Darmowa wiedza z Windows 7!


Dziś na portalu WSS.pl ruszył darmowy cykl wirtualnych szkoleń, które mają przygotować Was do egzaminu z Windows 7 (70-680). Spotkań takich będzie 8 i odbywać się będą wieczorem w każdą środę.

Na portalu WSS.pl powstała specjalna strona z informacjami o kolejnych spotkaniach.

Dziś była sesja podwójna, bo najpierw wprowadzenie dotyczące ogólnie certyfikatów, egzaminów, itp. A już później same konkrety dotyczące Windows 7.

Prelegent – aż miło słuchać

Cały cykl spotkań jest prowadzony przez Pawła Pławiaka (naszego MVP), którego ja osobiście bardzo lubię słuchać na sesjach.

Paweł ma świetne przygotowanie do prowadzenia sesji, bo po pierwsze jest trenerem Microsoft od wielu lat i poprowadził już pewnie niezliczoną liczbę szkoleń. Po drugie jest również wykładowcą akademickim, którego słyszałem że studenci sobie bardzo chwalą – właśnie za prowadzenie zajęć.

I muszę Wam powiedzieć, że i tym razem Paweł nie zawiódł. Słuchało się jednej i drugiej sesji bardzo przyjemnie, a sposób prowadzenia bardzo mi odpowiada. I jeśli tylko czas pozwoli to na pewno będę na kolejnych sesjach Pawła.

Co na szkoleniu?

Paweł w bardzo klarowny sposób wyjaśniał dziś meandry instalacji, aktualizacji i migracji do Windows 7. Ja póki co z Windows 7 mam tylko do czynienia jako użytkownik, więc dziś dowiedział się całkiem sporo ciekawych rzeczy.

To z czym Paweł moim zdaniem miał rewelacyjny pomysł – to przygotowanie zestawu 25 pytań, które obejmowały omówiony przez niego zakres tematyczny.

image

I pytania te przygotował tak, że wszyscy uczestniczy dzisiejszego spotkania (a było ich około 140 osób) mogli brać udział w quizie prawie jak w Milionerach.

image

Paweł po każdym pytaniu omawiał odpowiedzi i mówił które są dobre i dlaczego oraz dlaczego te błędne są złymi odpowiedziami. Naprawdę super sprawa, bo praktycznie podczas jednej sesji można było posłuchać o jakimś temacie, a później go bardzo dobrze utrwalić.

Co dalej?

Przed nami kolejne sesje, które jeśli tylko będą tak dobre jak ta dzisiejsza, to mają szansę bardzo dobrze przygotować Was do egzaminu.

Zresztą jak było widać dziś po odpowiedziach na te 25 pytań – to większość osób ma już bardzo dobre zadatki na zdanie tego egzaminu.

Zachęcam więc do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach z tego cyklu. I tak jak pisałem – więcej info znajdziecie na WSS.pl.

Comments (3)
 1. Tak – będą dostępne nagrania. Przy czym wczoraj mieliśmy pewne problemy techniczne. Sesja pierwsza (wprowadzająca do certyfikatów) nagrała się na pewno i lada moment pojawi się udostęniona (na WSS / TechNet Edge).

  Z drugą sesją mamy pewien problem, ale staramy się to rozwiązać dookoła. Jesli uda się odzyskać nagranie to również pojawi się na WSS.pl

  Co do VirtualStudy to chyba muszę przy okazji napisać dwa słowa na ten temat wkrótce…

 2. Mario says:

  Czy beda te webcasty pozniej dostepne do "odsluchania", np na

  irtualstudy ?

 3. marcin says:

  Mario. to są dwa oddzielne projekty. Wss i virtualstudy korzystaja ledynie z live meating. Nie wymieniają się strimingiem i podejrzewam że jak już będzie to dostępne to na portalu wss.pl

Comments are closed.

Skip to main content