MTS 2010: No to ruszyliśmy!


Teraz można już o tym mówić oficjalnie, bo oficjalnie wystartowała strona www tegorocznej konferencji Microsoft Technology Summit 2010.

Co za tym idzie - na 100% już wiadomo, że konferencja się odbędzie. I już 5 i 6 października będziecie mogli spotkać się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki aby przez dwa dni posłuchać sesji o technologiach Microsoft.

Nie zmieniły się założenia - konferencja dedykowana jest dla specjalistów IT, programistów oraz menadżerów IT. I wszystkich nas będzie tam zapewne ponownie około 3000 osób. Ciekawe czy w tym roku równie szybko skończą się miejsca na konferencje (w zeszłym roku mocno nas to zaskoczyło).

mts2010_wlepka-580x75-O

Merytoryka

Jak już wspominałem, w tym roku nie odpowiadam za merytorykę MTS 2010, więc wszelkie pytania o sesje, prelegentów, strefę ekspertów, laboratoria, itp. - to już nie do mnie.

Ale wiem też, że osoby odpowiedzialne w tym roku za tą działkę to naprawdę zawodowcy, a to gwarantuje, że merytoryka będzie stała na naprawdę wysokim poziomie. Jestem tego na 100% pewien.

Jak możecie już przeczytać na stronie konferencji - grupa prelegentów (których znamy już teraz) jest naprawdę interesująca. Ponownie na MTS pojawi się bardzo wysoko oceniony w zeszłym roku Mark Minasi. Nie zabraknie też Johna Craddocka, czy sympatycznych showmanów z Holandii (Tony & Daniel).

Po raz pierwszy w Polsce pojawi się też bardzo znany prelegent David Chappell. Mimo, że opowiada głównie o tematyce dla programistów i architektów - to bardzo Wam polecam jego sesje. Prowadzi je naprawdę świetnie i wciągająco - w swoim stylu jest podobny do Marka Minasi.

Poza sesjami z merytoryki będzie na pewno Strefa Ekspertów, będą też laboratoria. Na pewno więcej informacji pojawi się już wkrótce.

Społeczność na MTS 2010

Moim zdaniem drugim bardzo ważnym elementem konferencji MTS jest tzw. networking, czyli spotkania z ludźmi z branży. Zarówno tymi, którzy są naszymi znajomymi (i nie widzieliśmy ich czasem rok), tymi nieznajomymi którzy interesują się technologią i pogadamy przy kanapce o czymś ciekawym, jak i tymi którzy pojawią się na MTS jako wystawcy.

Nie zabraknie na MTS 2010 na pewno społeczności Microsoft - widać to już teraz na stronie, gdzie zobaczyć możecie m.in. informacje o CodeGuru.pl czy WSS.pl (oba portale są patronem medialnym konferencji), ale też o grupach użytkowników, które na pewno pojawią sie na MTS ze swoim stoiskiem, które w zeszłym roku cieszyło się bardzo dużą popularnością. Tu więcej szczegółów zdradzać nie będę (bo sam zbyt wielu ich w tym roku nie znam), ale wiem, że będzie się działo!

Nie zabraknie też oczywiście konkursu Speaker Idol, w którym będzie można spróbować swoich sił jako prelegent. W zeszłym roku było naprawdę świetnie. A w tym roku zeszłoroczny zwycięzca - Tomek Wiśniewski - będzie miał swoją sesję na MTS 2010. Więcej szczegółow o konkursie już w połowie czerwca.

Ja na MTS 2010

mts2010_wlepka-180x200-OPrelJak już wspominałem ostatnio będę miał przyjemność być prelegentem na MTS 2010 (co zresztą widać już na stronie konferencji, bo znalazłem się w gronie pierwszych 10 wybranych prelegentów).

W tym roku będę miał dużo więcej czasu na przygotowanie się do poprowadzenia sesji, więc mam nadzieję, że będą one dla Was ciekawe i już dziś zapraszam Was na nie 🙂

Moje sesje będą dwie i obie będą dotyczyły tematu chmury Microsoft (Cloud Computing). Bo ja cały czas wierzę (Microsoft zresztą też), że coraz więcej rozwiązań będzie albo przenosiło się do chmury, albo miało w niej swoje odpowiedniki.

W pierwszej sesji będę chciał pokazać Wam chmurę od podstaw ale w kontekście specjalistów IT - tego jak chmura wpłynie na Waszą pracę, co się zmieni w podejściu i w zakresie Waszych obowiązków. Co będziecie mogli robić z chmurą oraz co może się zdarzyć z Waszą pracą w przyszłości.

Druga sesja dotyczyć będzie bezpieczeństwa chmury. W końcu chmura to wyniesienie sporej ilości danych (czasem nawet wszystkich) poza naszą kontrolę, na nie nasze serwery, pod nie naszą opiekę. Opowiem o tym co Microsoft zrobił, robi i robić będzie aby dane te były jak najbardziej bezpieczne.

Więcej info

I oczywiście zachęcam do odwiedzania strony konferencji, bo tam będą się regularnie pojawiały ciekawe informacje. I oczywiście zachęcam do rejestracji już dziś, bo pierwsze 400 zarejestrowanych osób będzie miało preferencje przy tworzeniu harmonogramów!

Aktualna cena za 2 dni konferencji to 690 PLN brutto (do końca czerwca). Ale jeśli jesteście członkami jakiejś społeczności Microsoft (np. WSS czy CodeGuru) to szukajcie informacji, bo dla Was ceny są niższe!

