Rozwiązanie konkursu weekendowego


Wczoraj bladym świtem zrobiłem mały konkurs związany poniekąd z wirtualizacją.

Po pierwsze do wygrania było 5 voucherów (ze zniżką 100%) na egzaminy związane z wirtualizacją. Po drugie pytanie też poniekąd było związane z wirtualizacją.

Pytanie i odpowiedź

Moje pytanie było następujące:

 1. Jak się nazywa technologia, która pozwala/pozwoli na wirtualnych maszynach działających na Hyper-V, osobom podłączającym się zdalnie (RDP) do tych maszyn – korzystać z efektów Windows Aero, oglądać full-motion video, wykorzystać potencjał Silverlight czy uruchamiać aplikacje 3D.
 2. Jeśli jest to technologia w istniejącym już produkcie to jakim. Jeśli jeszcze nie istnieje, ale była zapowiedziana – to w jakim produkcie wystąpi.

Zastanowiło mnie ilu z Was czytało o nowościach, które dopiero pojawią się w naszych produktach 🙂

Bo technologia o którą pytałem nazywa się RemoteFX i będzie dopiero dostępna w Service Pack 1 do Windows Server 2008 R2.

I to właśnie była poprawna odpowiedź.

Zwycięzcy

Zgodnie z zapowiedzią nagrody otrzymują osoby, które poprawnie odpowiedziały jako 1, 3, 6, 12 i przedostatnia osoba.

Pamiętajcie, że licząc tą kolejność brałem pod uwagę tylko poprawne odpowiedzi (błędne zupełnie odrzuciłem). I co równie ważne (a co mi trochę problemów zrobiło), to czas, który na blogu w komentarzach jest podawany jako czas cofnięty w stosunku do naszego o 9 godzin.

Ale przechodząc do meritum – zwycięzcami tym razem zostali:

 • asen (jako 1)
 • gd (jako 3)
 • Kamil Skalski (jako 6)
 • wchrabaszcz (jako 12)
 • Zygmunt (jako przedostatni)

Gratuluję Wam wygranej i prośba o odezwanie się mailem (mariusz.kedziora@microsoft.com) gdzie dostaniecie ode mnie numer takiego vouchera.

Przypomnę tylko, że ważny jest on do 30 czerwca 2010 roku.

Kolejne konkursy

Zapewne na tyle na ile mnie znacie – to wiecie, że nie jest to ostatni konkurs u mnie.

Najbliższy będzie z nagrodą w postaci książki o Windows 7, a konkretnie 1800 stron Resource Kita, czyli chyba najbardziej dogłębnej informacji o tym systemie.

Jeśli korzystacie z Blip.pl to proponuję Wam dodać sobie mnie do obserwowanych. Bo tam często informuję dużo szybciej o tym, że jakiś konkurs będzie.

Jeśli konta tam nie macie i nie chcecie zakładać to proponuję obserwować gadżet Blipa na moim blogu (w kolumnie po prawej), gdzie pojawiają się informacje zaciągane z mojego profilu.

W jednym z komentarzy do poprzedniego konkursu pojawił się głos od Jakuba:

To, że nagrody są według kolejności składania odpowiedzi, zamienia konkurs w totolotek i powoduje, że nawet mi się nie chce pisać odpowiedzi. Dzięki :/

I w tym przypadku ja również jestem bardzo otwarty na propozycje – jak zrobić konkurs, żeby był on najuczciwszy i najwygodniejszy dla Was. Czekam na Wasze propozycje!

Comments (10)
 1. No tak – wszystkie pięknie i ładnie poza jednym słowem "LOSOWANIE".

  Niestety zgodnie z polskim prawem gry losowe można organizować tylko po uzyskaniu odpowiedniej zgody od Ministerstwa.

  A wszędzie gdzie w grę wchodzi losowanie to zaczyna to właśnie podpadać pod tą ustawę. A jakby nie było – karteczki czy SQL to właśnie jest losowanie 🙁

  Dlatego ja od pewnego czasu robię takie konkursy, gdzie wygrywa z góry określona odpowiedź. Wtedy nie jest to losowanie.

