3 dni wolnego od Microsoft na dobre cele


W dzisiejszym wpisie Jacek Murawski (nasz General Manager) przypomniał mi o ważnej rzeczy, którą i ja chciałem napisać.

Otóż od jakiegoś czasu pracownicy Microsoft w Polsce dostają od naszego pracodawcy dodatkowe 3 dni urlopu (w pełni płatnego) na działania, które chcą poświęcić w celach wolontariackich.

Bardzo dobrze całą ideę opisał Jacek właśnie – napisał dlaczego duże firmy są skłonne w ten sposób wydać dodatkowe pieniądze (a nie przekazując po prostu jakiś określony datek dla potrzebujących).

I dlaczego również pracownicy tak chętnie się w takie akcje angażują (w Polsce w ostatnim roku aż 140 osób z Microsoft w ten sposób zrobiło coś dla innych).

Moje zaangażowanie

I tu wprost muszę przyznać, że jeszcze nie znalazłem się w gronie tych 140 osób 🙁 Ale znajdę się na pewno i nawet ku temu poczyniłem już pewne kroki.

Microsoft pomaga różnym organizacjom/fundacjom non-profit. I chętnie dołącza do tej listy kolejne.

A w związku z tym, że od 2 lat mój syn jest pod opieką jednej z takiej fundacji, to jakiś czas temu poprosiłem dziewczyny opiekujące się tym programem u nas o dodanie stowarzyszenia Tęcza do tej listy.

Kilkanaście dni temu dowiedziałem się, że wszelkie formalności zostały dopełnione, wiec pewnie niedługo z wielką chęcią pomogę dzieciakom ze stowarzyszenia jeśli będą jakieś potrzeby z ich strony.

Wasze zaangażowanie

Wy również możecie się zaangażować, bo nadchodzi ten czas w roku kiedy 1% Waszego podatku możecie przekazać organizacjom tego typu.

Wielkim plusem od 2 lat jest to, że przekazanie tego 1% to tylko wypełnienie 3 dodatkowych pól w Waszym rozliczeniu podatkowym (PIT). Całą resztę załatwia za Was Urząd Skarbowy.

Poniżej kawałek mojego PITa na ten rok 🙂

image

Ja zachęcam do przekazania Waszego 1% właśnie dla Stowarzyszenia Tęcza. Dane potrzebne do tego podaję poniżej:

  • Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzacych "Tęcza"
  • KRS: 0000095698

Poszukajcie więc odpowiedniej sekcji w Waszym rozliczeniu PIT i skorzystajcie z tego. Nic Was to nie kosztuje, a możecie naprawdę pomóc!

Comments (2)
  1. Jacek-01 says:

    Może uda Ci sie poświęcic część z tych 3 dni dla osieroconego rodzeństwa p.Waś z Grodka k.Hrubieszowa. Może uda Ci się przekazać w imieniu MS ( i nie tylko) licencje albo i  sprzet komputerowy.  Zresztą co Ci bede podpowiadał … 😉

  2. Rafal says:

    Dobry pomysł z urlopem na cele wolontariatu. Wysłałem do naszego HR zapytanie o podobną incjatywę. Zobaczymy jaki będzie odzew.

Comments are closed.

Skip to main content