Kilka zmian na blogu


Tak sobie pomyślałem, że może dziś przetestuję coś o czym pisałem wczoraj, a co jest wbudowane w Internet Explorer 8.

Chodzi o Developer Tools, które możecie zobaczyć w dowolnej chwili wciskając klawisz F12 (będą oczywiście w IE8).

Poprawianie błedów

Od długiego czasu nie mogłem się zabrać za poprawienie paru błędów na blogu, które pod IE8 (bez trybu kompatybilności) i Firefoxem psuły wygląd bloga. Generalnie dawno nie bawiłem się CSSami i średnio mogłem sobie poradzić z tym problemem.

A tu z Developer Tools po kilku minutach zabawy rozwiązałem kilka problemów:

 • napis w nagłówku strony już nie nachodzi na moje zdjęcie
 • nagłówki dla wyszukiwarki i ostatnich postów już nie mają brzydkiej, białej kreski
 • poprawiony jest element menu z RSSami
 • wyszukiwarka wreszcie działa i nie ma cały czas napisu “Loading”

To wszystko spowodowane było błędami w stylach CSS (i trochę w JavaScript). A dzięki właśnie wbudowanym Developer Tools udało się to poprawić praktycznie bezboleśnie i szybko.

Drobne zmiany

Obserwując przez ostatni rok to co się działo w komentarzach i widząc na szczęście coraz mniejszy odsetek spamu – postanowiłem od dziś odblokować możliwość komentowania postów na moim blogu bez konieczności ich moderacji przeze mnie.

Ze mnie zrzuci to trochę roboty i patrzenia czy coś się nie pojawiło nowego. A Wy będziecie od razu widzieli swoje komentarze. Mam nadzieję, że boty nie zauważą tego za szybko i nie zasypią nas tu śmieciami.

Bo tak naprawdę moderacja była tylko z tego powodu. Czasem ludzie pytali czy się boję krytyki i to może dlatego. Zdecydowanie nie – przepuszczałem wszystkie komentarze napisane przez ludzi.

Comments (6)

 1. Tja… zdjęcie jest kolejną rzeczą na mojej liście "do poprawy". Tu muszę faktycznie przysiąść do tego, bo to zdjęcie wyciąłem w Paint.NET

 2. misiek440 says:

  aby blog wygląddał bardziej profesjonalnie to należało by jeszcze zdjęcie obrobić (ładniej wyciąć wkleić lub zamaskować wychodzące piksele) bo tak to wygląda na amatorszczyznę i będzie OK

 3. Komodo says:

  Proponuję jeszcze popracować nad jakością tego zdjęcia w lewym górnym rogu 😉 "Wytarganie" go z innego zdjęcia i wklejenie na baner nie wygląda za dobrze.

 4. Tomek Wisniewski says:

  Hehe, IE8 moze i ok, ale Opera dalej pokazuje niedociagniecia, ktorych pisales 😀

 5. misiek440 says:

  Paint.Net bardzo dobry program i ma spore możliwości na pewno da się na nim to poprawić, wiem bo używam mono paint a to prawie to samo

 6. ciastek says:

  Jak na moje oko, to pod Firefoksem dalej wygląd bloga jest spsuty: http://wstaw.org/p/8ab6/

  Firefox 3.5.5 na Ubuntu 9.10

Skip to main content