  Nie chcę też robić tego,  że wygrywają 3 pierwsze osoby, bo wtedy szans nie mają Ci co do netu siadają raz dziennie przy wieczornej herbacie 🙂

  Ale jeśli jeszcze macie jakieś propozycje – to ja z wielką chęcią posłucham 🙂

 2. @Paweł Kiraga: Ale ja dokładnie tak zrobiłem 🙂 Ogłaszając konkurs napisałem, że wygra 1, 3, 6 i 12 oraz przedostatnia osoba która poprawnie odpowie na pytanie 🙂

 3. @Gienek: Zaintrygowałeś mnie… Po weekendzie sam zerknę do ustawy i dopytam u nas w firmie czy faktycznie o tą ustawę chodziło przy okazji robienia konkursów i losowania zwycięzców.

  Ale bardzo dziękuję za info!!

 4. Anonymous says:

  @masakra: Parę minut i wypadłem z puli … szkoda. Może w następnym konkursie się uda. Co do formy konkursu nie mam zastrzeżeń – to Twój wybór i IMO interesujący (przedostatnia osoba też wygrywa). Forma pytań zmusiła mnie do przeszukania pamięci i materiałów – zwróciłem uwagę na coś co przemknęło mi w jakiejś wiadomości przed oczyma bez refleksji, a okazało się całkiem interesujące. Nie mam poczucia straconego czasu. Interesująca nagroda (voucher 100%) zmotywował mnie pomimo ryzyka nie załapania się w "ruletce". Jak już powiedziałem: dla mnie ok. Czekam na następne.  

 5. Refresh2 says:

  Losowanie sposrod nadeslanych odpowiedzi – mozna nawet pozapisywac nicki uczestnikow na malych karteczkach, poskladac, pomieszac i wybrac odpowiednia ilosc z nich. A dla wiekszej zabawy samo losowanie mozna nawet i nagrac aparatem czy komorka i wrzucic na youtuba potem 😀

 6. KoprowskiT says:

  eee tam. karteczki, długopis, składanie, mieszanie i wybieranie – ileż z tym roboty, a i papieru szkoda. A przecież wystarczy najprostszy nawet SQL Sever Management Studio i jedno krótkie zapytanie 🙂

  Gratulacja dla zwyciężców oczywiście…

 7. Mateusz says:

  Tez uważam że losowanie jest w porządku. POmysł z nagrywaniem losowania – ciekawy. Ale sądzę że bez tego też się obejdzie. Chyba znaczna większość czytelników Ci ufa 🙂

 8. Gienek says:

  @masakra:

  Jeżeli chodzi Ci o ustawę z dnia 29 lipca 1992 o grach i zakładach wzajemnych, mówi ona, że pozwolenia na losowania są wymagane wtedy, gdy udział w loterii wiążę się z ponoszeniem kosztów.

 9. Mateusz says:

  @masakra: Wydaje mi się ze Gienek ma racje. Ludzie z Twojej firmy powinni to potwierdzic, bo sam nie raz widzialem jak MS losowal na eventach różne nagrody na podstawie np. wypełnionych ankiet  (sam tak wygrałem "śliczną" różowa myszkę Microsoftu 😉 )

 10. Paweł Kiraga says:

  Możesz robić losowanie nie losując. Jak? Ogłaszając konkurs podajesz wylosowane wcześniej przez siebie numerki zgłoszeń, które łapią się na nagrody. Nkt z czytelników, MF czy US nie otrzymują informacji o losowaniu, bo numerki mogłeś wymyśleć, tak o. Nie było losowania zwycięzców (bo przed konkursem było wiadomo, kto wygra), nie ma problemu, zabawa nosi znamiona konkursu.

  Wszyscy są zadowloneni? 🙂

Comments are closed.

Skip to main content