IT Challenge – jesteście wielcy!


Pisałem w poniedziałek, że ruszyła pierwsza runda Imagine Cup w kategorii IT Challenge i namawiałem do wzięcia w niej udziału.

I jakże przyjemnie było dostać wczoraj maila od Basi Sokólskiej (która odpowiedzialna jest w tym roku za finały krajowe Imagine Cup) z informacją o wynikach.

image Wyniki są już dostępne, a to co możemy z nich się dowiedzieć to m.in. to, że na pierwszym miejscu jest Polak – ktoś o nicku “burzaq”.

Ale to nie wszystko, bo pierwszą dziesiątkę również opanowali Polacy – jest ich/nas tam aż sześciu. I wygląda na to, że nie ma na razie lepszego kraju niż my!

Osoby z pierwszej dziesiątki to: burzaq, lzieba, BlaSOFT, jbrodecki, picku, Proboszcz.

Jeśli ktoś z Was (6 osób wymienionych powyżej) czyta mojego bloga to proponuję wysłać mi maila z tą informacją, a coś małego i drobnego postaram się dla Was znaleźć i wysłać w przyszłym tygodniu – jako podziękowanie za podtrzymywanie wiary w polskie IT.

To co – teraz już czekamy na 2 rundę (16 grudnia)?

PS. Na liście znalazłem też kilka znajomo brzmiących nicków, ale chyba osoby te nie są już studentami. Więc tylko przypomnę, że Imagine Cup to konkurs dla studentów 🙂

Przypominajka

Kategoria IT Challenge, czyli Technologie informatyczne (TI) skupia się na procesie tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów informatycznych, które są wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.

Aby wziąć udział w tej kategorii i przejść do 2 etapu należy być studentem, wypełnić quiz (wybrać jeden z trzech dostępnych terminów) i uzyskać w nim 50% poprawnych odpowiedzi.

Na quiz składać się będą pytania, które sprawdzą wiedzę na temat: Windows 2008 R2, Hyper-V Virtualization, Exchange 2007/2010, SharePoint 2007, Windows 7, System Center Operations Manager 2007, System Center Configuration Manager 2007, ISA 2006, SQL 2008, Office 2007, Office Communication Server 2007 i Windows Mobile.

Kolejne rundy odbędą się w dniach:

 • Runda #2 - 16 grudnia 2009,
 • Runda #3 - 7 stycznia 2010,
 • Runda #4 - 30 stycznia 2010.

Witryna Imagine Cup

Comments (4)
 1. No właśnie… konkurs fajny 🙂 Nawet zacząłem wypełniać odpowiedzi i przerwałem w memencie kiedy przypomniałem sobie, że już nie jestem studentem hehe 😉

  Zapisywałem się do IT Challenge jeszcze jak nim byłem z przypomnieniem w Outlooku o Quizach, a w między czasie szczęścliwie się obroniłem 🙂 Ehhh… chyba czas zacząć studia kolejne 😛

 2. Konkurs fajny, co prawda miałem pewne wyrzuty czy startować, ale pewnie takich studentów jest więcej, więc zawsze można się sprawdzić.

  Dziekuję za gratulacje, dla niewtajemniczonych, nadal jestem studentem… i wydaje mi się godnie reprezentowałem PŁ 🙂

  Gratki dla pozostałych uczestników.

 3. Krzysztof Burzmiński says:

  Również gratuluje wszystkim, mail z info poszedł 😉 A w sumie to trafiłem tu przypadkiem 😀

 4. picku says:

  Konkurs jest otwarty dla wszystkich, którzy między styczniem a majem będą chociaż przez chwilę studentami (można się obronić w marcu i to nie przeszkadza w starcie). Dzięki temu startuję w pełni "elligible" drugi raz a jeszcze raz będę mógł za rok. W zeszłym roku 3 wynik w PL, teraz…liczę na wyżej 😀

Comments are closed.

Skip to main content