Warszawscy specjaliści IT świętują 4 maja


Muszę Wam powiedzieć, że od kiedy poznałem dwóch sympatycznych ludzi, którzy stwierdzili, że chcą się zaangażować i przekazywać wiedzę o technologiach Microsoft ludziom w Warszawie – to od zawsze bardzo mocno im kibicuję.

Mowa tutaj o Łukaszu Foksie i Pawle Pławiaku. Obaj to nasi MVP (Microsoft Most Valuable Professional), którzy w pełni zasłużyli na ten tytuł!

Grupa WGUiSW

Już prawie 2 lata temu podjęli decyzję i zaczęli organizować spotkania Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows (w skrócie WGUiSW).

Takiej systematyczności i wytrwałości naprawdę dawno nie widziałem. Chłopaki od 2 lat regularnie raz na miesiąc organizują spotkania w siedzibie Microsoft w Warszawie.

Na ich spotkania oczywiście każdy ma wstęp bezpłatnie i jest to jedna z kilku grup, która przyciąga całkiem sporą grupę osób regularnie.

Okazja do świętowania

Post mój jest z tej okazji, że już 4 maja będzie okazja świętować razem z nimi. Wtedy to odbędzie się 21 spotkanie, które jednocześnie będzie spotkaniem po 2 latach od założenia grupy.

image

Paweł z Łukaszem bardzo serdecznie zapraszają i zapowiadają kilka dodatkowych atrakcji (poza wiedzą techniczną, bo sesja techniczna też oczywiście będzie – prowadzona przez Tomka Onyszko).

Ja nawet miałem okazję się przyczynić do co najmniej dwóch atrakcji, ale na razie niech to zostanie tajemnicą o co chodzi 🙂

Z ciekawostek

Nie wiem czy wiecie, ale grupa WGUiSW jest jedną z niewielu, która od jakiegoś czasu nagrania ze swoich sesji publikuje na portalu TechNet Edge (gdzie można je oglądać online lub pobrać na dysk).

Jest też jedną z kilku grup, która regularnie transmituje swoje spotkania przez Live Meeting dzięki czemu osoby z całej Polski mogą wziąć wirtualny udział w tych spotkaniach.

Chyba jedyna grupa w Polsce wymyśliła sobie, aby przyzwyczajać osoby tylko uczestniczące w spotkaniu (a które jeszcze nie były prelegentami) do sceny, mikrofonu i publiczności. Od jakiegoś czasu każde kolejne spotkanie prowadzi jedna z osób z grupy – robi wprowadzenie, zapowiada kolejne sesje. Moim zdaniem super pomysł i inicjatywa!

Ja osobiście miałem przyjemność poprowadzić trzy sesje na spotkaniu grupy:

 • 3 spotkanie: Klaster? Jakie to proste!
 • 12 spotkanie: Skąd to R2 w Windows Server 2008 R2Użyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)?
 • 17 spotkanie: Serwer w chmurach

Jestem pewien, że to nie koniec pomysłów chłopaków. Bo za każdym razem jak z nimi rozmawiam to ciągle produkują jakieś pomysły. A kalendarz sesji mają zaplanowany zazwyczaj sporo w przód.

Ja BARDZO serdecznie dołączam się do zaproszenia chłopaków na sesje jubileuszową.

Comments (4)

 1. @DotNetFan: Ja nie mam żadnych problemów, żeby wspierać inne grupy 🙂

  Mocno wspierałem i będę wspierał WGUiSW, bo u nich widać wielkie chęci. Zarówno do zrobienia czegoś samemu jak i zapytania o konkretne rzeczy w jakich mogę pomóc.

  Jesli pojawią się takie rzeczy z innych grup – to ja z chęcią pomogę 🙂 Choć dodam też, że mamy w MS Polska osobę dedykowaną do wsparcia grup offline.

 2. DotNetFan says:

  Żal, że nie ma w Microsoft Polska osoby, która tak dobrze, jak Ty wspierasz grupę WGUiSW, wspierałaby grupy .NET. W Warszawie grupa .NET, jedna z najstarszych takich grup w kraju, w zasadzie przestała istnieć… 🙁

 3. Łukasz Foks says:

  Cześć Mariusz,

  Dziękujemy za dobre słowo.

  Do zobaczenia 4 maja! 🙂

 4. mgrzeg says:

  @DotNetFan: wg.net rzeczywiscie przysiadlo, co czesciowo opisalem pod wpisem Anoraka.

  Nie ukrywam, ze mi rowniez to doskwiera i chetnie bym widzial znowuz silna grupe dev w wawie.

Skip to main content