Kilka słów na weekend


Lada moment wychodzę z pracy i zbieram się na weekend, ale kilka drobnych rzeczy mi się zebrało o których chciałem napisać, a ciągle nie było czasu.

Prelegent na WCL

W tym roku zapewne nie zobaczycie mnie na zbyt wielu konferencjach jako prelegenta (bo już jakiś czas temu moje stanowisko uległo pewnej zmianie). Dlatego tym bardziej warto wybrać się na moją sesję do… Krakowa.

19 listopada w moim ukochanym mieście odbywać się będzie Windows Community Launch, czyli impreza zorganizowana przez społeczność z okazji premiery Windows 7.

Będę miał tam sesję pt. "Skąd to R2 w Windows Server 2008 R2?" gdzie opowiem trochę o najnowszym Windows Server.

Oczywiście poza moją sesją będą tam inne równie świetne sesje – więc tym bardziej zachęcam, zwłaszcza, że udział w konferencji jest DARMOWY. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie się zarejestrować. Bardzo podobny program będzie miał WCL w Warszawie tyle, że odbędzie się 2 dni wcześniej (17 listopada).

Blog naszego GMa

Pisałem o starcie bloga naszego szefa (GM = General Manager) w Polsce, czyli Jacka Murawskiego.

image Niemniej jednak muszę wspomnieć o tym ponownie, bo jestem pod wrażeniem tego bloga. I może nawet nie tyle samego bloga co tego jak często Jacek tam pisze i jak bierze udział w dyskusji (np. w komentarzach).

Szczerze mówiąc to myślałem, że owszem Jacek będzie pisał, ale nie tak często. W końcu to jest szef Microsoft w Polsce, aż się zastanawiam gdzie on znajduje na to czas. Ale tym bardziej się cieszę i tym bardziej polecam czytanie (i subskrypcję RSS).

MTS 2009: Webcasty i oceny sesji

Pozwolę sobie zdradzić, że widziałem już nagrane wszystkie webasty z MTS 2009 i wczoraj przekazałem je do publikacji.

Mam nadzieję więc, że lada moment i Wy będziecie mieli do nich dostęp, bo to faktycznie bardzo duża dawka wiedzy. Tym razem udało się zgrać 100% sesji.

Mamy też już finalne wyniki Waszych ocen sesji. Powiem, że jest o 0,01 lepiej niż w zeszłym roku 🙂

Z tego co wiem nie jest planowana publikacja wyników sesji, ale mogę uchylić rąbka tajemnicy, że prelegenci zagraniczni chyba Was zachwycili w tym roku. Chociaż mamy też wielu polskich rodzynków (Tomek Onyszko, Bartek Pampuch, Paweł Pławiak, Grzesiek Tworek czy Sebastian Wilczewski).

Generalnie Wasze oceny są bardzo pozytywne, ale na szersze podsumowanie przyjdzie jeszcze czas.

A znowu zdradzając małą niespodziankę – już wkrótce zobaczycie bardzo miłe wspomnienia z MTS 2009 w multimedialnej postaci. Więc “stay tuned” jak to mówią.

TechEd 2009: Berlin

Potwierdziłem już na 100%, że jadę na tegoroczną konferencję TechEd 2009.

Jeśli i Wy chcecie pojechać to jest ostatnia szansa na zapisanie się, bo zostały ostatnie miejsca. Przypomnę, że uczestnicy sporo dostaną w ich materiałach m.in. Windows 7 Ultimate czy subskrypcję TechNet. Że nie wspomnę o ogromnej dawce wiedzy z bardzo dużej ilości sesji – naprawdę warto.

Wiem, że będzie tam kilka osób z Polski, ale jakby jeszcze ktoś jechał – to proponuję dopisać się do listy na WSS.pl. Może uda się wtedy spotkać w większym polskim gronie na miejscu.

