Rozwiązanie małego konkursu


Nadszedł wreszcie czas na rozwiązanie mojego małego konkursu. Jego rozwiązanie trochę się przeciągnęło, ale jak zwykle okazało się, że jest ileś rzeczy, które muszę zrobić “na wczoraj”. A dodatkowo miałem pewną przymusową przerwę związaną z wizytą w szpitalu.

Ale wracając do tematu - bardzo mnie cieszy, że tak dużo osób wzięło udział w mojej zabawie. Nadeszło prawie 30 odpowiedzi z czego 11 było w pełni poprawnych a dodatkowe 12 niestety złapało się w pułapkę pytania czwartego (o tym dalej).

Pytania i prawidłowe odpowiedzi

Pytania jakie zadałem (i prawidłowe odpowiedzi) to:

 1. Czy Windows Server Foundation może być kontrolerem domeny?
  Windows Server Foundation jak najbardziej może być kontrolerem domeny. Może być również serwerem członkowskim w domenie.
 2. Jak aktualnie nazywa się strefa Ask-The-Expert na TechEd?
  Nazwa została zmieniona na Technical Learning Center (TLC).
 3. Ile kilometrów kabli położono na TechEd 2009?
  Według tego co usłyszałem i widziałem w jednej z prezentacji było to 21km kabli.
 4. Wymień jedną nową funkcję Exchange 2010 i dopisz co mi się podoba z nim związanego.
  Tu było pytanie z którym chyba mieliście trochę problemów 🙂 Bo odpowiedź powinna być podwójna. Mieliście podać jedną nową funkcję Exchange 2010 ORAZ funkcję, która mi się najbardziej podoba, czyli Outlook Web App.

Finaliści

Zmoderowałem już komentarze i Wasze odpowiedzi pojawiły się pod odpowiednim postem.

Tak jak pisałem niestety najwięcej problemów było z pytaniem (4). Pewnie przez to, że w pytaniu trzeba było podać dwie odpowiedzi: jedną nową funkcję Exchange 2010 ORAZ taką która mi się podoba. Niestety jeśli ktoś nie podał jej w ten sposób to musiałem odrzucić tą odpowiedź.

Osobami, które więc poprawnie odpowiedziały na pytania są (w kolejności zgłoszeń):

 1. Paweł Pławiak
 2. ciastek
 3. poek
 4. Amandi
 5. Arthuroz
 6. Wojtek T.
 7. Dawid Morzyński
 8. Slashdub
 9. Luke999
 10. Zygmunt
 11. Wojtek Lesicki (tu już po czasie było)

Dodatkowo osoby, które wszystkie inne pytania miały OK, ale “wyłożyły się” na pytaniu 4, czyli podały tylko pewną nową funkcję z Exchange 2010 ale nie podały tego co mi się podoba to:

 • norbert
 • Piotr Bubacz
 • Chce Wygrac
 • pietrek32
 • Adam
 • Mateusz
 • Adi
 • Dominika
 • Grzegorz
 • Jakub
 • Rafał
 • lzieba

Nagrody

Zgodnie z tym co mówiłem nagrody główne mam dla pierwszych 3 poprawnych odpowiedzi oraz odpowiedzi 10 i 25. Tej 25 jak widać niestety nie było – więc nagród głównych będzie 4.

Czyli zwycięzcami są:

 • Paweł Pławiak
 • ciastek
 • poek
 • Zygmunt

Dostaną oni ode mnie gadżet przywieziony z TechEdu lub gadżet/książkę Microsoft lub poniższą nagrodę pocieszenia (do wyboru).

I właśnie postanowiłem, że nagrody pocieszenia dostaną wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania, ale mieli problem z 4 pytaniem (czyli 12 osób wymienionych wyżej) + osoby które poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania, ale nie miały szczęścia na załapanie się na główne nagrody (czyli 7 osób powyżej).

Razem będzie 19 nagród pocieszenia, a będzie nimi kod dostępowy do e-Learningu Collection 6425: Configuring Windows Server 2008 Active Directory Domain Services, czyli ponad 20h szkoleń z Active Directory.

Wszyscy, którzy więc wygrali proszeni są o kontakt mailowy ze mną. Jeśli możecie to napiszcie w temacie “Konkurs na blogu”. Zastrzegam sobie tylko możliwość pewnego przesunięcia w czasie z odpowiedziami (w tym wysyłką nagród).

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udział. No i jak zawsze mówię, że to nie ostatni konkurs na blogu 🙂

Comments (8)
 1. @Adam: Może to "mailto:" Ci się wkleiło do samego maila? Mail prawidłowy to oczywiście mariusz.kedziora@microsoft.com

 2. @Adam: Jest to możliwe – napisz mi tylko maila i Tomek też niech się odezwie.

 3. Maciek says:

  Gratulacje dla zwycięzców 😀 Szkoda, że tak późno zauwazyłem konkurs 😉 Może następnym razem powalcze 😀

 4. Amadeusz says:

  Jak zwykle tuż poza podium… 😀 No cóż, może następnym razem i naturalnie gratuluję zwycięzcom! Niemniej bardzo dziękuję za nagrodę pocieszenia. Na pewno skorzystam i to z przyjemnością, bo temat zaiste ciekawy i przydatny.

  P.s. I czekam oczywiście na następny konkurs. Mam nadzieję, że już niedługo. 🙂  

 5. Slashdub says:

  Ja troche dalej na liscie ale i tak dobrze, kurs bardzo mi sie przyda i juz teraz dziekuje Mariusz za niego 🙂

 6. Tomasz Rzepkowski says:

  Mi pozostaje tylko być złym na siebie że na szybko przeczytałem o Windows Foundation i nie dopatrzyłem że może być on kontrolerem domeny. Szkoda, bo dostęp do darmowego szkolenia bardzo by się przydał 🙁

 7. adam says:

  Nawiązując do komentarza @Tomasz Rzepkowski. Bardzo chętnie odstąpiłbym dostęp do szkolenia, który wygrałem. Myślałem bardziej o nagrodach rzeczowych, a na pewno nie o 20h słuchania w ENG. Jeśli jest to do zrealizowania po stronie Mariusza, to byłbym chętny odstąpić wejściówkę.

 8. adam says:

  @Mariusz: Masz problemy z pocztą? Otrzymałem komunikat: "nieprawidłowy adresat mailto:mariusz.kedziora@microsoft.com ")

Comments are closed.

Skip to main content