nie wiem czy to się kwalifikuje, gdyż to sam link do twojego artykułu na blogu "Co to jest chmura".

  msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx

  Pozdrawiam.

 25. mikolajczyk.d@gmail.com says:

  Pierwsza wzmianka o blogu pojawia się na stronie msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  Druga: link ze strony o Windows Azure (msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx – "Co to jest chmura?") prowadzi do Pana strony – blogs.technet.com/…/co-jest-chmura-cloud-computing.aspx.

 26. michalkruzel@no_spam_please@gmail.com says:

  Witam

  1)W zakładce Kontakt :

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  2)Link ze strony głownej msdn :

  channel9.msdn.com/…/polish

  –>

  channel9.msdn.com/…/masakra

  Co prawda nie ma wzmianki o blogu – ale link do bloga jest 🙂

  jako Web address:

  – w adresie jest msdn więc chyba się liczy 😉

  pozdrawiam

  P.S. Jeśli miało by się okazać, że szczęście się do mnie uśmiechnie to chętnie przygarnę coś o MS-SQL :), a jeśli nie, to chociaż jakiś voucherek na egzamin na otarcie łez 😉

 27. jedrzejm@gmail.com says:

  1. msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx link pod słowami: "bloga ewangelista.IT"

  2. msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx link w napisie: "Co to jest chmura?"

  W poprzednim rozwiązaniu nie napisałem maila:)

 28. lzieba says:

  1) Strona kontaktowa: msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  2) Top blogów: blogs.msdn.com/…/most-popular-msdn-technet-blogs-january-09.aspx

  Mam nadzieję, że o to chodziło… Czy na stronie kontaktowej nie masz przypadkiem błędu w adresie e-mail? 🙂

 29. blogs.msdn.com/…/most-popular-msdn-technet-blogs-january-09.aspx – na pozycji 84. w kategorii IT Pro jest link do Twojego Bloga.

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx – link pochodzi z zakładki Kontakt, następnie wystarczyło wybrać Twoje imię, no i mamy potem link do Bloga… 🙂

 30. Witam.

  Linki kierujące do Pana bloga znajdują się pod poniższymi adresami:

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  (jest tam link do strony głównej bloga)

  msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx

  (po kliknięciu na link "Co to jest chmura?" zostajemy odesłani na Pana blog, do posta pod tytułem "Co to jest chmura (Cloud Computing)?"

  Mam nadzieję, że właśnie o to chodziło 🙂

  Pozdrawiam,

  Błażej Matuszyk

 31. Serwus says:

  link pierwszy do bloga

  msdn.microsoft.com/…/cc545920.aspx

  Wprowadzenie – co to jest chmura

  msdn.microsoft.com/…/cc947856.aspx

 32. LukaSz says:

  Dziwne, wysłałem odpowiedz a nawet jej tu nie ma… 🙁

 33. slavc79 says:

  A ja wysłałem ale bez maila i co jeśli bym wygrał?

 34. netmajor says:

  no ja też wysłałem, ale jej nie widzę, szkoda mimo wszystko :/

 35. Serwus says:

  ja wyslałem też bez maila. Co w tym przypadku?

 36. Serwus says:

  ja wyslałem też bez maila. Co w tym przypadku? Mój login na wss.pl to serwus25.

 37. Mateusz says:

  Mojej odpowiedzi też nie ma a opisałem się jak szalony 😉

Comments are closed.

Skip to main content