I na koniec dla tych, którzy nie byli (lub dla tych, którzy byli i chcą przypomnieć sobie) a wahają się czy się wybrać - poniżej krótki filmik nakręcony w zeszłym roku przez Piotrka Pawlika pokazujący atmosferę konferencji.

Get Microsoft Silverlight

Comments (17)

 1. Amadeusz says:

  Tak, tak o offline. Myślałem, że jakieś specjalne "gratisy" będą dla nich (nas). 😀 Owszem mam konto na wss.pl, ale tak jak mówiłem, cena jest trochę wygórowana, choć nie kosmiczna, niemniej jak doliczę sobie dojazd+noclegi, to jak nic trzaśnie ponad 1k. 🙁

 2. @Amandi: To inaczej… Nawet gdyby była wprost zniżka dla społeczności offline – to i tak byłaby identyczna jak dla WSS/CG (tak było w zeszłym roku).

 3. @Pawel: To na pewno nie jest problem ze znalezieniem prelegentów, bo faktycznie tych SQLowych jest naprawdę dużo! Nie znam szczegółów (bo jak pisałem nie biorę udziału w przygotowaniach), ale myślę, że SQL na pewno będzie na sesjach pokazywany (pewnie + SQL Azure), a może po prostu nie będzie stricte ścieżki SQL. Ale gdybam 🙂

 4. @Dzinks: Tak, powinny się pojawić newsy na WSS i CG z kodami zniżkowymi.

  @Gienek: Nie mam pojęcia 🙂 Jak pisałem – w tym roku nie ja za to odpowiadam. Aczkolwiek swoje sugestie z zeszłego roku przekazałem komu trzeba.

  @Zygmunt: Co do domeny – to zgłosiłem propozycję kogoś z komentujących wcześniej, że może warto byłoby zrobić adres mts.microsoft.com albo mts.microsoft.pl i kolejne edycje robić przez mts.microsoft.pl/2010 – ale to pewnie najwcześniej za tok jeśli już. Inflacja… no niestety.

  @Tweedle: Co tym razem? Nie mam zielonego pojęcia 🙂 Ale na pewno "będzie pan zadowolony" 😉

 5. Amadeusz says:

  Mariusz, a czy będą jakieś specjalne zniżki dla społeczności, ale nie z wss.pl czy codeguru.pl? Bo przyznam, że cena mnie trochę powaliła… 😛

 6. @brejk: Nie bardzo chciałbym się wypowiadać w temacie w którym mało wiem. Myślę, że wkrótce sie okaże jak finalnie będzie wyglądała lista sesji i prelegentów.

  Co do Maćka – przekazywałem już te uwagi jakiś czas temu 🙂

 7. @Amandi: Hmm… Pytanie o jakie społeczności pytasz? Bo jeśli o nasze społeczności offline to jednak mimo wszystko większość osób posiada konta na WSS/CG. Chyba, że jeszcze o coś innego pytasz?

 8. Anonymous says:

  No w porównaniu z poprzednim rokiem (350) teraz 540 to faktycznie niezły wzrost (o 50%). Ciekawe czy to organizator chce zarobić czy PKiN takie ceny mu narzucił. Widzieliście w regulaminie standardową kwotę? 2290 to dopiero cena 🙂 Ale mimo tego że to kosztuje 540 to i tak się wybieram. Miejsce konferencji jak zwykle dobrze dobrane. Ciekawe co będzie tym razem? Były już plecaki, torby naramienne a teraz co?

 9. Mariusz, Azure to skrawek SQLa, na dodatek z punktu widzenia biznesu na razie najmniej interesujący. Może ścieżki SQL nie będzie, bo target jest mały (?). Co na to product manager SQL Servera w polskim oddziale MS? 🙂

 10. To ja mam jeszcze sugestię, skoro już rozmawiamy o MTS 🙂 Zaproście Maćka Pileckiego, żeby choć trochę prawdziwego SQLa było. Facet jest zapraszany przez TechEd NorAm (preconf), TechEd Europe, PASS Unite, a na MTS jakoś nie. Na tych zagranicznych konferencjach jest zazwyczaj w czubie najlepiej ocenianych prelegentów. Zresztą, jak bywał na MTS, też miał bardzo dobre ankiety. Myślę, że naprawdę warto, dla trzymania wysokiego metytorycznego poziomu konferencji.

 11. dzinks says:

  A czy już pojawiły się na stronach informacje o zniżkach dla wss.pl, abym nie szukał za wcześnie?

 12. Anonymous says:

  @Mariusz ja zawsze jestem zadowolony z "gratisów" które otrzymuję na konferencjach MS.

  @Paweł może chodzi o to że nie udało się zaprosić nikogo kto byłby w stanie prowadzić takie sesje?

 13. radziu sz. says:

  Identyfikator zgłoszenia: 68  🙂

  Dzięki za info… 🙂

 14. Gienek says:

  A kogo planujecie umieścić w strefie ekspertów?

 15. Przy okazji widzę, że MS obszedł "cwaniaka", który wykupił domeny mts2010… 2015 – wydał kasę na próżno – i dobrze.

  Teraz będzie jeden adres… szkoda tylko, że w tym roku taka hiperinflacja się zrobiła 🙁

 16. pawel says:

  Czemu nie ma ścieżki SQL? Czy w ten sposób MS nie przyznaje się, że SQL 2008 R2 to ot taki półprodukt, którego nie warto promować osobną kampanią marketingową?

 17. pawel says:

  @Marcin: Wolne żarty, społeczność SQLowa w Polsce działa prężnie. Polskich prelegentów zaprosić i też będzie fajnie.

Skip to main content