Chyba czas na mały konkurs

Tak sobie ostatnio myślałem, że dawno nie oddałem czegoś ciekawego moim czytelnikom (za ich wierność). A trochę rzeczy czeka w szafie dla Was 🙂

Więc bądźcie czujni w przyszłym tygodniu, bo na pewno coś wymyślę, żeby Was rozruszać ale i coś Wam dać.

Małe statystyki

Na zakończenie powiem tyle, że nie wiem czemu statystyki odwiedzin mojego bloga tak skaczą:

image

Przez RSSy czytacie mnie regularnie i jest Was już 650 osób, ale na stronę zaglądacie różnie – najczęściej przy okazji różnych ważniejszych postów.

Ale co też ważne – duża część z Was zagląda tu z Firefoxa (ponad połowa) i chyba będę musiał wreszcie przysiąść i poprawić wygląd bloga pod tą przeglądarką.

A może łatwiej pójdzie mi z przekonaniem Was do IE8? 🙂 O tym to już innym razem…

A tymczasem spokojnego (i bezpiecznego) weekendu życzę!

Comments (10)

 1. Odpowiadając globalnie – konkurs zrobię już chyba z TechEdu, bo jednak czas przed konferencją mi się momentalnie skrócił, bo wiele rzeczy musiałem zamknąć przed wyjazdem. Ale może dzięki temu uda mi się coś z techEdu na konkrus dodatkowo znaleźć 🙂

  Webcasty mogę powiedzieć że się pomału uploadują na serwery a tam konwertują. Trochę ich jest i jeszcze chwilę to potrwa niestety. Ale będą na pewno 🙂

 2. @trip2: De facto słusznie napisałeś swój komentarz niestety. Bo faktycznie muszę się przyznać, że trochę mocno nam się termin udostępnienia webcastów przesunał.

  A komentarze jak już kiedyś pisałem akceptuję nawet takie które nie są pozytywne 🙂 Akceptacja w sumie jest tylko ochroną przed botami, ale ostatnio wprowadzili pewną ochronę antyspamową, więc pewnie na dniach wyłączę moderowanie komentarzy.

 3. pawel says:

  Ja nie dam rady sie przesiąść na IE8 choćbym chciał 🙂 (ubuntu). Własnie testuje nowe wydanie i jestem zaskoczony ze wykryło mi mój jakis chinski stary czytnik kart 🙂

  Tak poza tym póki nie będzie porządnego blokera reklam i skryptów pod IE (tak jak np. AdBlock w Fx) to niema szans zebym do niego usiadł 🙂

 4. jarek says:

  > A może łatwiej pójdzie mi z przekonaniem Was do IE8? 🙂

  Microsoft planuje zrobić na koniec roku niespodziankę i wypuścić IE8 for Linux/BSD/Solaris? 😀

 5. Amadeusz says:

  Mariusz, to kiedy ten konkurs? 😀

 6. misiek440 says:

  wiele osób też tu zagląda i wyczekuje obiecanej odpowiedzi na DP.

  😀

  ie8- raczej nie bardzo, to już wole chrome

 7. trip2 says:

  Nie chcę aby mój komentarz wyglądał "malkomentniczo" (pewnie jesteś przyzwyczajony), ale minął tydzień i ani webcastów ani konkursu nie widać.

 8. trip2 says:

  Zatem konkurs w przyszłym tygodniu. 😉

  Cieszy Twoje podejście do czytelników, nawet jeśli komentarze wydają się z lekka a’la malkoment. 😉

  Pozdrowienia.

 9. trip2 says:

  To co z tymi sesjami z MTS? Już się przerzuciły? Albo macie strasznie wolne łącza albo coś kręcisz?

 10. trip2 says:

  Przepraszam. Mój błąd. Niesłusznie napisałem swój komentarz. Nie spojrzałem na stronę, a tam na dostępność zapisów video sesji. Za karę możesz nie akceptować moich komentarzy. 😉

Skip to main content